Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek mennyi pénz jut a...

Kinek mennyi pénz jut a gyerekére, mennyivel kell beszállnia az apjának a babadolgokba?

Figyelt kérdés
Kicsit érthetetlenül fogalmaztam, írom bővebben. 31 éves nő vagyok, 4 éves kapcsolattal. Szóba került a babatéma és a párom teljes mértékben elzárkózik. Anyagilag jól állunk, se hitel, se albérlet. Viszont azzal takarózott, itthon több évre előre vannak még munkák a ház körül (előttünk sokáig nem lakták, mindig lesz mit csinálni). Természetesen ezekbe a dolgokba én nem szállok bele, hiszen övé a ház. Inkább a hobbijára megy még el sok, abból pedig biztos nem akarna engedni. Én viszont szeretném ezt a témát majd újra elővenni, így a kérdésem is erre irányul. Neki havi szinten mennyibe kerülne, hogy van baba? Én gyest kapnék, plusz családi, meg ugye az ő részéről az adókedvezmény. Van félretett pénzem, minden kezdő babadolgot be tudnék szerezni saját erőmből. Nagy igényeim pedig nincsenek, csak hogy a baba mellett azért konyhapénzre is maradjon, ne legyek rászorulva. Ez mind csak feltételes mód az újabb beszélgetéshez!
2015. febr. 6. 10:35
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak gyest kapnál, akkor nagyon rá lennél szorulva a párodra. Egyértelmű, hogy ő nem akar gyereket és csak kifogást keres.
2015. febr. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
Igaza van az elsőnek csak jászik veled vagy fél az egésztől.
2015. febr. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:

Ahogy az első is írta, ha csak gyes (25650 Ft) + családi (12200 Ft) kapnál akkor tényleg rá lennél szorulva a párodra. Még ha anyatejes lenne is a baba.

De te nem dolgozol egyáltalán? Biztos hogy csak gyest kapnál? Ha legalább 1 évig tudnál valahol dolgozni normális bejelentett bérért akkor kaphatnál csedet, gyedet. Az még minimálbérnél is több azért mint a gyes.

Nos a baba, hogy mennyibe kerül elég változó, pl neked is mik az igényeid. Mi pelenkát 42 Ft-ért vesszük darabját (jó minőségű dada, egyébként még pamperst használunk - az vált be - de az jóval drágább 55 ft most darabja). Egy újszülőtt 6-10 pelust használ el egy nap, így tudsz kalkulálni. Mi már 4 hónaposak vagyunk elég napi 5, max ha 2x kakil 6 pelus egy napra. Ruhákat ha nem ragaszkodsz az újhoz (mi csak 1-2 darabot veszünk újat minden méretből) akkor nem egy eget rengető összeg, általában 500-1000 ft-ért veheted meg őket, és szerintem minden méretből elég 10 darab, mert irtó gyorsan kinövik. Nekem már második gyerkőc van de van olyan ruci ami talán mindkettőn egyszer volt rajta és használtan vettem, de még így is nagyon szép :) A fürdetőn kenőcsön stb lehet spórolni ha az orvos által felírtakat veszed ezek pár száz forintért kiválthatók és több mint egy hónapig jók. Ha mégis tápszeres a baba, akkor egy doboz 2000-2500 körül van, viszont egy doboz kb 4 napra elég (ha csak tápszeres), szóval ez igen tetemes mennyiség ha csak tápszeres a baba. Meg persze apróságok mindig kellenek. Ha mondjuk az alapfelszerelés (kiságy, fürdető, alapjátékok stb megvan) mondjuk a gyes+csp talán elég a babára (de mondom akkor nagyon minimális dolgokat vehetsz (nem új ruha, nem új, esetleg márkás dolgok).

Ha a mi háztartásunkat vesszük mi egy hónapban olyan 150-180 ezer között költünk (törlesztő, közműcsekkek, biztosítások stb nélkül, tehát tisztán amit elköltünk). Mi 4-en vagyunk, a nagyobbik már családi napközibe jár, a kicsi 4 hós tápszeres baba. Ebbe benne van az élelmiszer, játékok, ruhák a gyerkőcöknek stb, de itt kiemelem, hogy pl nem csak alapélelmiszereket veszünk, hanem amiket épp megkívánunk, illetve mindig megtetszik valamelyikünknek valami (könyv, műszaki cikk stb).

2015. febr. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a gyerek kettőtök "műve", így az anyagaikat is illik közösen fizetnetek.

Az írásodból úgy veszem ki, hogy a gyerekre jutó összes költséget saját magad állnád? Ezek szerint nem vagytok közös kasszán?

