Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Koraszülött baba mellett...

Koraszülött baba mellett hogyan lehet rögtön elkezdeni dolgozni?

Figyelt kérdés
Érdekel, hogy ezt valaki hogy tudja így megoldani. Ismerettségi körünkből van az anyuka, koraszülött babával. Nekem nem fér bele a fejembe, hogyan lehet ezt így bírni, de ő dolgozik, egyetemen: publikációkat ír, bemegy és nézegeti a dolgokat a munkahelyén (vmi kutatás), és ha úgyadódik becipeli a pár hetes kislányát is magával. Hm? Ezzel tényleg van valami gond, hogy pár hetes koraszülött babának nem az anyja munkahelyén a helye? Nem ítélkezni akarok, vélemények érdekelnek.

2015. febr. 10. 20:23
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Én sem cipelgetném magammal. Én vele lennék, nem is járnék be dolgozni, ez eszembe sem jutna. Főleg mivel koraszülött babáról van szó.
2015. febr. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%

Ha engem alkalmaztak volna otthoni munkára úgy, hogy hetente egyszer kétszer be kell mennem, amikro leadom a terveket, akkor én is dolgoztam volna. Az már kérdés, hogy a tgyás és a gyedről nem mondtam volna le, kifizetése a munkának csak 1 éves kora után lett volna, de nem jött össze. Én konkrétan 7-8 hónapig unatkoztam a babám mellett és ezt sokszor mondtam is a főnökömnek, hogy ha van valami, akkor küldjék. Két hetente szerintem megjelentünk a fiammal és segítettem elméletben addig is.

Ezt csakis ők tudják, miért és hogy jó nekik, ne is ítélkezz :)

2015. febr. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
Legkevésbé a munkám érdekelne ilyenkor, de ez én vagyok. Mindenki pótolható. A gyereknek nem erre van ilyenkor szüksége.
2015. febr. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%

Nem mindegy, hogy 3 hónappal vagy csak 3 héttel előbb született a kislány. Ahogy az sem, hogy hány kiló volt és most mennyi?

De az sem, hogy a pár hét 2, vagy 6-8.

Valószínű, hogy az anyuka megbeszélte a gyerekorvossal, hogy viheti magával a kislányt.

2015. febr. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%

Nézd, attól függ, mennyire volt koraszülött. Ha 2-3 héttel a kiírt időpont előtt születik, akkor már az. Ámde, ha ugyanennyi idő eltelt már a szülés óta, akkor miért ne vihetné? Majdnem olyan fejlettségi szinten van már ekkor, mint egy időre született csecsemő.

Egy egészséges babát meg miért ne lehetne kivinni az otthonából? Lehet, hogy tisztább körülmények vannak a gyerek anyjának munkahelyén, mint sok más család saját otthonában.

Pláne, hogy nem is mindig cipeli magával a gyereket. Ennyi még belefér.

2015. febr. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
61%

Nem tudom, hogy mennyi idős a kislány. Néhány oltást én megvártam a sajátommal (időre született), mielőtt közösségbe vittem. Hat hónapos kor előtt meg a belső levegőkeringetésű épületek látogatását nem javasolják a Legionella fertőzés veszélye miatt.


A munka szerintem nem gond, a közösségbe vitelnél pedig kérdés a baba kora és egészségi állapota.

2015. febr. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
7 héttel előbb született, a súlyát sajnos nem tudom.
2015. febr. 10. 21:07
 8/9 A kérdező kommentje:
3 hetes kb. a kislány.
2015. febr. 10. 21:11
 9/9 anonim ***** válasza:
Én korainak tartom,főleg most,a környezetemben annyi beteg ember van,influenza stb..gondolom más lehetősége nincs(de az is lehet,h nemtörődöm a gyerekkel típus).mondjuk fizethetne inkább egy bébiszitternek...
2015. febr. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!