Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem lesz ettől később baja?

Nem lesz ettől később baja?

Figyelt kérdés
Soha nem hagytam sírni a babámat, pedig elég érzékeny és ragaszkodó baba, szóval ha kiszaladtam valahová, vagy kimentem a wc-re olyan ordítást vágott, hogy alig vett levegőt. Ez a dolog most is megvan nála, de ha jobb passzban van, akkor már 1-2 percet nem vesz fel. A napokban nagyon "hisztis", bújik belém, alig alszik, nem is lenne baj, mert vele foglalkozom napi 24 órában, de már szalad a lakás. Szóval betettem a járókába és gondoltam gyorsan felporszívózok. Kb 5 perc lehetett, rohantam ahogy tudtam, csak ilyen gyorsban felszippantom a szöszöket takarítás lehetett, de közben úgy üvöltött, hogy már rekedt be és mire visszaértem taknya, nyála egyben volt és csak úgy hüppögött még percek múlva is a karomban. Úgy szidtam magam, hogy miért is volt ez olyan fontos most, majd legközelebb megoldom máshogy. Lehet hülye kérdés, de ilyenek miatt nem lesz baja később, nem sérül lelkileg? Annyira érzékeny baba. 7,5 hónapos
2015. febr. 3. 14:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Lányom az első évét végigbömbölte. Nem viccelek. Minden áldott nap órákat sírt. Nem volt semmi baja, mindig megkaptam az orvosoktól, hogy csak nyugodjak meg, nincs itt baj, csak érzékeny!

Hát bármennyire próbálkoztam én, nem tudtam napi tizenórákat dajkálni meg sajnálni, úgyhogy volt, hogy sírt és nem rohantam azonnal, mert ha pl. a WC ültem nem tudtam mit csinálni...


Most 4,5 éves jókedélyű, kiegyensúlyozott gyerek. Úgyhogy attól még, hogy nem tudsz másodpercre pontosan ott lenni mellette, nem lesz elhanyagolva, és nem fogja megviselni.

Nem mindegy, hogy egy kis ideig sír, mert érzékeny, vagy órákig magára hagyod, mert egy felelőtlen anya vagy.


Szerintem nem kell aggódnod!

2015. febr. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én nem ugrálok egyből minden nyaffanásra, mert már agyvérzést is kaptam volna. Ha olyan dolgom van simán leteszem 5-10 percre akkor is ha sír, semmi baja nem lesz tőle. Ha mondjuk wc-n vagyok és sír nem rohanok egyből, szépen nyugisan végigolvasom az újságot, wc-zek ilyenkor nem hat meg, de valljuk be nem 2 órát ülsz úgyse bent wc-n sem. Na meg ezek a sírások nagy része inkább "hiszti". Persze ha beteg, fáj a foga stb akkor énis jobban babusgatom, de tudom ha semmi baja csak azért sír (nyekereg:))mert éppen mittudoménmibaja' van nem rohanok egyből.
2015. febr. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ne érezd magad rossz anyának, de nem is kell ilyenkor csapot-papot hátrahagyni.


5-10 perc sírásba nem fog belehalni, de azt nem lehet, hogy a lakás poros, mert nem tudsz a babádtól porszívózni. Az a kis sírás sokkal kevésbé káros, mint a por, ami a levegőben száll, vagy épp a szőnyegen van.


Nekem is volt, hogy el kellett végeznem a dolgom (kiömlött olajat nem lehet "majd" feltakarítani). Betettem a járókába és sikáltam azt a nyomi padlót. Közben, persze ordított szegény.

Annyit tudtam tenni, hogy hangosan beszéltem hozzá: nincs baj, béna voltam, de ezt meg kell csinálnom, sietek, bla-bla-bla...


Vagy, ha wc-re megyek, nem hagyom, hogy utánam jöjjön és ott ücsörögjön benn, szerintem nem egészséges. Én nagywc-zek, vagy tamponcsere, ő kinn ül az ajtó előtt (odamászik), és beszélgetünk. Azt a 2-3, max. 5 percet kibírja.

2015. febr. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!