Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti honnan tudtátok első...

Ti honnan tudtátok első babánál eleinte, hogy mit hogyan kell csinálni?

Figyelt kérdés
Első gyerekünket várom, 16 hetes vagyok, szóval még van időm, de egyre többször szembesülök vele, hogy mi mindent nem tudok. Tudni kell, hogy körülöttem sosem volt kisbaba a közvetlen környezetemben, a húgom 3 évvel fiatalabb nálam, az unokatesók akkor születtek, mikor mi, úgyhogy nem volt senki a családban, aki időközben babázott volna. Én mindig nagyon akartam gyereket, és iszonyatosan boldog vagyok, hogy nemsokára teljesül ez az álom, de rá kellett jönnöm, hogy konkrétan azt sem tudom, hogy kell megfogni egy babát. A napokban megtudtuk, hogy kislány lesz, nagy örömünkben gondoltuk, veszünk neki pár kisruhát csak úgy. Hát, ott is rá kellett jönnöm, hogy azt se tudom, hogyan kell öltöztetni, mit kell ráadni, miből mekkora kellene, miben lesz melege, mi lenne kevés (júliusban születik). Van kitől kérdezni, anyukám a szomszédban lakik, jól elvagyunk, mindenben segít, mindenre válaszol, de zavar, hogy ennyire béna vagyok, ennyire nem tudok semmit magamtól. Más is volt így? Ti honnan tudtátok, mit kell csinálni eleinte? Van még valaki, aki ennyire nem ért/értett a babákhoz?
2015. febr. 3. 22:48
 1/6 anonim ***** válasza:

terhesgondozás alatt kapott kaidványokból és Suttogóból készültem fel, ezek később is nagy hasznomra váltak, valamint a beszélgetések a nem olyan rég(3 éve) szült barátnőmmel



de amikor pirkadatig sírt a karjaimban, eléggé kétségbe estem, hát mire leesett hogy hasfájós, és nem elég a tejem..3 hónapos volt..

2015. febr. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
* hatalmas segítség volt a kórház, ez az első számú! mi sajnos 7 napig bent voltunk, segítettek szoptatni, mérni, meg lett még a napi rendszer is, segítettek babát mosdatni, a nagyon tapasztalt gyerekorvos megnyugtatott egy rakás mindennel, így a későbbiekben nem aggódtam
2015. febr. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
korhazban megmutattak csomo mindent, rengeteget olvastam, illetve ha beirod a youtubera hogy parents szulokepzo, bejon egy csomo tan video furdetes pelenkazas stb...meg hat itt a forum is jo tapasztalat cserere.
2015. febr. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én csúcs béna voltam, nem tudtam semmit, a rátermett anyukák állítólag megérzik, miért sír a gyerekük, na én nem éreztem meg, fogalmam sem volt soha, hogy most éhes vagy álmos vagy mi baja van, folyton kapkodtam össze-vissza. Ennek ellenére egész szépen túlélte a szerencsétlenkedésemet, már óvodás a nagyfiú, jókötésű, vidám, egészséges gyerek. :)

A kisebbiknél már egy fokkal ügyesebb voltam, egyrészt volt némi rutinom, másrészt pedig mert ő alapból könnyebb eset, de azért ott is voltak, sőt a mai napig vannak nehéz pillanatok.

2015. febr. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hidd el, nálam nagyobb antitalentum gyerek témában kevesebb van.

Nem volt soha kisgyerek a családban körülöttem, soha nem is szerettem őket, sőt, idegesítettek a csecsemők, kisgyerekek, nem tudtam velük mit kezdeni.

Aztán terhesség alatt rengeteget olvasgattam magazinokat, netes cikkeket és való igaz, innen a GYK-ről is sok tapasztalatot szereztem.

Aztán megszületett a lányom és a kezdeti pár hét bizonytalanság után teljesen belejöttem.

Való igaz, létezik az a bizonyos anyai ösztön, megérzés.

2015. febr. 4. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek :) Én is sokat olvasgatok itt a fórumon, meg egyéb helyeken, csak ugye sok az ellentétes információ :) Reménykedem benne, hogy olyan béna azért nem leszek :D Egyébként arra én is gondoltam, hogy a kórházban biztos sok mindent megtanulok majd, csak arról is annyi rosszat olvasni, hogy nem segítenek semmit, oldd meg egyedül... hát, meglátjuk.
2015. febr. 4. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!