Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj van a napirendunkel? Vagy...

Baj van a napirendunkel? Vagy szerintetek miert nem eszik 7 honapos babam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tapasztalt anyukak segitseget varnam abban a kerdesben, hogy mi lehet a problema 7 honapos kisfiam napirendjevel, illetve etkezesevel.


Babam jelenleg 9.5 kg, tehat nem kicsi,viszont hetek ota nem hajlando szinte semmit enni. 5 honaposan kezdtuk a hozzataplalast,tapszeres,nem allergias, Milumilt eszik. Az elejen semmi gond nem volt, szerette a zoldsegeket,gyumolcsoket. Mar kivaltottunk 3 etkezest, egesz komoly adagokat evett a legelejen is. (150-200 gr gyumolcs,fozelek) Aztan vmi hirtelen erlomlott,es egyre valogatosabb lett. Mostmar ott tartunk, hogy egy etkezesre max. 2-3 kanallal hajlando megenni, azt is kinkeservesen. Az nem lenne alapvetoen problema, ha inkabb tapszert kerne helyette,de sajnos ilyenkor azt sem fogadja el,sir es elforditja fejet.


Leirom a napirendunket,hatha az segit:


8-kor reggeli tapszer(200 ml)

10-12 kozott alszik

12 tizorai (gyumolcsbol kb 20-30 gr,tapszert nem ker utana)

12-14:30 jatek,seta

14:30 ebed (vmilyen fozelek kb 2 kanal,tapszert nem ker utana)

15-17 alvas

17-kor uzsonna (tapszer,kb 80-100 ml)

17-20 kozott megjon apa,jatek

20-kor vacsora (kb 100gr joejt tejpep,sinemil)

Utana furdes,legkesobb 21-kor alszik.


Akarhogy nezem,ez nagyon keves,foleg, hogy a fel liter tejalap sincs meg.


Mar sokmindennel probalkoztam,parat leirok,hatha az segit. Eloszor csak a zoldsegekkel volt gond,azt hittem atmeneti allapot,igy ebedre "gyumolcsfozeleket" keszitettem,pl. Alma krumpli hussal,banan alma hussas vagy gesztenyevel. Nem jott be,egyre rosszabb lett. Aztan levetettem az elveimet,es vettem neki uveges bebietelt,hatha csak az enyem nem kell neki. Azt sem ette. Probaltam kivarni,huzni az idot h ehes legyen,de semmi valtozas. Amit korabban imadott,pl. Kortefozelek,mar abbol sem eszik semmit.


Orvos latta mar,semmi szervi baja nincs elvileg,raadasul a sulya miatt nem is aggodnak erte,nem olyan,mint aki ehezik.


Gondoltam mar vashianyra is,ezert kap olyan pepet,amiben van vas.


Szerintetetek mi lehet a gond?


Elore is koszonom a valaszokat, es elnezest az ekezetek hianya,ill. Az elutesek miatt,de telefonrol irok.



2015. febr. 3. 16:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
sajnos én nem tudok segíteni, nem tartunk még itt,de azt olvastam,hogy pl.fogzás alatt étvágytalanabbak a babák,és 7hónaposan már esedékes. Van aki nagyon hisztizik ilyenkor,de van aki jól viseli,nem biztos,hogy végigüvölti. Lehet,hogy hülyeség,de azért nézd meg az ínyét.
2015. febr. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Koszonom a gyors valaszt. Igen,azt elfeletettem irni, hogy meg nincs foga. Elsogyermekes anyukakent sajnos nem tudom mit kell ilyenkor figyelni,de nyala nem folyik jobban,mint 4 honapja,fehernek nem latom az inyet,ha belenyulok a szaja a nem is kemenyebb,vagy erdesebb neki. Ejjel es napkozben is jol alszil, nem sir fel, nem nyugosebb. Ettol meg lehet a foga?
2015. febr. 3. 17:02
 3/13 anonim ***** válasza:
Teljesen ugyanez van az én 8 hónapos fiamnál. Eddig 200 g gyümölcsöt/főzeléket megevett 10óraira meg ebédre, 2 napja pár kanál után szájzárat kap és sír ha etetni akarom. A tápszer sem kell neki a cumisüvegből :-( És neki sincs még kint egy foga sem. Szóval remálem valaki tud valami hasznos tippet adni, csak azért írtam hogy nem csak ti vagytok így mostanában :-(
2015. febr. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


ezek szerint az a fehéredés csak pár nappal van előtte, legalábbis az első fogaknál.

1.cikk 6-os,2.cikk 5-ös


[link]

itt pedig írja az étvágycsökkenést is.meg az ínyfájdalom miatt is lehet a sírás,és elutasítás. nem rágicsál nagyon?

