Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejallergiás gyereknek raknáto...

Tejallergiás gyereknek raknátok a 2. szülinapi tortájára marcipánt és engednétek h megkóstolja?

Figyelt kérdés
Azt mondták többen hogy ha már valamire allergiás, nagyobb eséllyel jön ki más ételekre is. Nem tudom eldönteni, kaphat-e, egy hónap múlva lesz a szülinapja.
2015. febr. 6. 12:49
 1/4 anonim ***** válasza:

A marcipánban nincs tej.

Az meg nem értelmes dolog, hogy a gyerek ne egyen semmit, mert hátha allergiás lesz rá.

Sokkal okosabb, ha engeded, hogy a gyerek egyen, ami ízlik neki és csak azt veszed ki utána, ami tényleg allergiát okoz.

2015. febr. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen.

De ha bizonytalan vagy, esetleg vegyél előtte egy pici marcipánt és kóstoltasd meg vele, hogy ha mégis bármi van, akkor ne a szülinapján kelljen szenvednie neki se, meg nektek se.

2015. febr. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 sandrachnologic ***** válasza:
100%
A tej es a marcipán között semmi összefüggés nincsen. Az én fiam allergiás a tejre es meg egy rakat dologra, de a mandulara pont nem, a marcipán meg abbol van. Az összefüggést sem ertem. Nem élhet levegőn a gyerek, csak mert allergiás a tejre. Majd ha bebizonyították, hogy meg masra is akkor os csak azokat kell kivenni. Ha minden keresztallergiat Figyelembe vesz az ember akkor nyugodtan ashat egy sirt maganak. Egyebkent a tej keresztallergenje a szoja, marhahús, borjúhús, mas állatok teje es a tojásfehérje. 😉
2015. febr. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen tudom hogy nincs köze a kettőnek egymáshoz, csak azt hallottam, hogy nem szabad kb 3 éves korukig az ilyen allergiára hajlamos gyerekeknek allergént tartalmazó ételeket kapniuk, és ugye a mandula nagyon is ilyen. Mostanában észrevettem hogy a tojásos dolgokra is kijön neki, azt sem adok :(

De akkor biztos túlparázom,az lesz hogy kap egy kicsit mostanában, és ha nincs baja, akkor szülinapján is kap.

Köszi a válaszokat!

2015. febr. 6. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!