Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudnátok segíteni? Kislányom...

Tudnátok segíteni? Kislányom 19 hónapos és nem hajlandó reggel sem és este sem tejet, sem kakaót inni. Valakinek van tanácsa hogyan szokassam rá vagy ha elhagyja hogyan bírná ki este 6tól az reggelig evés nélkül?

Figyelt kérdés

Lassan már 1 éve hogy nem hajlandó meginni a tápszert, se tejet se semmiféle tejitalt! Elég fontos lenne még neki. A gondom az, hogy este fél 6-6 körül vacsorázik, és fél8kor leteszem aludni és úgy megyek be hozzá úgy megissza kb 4xerre a 250 ml tejet. Álmában. Ez kicsit fárasztó, de nem tudom mi tévő legyek. Valaki volt már hasonló helyzetben? Folyadékot is keveset iszik és azért erőltetem ezt az esti álmában ivást hogy ezzel is pótoljam a folyadékot.

Előre is köszönöm a válaszokat!



#kakaó #19 hónapos #hogyan szokassam rá
2015. febr. 10. 21:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Macikávé, karamell, ízesített tejital esetleg? Hosszútávon a fogainak se lesz jó,ha álmában itatod. Ha nem kapja, akkor se biztos, h éhes lesz reggelig. Volt, h a 2éves fiam nem ivott este tejet és úgyanúgy aludt reggelig. Próbáld napközben mással itatni, illetve tejtermékekkel pótolni a tej hiányát.
2015. febr. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én nem erőltetném, főleg nem álmában. Pici korban még talán oké, de már nagy. Napközben kapjon egyéb tejterméket, husit.
2015. febr. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az enyém egy éves koráig kapta cumisüvegből az esti kakaóját. Egyik este volt üveg, másik este nem. Azóta semmiféle tejes dolgot nem iszik meg.

Eszik viszont sajtot, kefirt, túrót, joghurtot.


Nem issza meg, és? Alakul az ízlése. Más meg a paradicsomot nem szereti.

2015. febr. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tud pohárból, vagy szívószállal inni? Hátha úgy jobban tetszik neki. Első voltam
2015. febr. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Gyerekeim fél 7-kor vacsoráztak, aztán fél 9-kor, lefekvés előtt kaptak tejpépet, amíg igényelték. A legkisebb már 1 éves kora körül leszokott róla, onnantól fél 7 és reggel 8 között nem evett, nem is volt éhes.

Ha lányod nem szereti a tejet, akkor ne erőltesd! Adj neki vizet, ízesítetlen gyümölcs- vagy vörösteát, kínáld meg vele akár óránként különböző fajta pohárból, cumisüvegből, csőrős kulacsból, hátha valamelyik megtetszik neki.

2015. febr. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Probaltam mar mindenhogy nem kellett neki. Almaban megissza ha nem beteg eppen. Az a gondom hogy tejtermeket sem nagyon eszik szinte egyaltalan. Max ha van a kajan tejfol vagy ilyenek de egyebkent nem. Nem tufom mitevo legyek de majd kiprobalom hogy kesobb etetem es akkor nem adok neku. Kivsncdi vagyok ugy alszik e reggelig. Koszonom az eddigi valaszokat.
2015. febr. 11. 06:35
 7/7 anonim ***** válasza:

Éjszaka biztosan nem itatnám. Próbáltad már az ízesített tejitalokat, van belőlük banános biztosan. A lányom csak azt volt hajlandó meginni, a simát nem.

Vagy tejet macikávéval, kakaóval, vagy lehet banános-epres ízesítőket is kapni. Ezekből csak egy kiskanálnyit használtunk, az pont elég volt ahhoz hogy megigya és nem lett annyira cukros, mintha teljes mennyiséget raktam volna bele.

2015. febr. 11. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!