2015. febr. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
megint én, ha erről van szó esetleg egy hűthető rágókát próbáljatok meg, ha meg nagyon rossz lehet íratni ecsetelőt az ínyre úgy tudom
2015. febr. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én babám is ennyi idős és nálunk is ez van. Nálunk a fogzás miatt is volt/van, de nálunk a hiszti is párosult. Az addig nyugis babám 12-14-ig sírt egyfeszt és ki is jött az alsó foga, a mellette lévő másik is kijött de az egyik estéről a másikra minden sírás nélkül. Én gondoltam már arra is, hogy egyre nagyobb az étvágya és mire kapja a kaját már annyira éhes, hogy nincs "hangulata" kanállal enni csak nyelné befelé a kaját. Szóval szerintem vagy az lehet hogy addigra már nagyon éhes (ahogy írod is reggel kap tápszert a babád és délutánig szinte semmi tápláló), vagy a foga lehet és az miatt nem eszik. Gondolj bele ha neked is fáj a fogad neked sincs kedved még enni se. Én volt hogy például a spenótot is cumisüvegből adtam a babámnak. Beáldoztam egy cumisüveget, csináltam rá nagyobb lyukat és hígabbra csináltam a főzeléket neki így megette. Ezt persze csak addig míg nem jött ki a foga és fájt neki. Most talán kis nyugi van, hogy kint van az alsó kettő neki így már darabosat is eszik ha olyan kedve van. Próbálj meg neki babakekszet adni, vagy én pl most vettem babydream-es mangós puffasztott rizst és azokat elrágcsálja. ( 8 hónapos kortól írják, de simán lehet adni hamarabb is szerintem). Én pl háztartási kekszet is adok neki rágcsálni néha, igaz a védőnő kiakadt mikor meglátta de nem érdekel. Az a napi 1-2 keksz amit elrágcsál baja nem lesz tőle, főleg hogy a fele a földön landol de legalább hozzászokik a rágáshoz. Ja és igen mi pl. ha eszünk közösen ebéd, vagy vacsi akkor a babám is jön az asztalhoz, az ölebe veszem és valamit adok az ő kezébe is amit ehet velünk. Én pl. nem tartom olyan szigorúan a mit ehet- mit nem szabályt és tegnap pl. elrágcsált az asztalnál egy kis krumplit ami a hurka-kolbász alatt sült:), mindig találok neki is az asztalnál valami egy-két falatot amit elrágcsálhat.
2015. febr. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nalunk minden uj fognal ez van. 9 honapos es 8 foga van. Eddig mind a nyolcnal ez volt..
2015. febr. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat, igyekszem mindenre reagalni :)


5-os, koszi a linkeket, megneztem, de tovabbra sem hiszem, h a foga. Semmilyen tipikus tunetet nem produkal. Ragni rag ugyan mindent, de ezt mar honapok ota csinalja, fajdalmai nincsenek. Van ragokaja, de nem kulonosebben szereti.


Mivel tobben azt irjatok, fogzas okozhat ilyesmit, ezert adok neki homeos bogyokat, hatha tenyleg az a baj.


6-os, haaat koszi a tippeket;)


Faradtsagra mar en is gondoltam, ezert tettem fel ugy a kerdest, h hatha a napirenddel van gond, mivel ebed elott nem alszik, igy en is tapasztal, h nincs turelme mar kanazni. A baj csak az, h mar 10 orait sem eszik, amit kozvetlen ebredes utan adok neki, szoval akkor ez nem lehet a problema.


Cumisuveg ugyben sem rossz a gondolat, viszont kisfiam eleg nehez eset ilyen teren, ugyanis 4 hos kora ota nem fogadja el...csak poharbol hajlando inni :( mar probaltam hig fozeleket itatni vele, de sir, elforditja a fejet.


Keksz...na ez jo otlet, h ragni tudjon vmit, de ti nem feltek, h egy nagyobb darabtol megfullad? En eleg paras vagyok etkezes teren, meg semmi ilyesmit nem mertem adni neki. Amugy mindig egyutt eszunk, hatha az meghozza a kedvet. De semmi.


Varom a tovabbi tippeket, de sajnos ma reggel mar a korhazban is voltunk....a reggeli pelusban levo pisi iszonyat budos volt. Az az igazi szuros ammonia szag, borzaszto, es sotet narancssarga volt. Felhivtam az orvosunkat, igy csinanak egy tenyesztest, delutan, vagyis nemsokara lesz eredmeny. Remelem nem betegseg miatt van ez, hanem tenyleg csak a foga. Esetleg valakinek hasonlo gondja volt mar?

2015. febr. 4. 15:45
 9/13 anonim ***** válasza:
A pisiszag általában akkor ilyen büdi ha sokat áll a pelusban. Lehet pont csere után egyből belepisilt, vagy többet ivott és több volt a pisi is a pelusban.
2015. febr. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ez a reggeli pelenka volt, szoval tenyleg sokat allt benne, de nem volt tobb, inkabb atlagos a mennyisege. Ilyen szagot konkretan magamnal ereztem csak, mikor holyaghurutom volt, de nala meg soha:(
2015. febr. 4. 16:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!