Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik szoktatok kocsival...

Akik szoktatok kocsival hosszabb távra utazni babával, tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Eddig mi nem nagyon voltunk, csak városon belül, és a közelben lakó nagyszülőknél (kb. 10 perces autóút), de most úgy néz ki el kell utaznunk kb. 100 km-re a kisfiunkkal. 6 hónapos.

Hogyan szoktátok öltöztetni a babát az útra? Overálban ültetitek be a kocsiba, abban utazik, vagy leveszitek róla útközben? És a sapkát?

Egy kb. másfél órás utat lenyomhatunk egyhuzamban vele, vagy meg kell állni pihenni?

Köszönöm a válaszokat előre is!


2015. febr. 8. 13:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100km az nem hosszu.siman vegigalussza ha ugy van.mi 10hetesen 700kmre mentunk h a nagyszulei lathassak.na az kemeny volt...ne adj ra overald mert nagyon bemelegedne.harisnya,nadrag,body,felso,kabat.ha ugyis kocsiban lesztek akkor nem fog fazni.11honapos a fiam.ahogy beulunk sapka kabat sal le...kulonben 5percen belul uvoltes van.inni ennivalo legyen nalatok.es vmi jatek.
2015. febr. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Biztosan nem overálban tenném be a kocsiba, hanem rétegesen öltöztetném, hogy elég legyen csak a felső réteget levenni róla. Sapkát természetesen adnék rá, egy vékonyabb az egész úton a fején maradhatna arra az esetre, ha huzat kerekedik ki-beszálláskor.

Másfél órás utat pedig egy féléves baba simán végigalszik, ha egyébként szeret autózni, és pont alvásidőben indultok.

2015. febr. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Overált, sapit leszoktam venni róla.Így naciban , bodyban felsőben utazik.Pulóvert sem adom rá , mert bemelegszik.Cipőt azért eajtahagyom vagy vastag zoknit. Innicaló can nálam. Én utazás előtt megetetem.Egy takarót is beteszek vész esetére kivétel nélkül elalszik.
2015. febr. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem kell rá overál, úgy időzítsetek, ha lehet, h elaludjon, lehet végig is alussza. Persze anyatej, tápszer, vagy ha eszik már szilárdat, az kellhet, esetleg játék vagy zene. De ha nem utál autózni, nem lesz gond.
2015. febr. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
7 honapos volt a lanyom amikor el utaztunk Siófokra Debrecenből . 300 km 3 óra volt az ut. Nem álltunk meg egyszer sem. Es igaz akkor nyár volt. De most télen is kocsiba egy hosszúujjú póló , nadrág van rajta max egy mellény még, ha ki szállunk akkor ra adok egy kabátot ennyi mondjuk mostmár másfél eves. Megállni csak akkor kell ha esetleg bekakil :) en útközben egyszer megitattam ennyi. Amugy végig aludt . Amikor meg felkelt nézelődött. Nem volt nyugos . Azota is imád autózni 80-90 km szoktunk utazni egy hónapba egyszer megyunk vidékre régebben végig aludt, mostmár higy nagyobb nézelődik nevetgél.
2015. febr. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
6-7 hónaposan már mi is utaztunk ennyit, overall nem kell, megsülne benne, rétegesen öltöztesd fel, sapka is mehet, ha izzadna, max. leveszed. szerintem nem kell megállni, hiszen ő kényelmesen ül / fekszik, pisit kakit elintézi :) igyekeztünk alvásidőben mennyi, így általában eddig minden hosszabb - rövidebb utat csendben átvészeltünk :) én vittem mindig csomó játékot, sőt, amikor messze mentünk, újakat szereztem ismerősöktől, hogy lekösse őket az újdonság varázsa :D ha meg nagyon balhéztak, videókat játszottam le telefonnal, de ez ritka volt.
2015. febr. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!!
2015. febr. 8. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!