Szerintem nem csak a gyerek költségeibe, de az egyéb költségekbe is mind a ketten be kéne hogy szálljatok.

Gondolom párod is eszik, tisztálkodik, mosol rá, van a rezsi, stb.

2015. febr. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Én is úgy érzem, ezek csak kifogások, egyszerűen csak nem akarja. 32 éves és ezekkel a dolgokkal jön. Való igaz, van még mit belefektetni a különböző javítómunkákba, de szerintem ilyen máshol is van és saját kertes háznál mindig lesz is. 2-3 év múlva lehet tervezünk egy kis hozzáépítést is, ha úgy alakulnának a dolgok. 2-3 év múlva! És amint írtam, van lakás (még ha kicsi is), autó és nincs hitel. Neki van egy jó fizetése, nekem elég spórolt pénzem ahhoz, hogy mondjuk bele merjek vágni a babadologba. Szóval ha lenne gyerek, véleményem szerint akkor is boldogulnánk. Tételezzük fel, neki ez havi szinten plusz 10 ezer forintjába kerülne. Hiszen mindent én vennék meg a kiságytól kezdve az összes babaholmiig. Rezsink se nagy (kis ház), bevásárlásokba szállok bele most is.
2015. febr. 6. 11:21
 6/35 anonim ***** válasza:
Nekem már a külön kassza is fura, bocsi. Amikor terhes lettem, mindent közösen vettünk meg. Elmondtam, hogy mi kellene, mennyibe kerülne, megbeszéltük és megvettük. Miután megszületett a fiunk, ugyanígy csináltuk és csináljuk ma is. Elég sok dolog kell egy babának, neten találsz kelengyelistát, amiből, ha ki is hagysz pár dolgot,úgy is elég sokba kerül. Kiságy, hordozó, babakocsi, légzésfigyelő, babatakaró, orrsziporszi, lázmérő, néhány váltás ruha (rugdalózó+body), mosható pelus, cumi, cumisüveg, popsitörlők, pelenkázó, kiskád már maga 150.000-200.000 HUF, még, ha a nagy részét használtan veszed is. Pelenkázó mondjuk nem annyira szükséges, ágyon is lehet pelust cserélni, de azért jó, ha van. Utána havi szinten, ha anyatejes a baba, 20.000-30.000 HUF-ból meg lehet oldani, vagy kevesebből is, de ahogy nő a gyerek egyre nagyobb igényei is lesznek. Ha tápot kell adnod neki, akkor a kiadások még többet tesznek ki.
2015. febr. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
72%
Jah és baba mellett minden hónapban lehet számítani plussz kiadásokra is, mint gyógyszerek, probiotikumok, ilyen-olyan puffadásgátlók. Meg, ha például játékokat is szeretnél néha venni neki: 1-2 csörgő, plüss, forgó az ágy felé, később pancsijátékok, kézségfejlesztők, mesekönyvek.
2015. febr. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
3-as és 4-es a ti válaszaitokat később láttam. Igen, igyekeznék mindent én megvenni. Egyáltalán nem ragaszkodnék márkás vagy új dolgokhoz, saját magamnak is szép, használt dolgokat vásárolok, főképp internetről. Nem vagyunk közös kasszán. A házzal kapcsolatos dolgokba pedig azért nem szállok be (elég sokat idefizettem már), mert egy esetleges szakításnál én vagyok az aki megy. Ezt mindketten tudjuk is. A bevásárlásokat viszont felesbe csináljuk, egyszer ő vásárol, egyszer én. Ha elmegyünk valahova, ott is mindig beszállok a dolgokba. Egy példa. Ha elmegyünk moziba, utána én fizetek egy vacsit. Szóval nem vagyok eltartva és ne is szeretnék rászorulva lenni soha, még gyerekkel se.
2015. febr. 6. 11:26
 9/35 A kérdező kommentje:
Igazából kapnám a gyest, a családit, meg párom részéről (mert ez ugye a gyerekre jár!) családi adókedvezmény. Plusz havi szinten be szoktam segíteni tesómnak, az még egy 10-es lenne kb. Ez majdnem 60 ezer forint. Nem sok, de nem hinném hogy emellett még a páromnak annyira megterhelő lenne mondjuk havi szinten 10 ezret a saját gyerekére költeni. Nem jól gondolom?
2015. febr. 6. 11:30
 10/35 A kérdező kommentje:
Ja, és van annyi félrerakott pénzem (plusz ugye jár anyasági támogatást), hogy mindent egyedül be tudnék neki szerezni. Ez se utolsó.
2015. febr. 6. 11:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!