Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tegyem szebbé, nyugodta...

Hogyan tegyem szebbé, nyugodtabbá az életünket, ami most egyenlőre egy kupac romhalmaz?

Figyelt kérdés
3 gyermekünk van Egy 33 hónapos kislány egy 18 hónapos és eg 3 hónapos kisfiú.Nekem szinte semmilyen segítségem sincs max , ha orvoshoz kell mennem fél évben egyszer akk. anyós "vigyáz" rájuk ,de sem én sem párom nem bízzuk rá őket nyugodt szívvel ,mert nagyon gyógyszeres , beteg és gerincproblémái vannak.A problémám az , hog, egyszerűen nem tudom , hogy hogyan foglalkozzak kellőképpen mind a 3 gyermekemmel.Sajnos párom max napi 2-3 órát tud velünk tölteni.Én megszakafok a házimunkától , mert állandóan hulla fáradt vagyok már sem a kávé sem az energiaital nem segít ,alig jut időm a gyerekekre mármint úgy ,h nyugodt szívvel leülhessek velük játszani.Már lassan a játék ötletekből is kifogyok.Kommunikálni szinte már senkivel sem tudok max csak egy keveset telefonon.Párommal sem...esetleg csak hétvégén , de olyankor általában az itthoni férfi munkákat végzi el aztán , ha időben és energiában belefér elmegyünk a gyerekekkel vmerre.Viszont kettesben lassan már 1 éve nem voltunk.Sajnos édesanyám meghalt , azóta nincs akire nyugodtan rábízhatnánk a gyerekeket.Hiába csak egy esti sétára mennénk a párommal mikor alszanak a gyerekek , nem tehetjük meg.Anyós elválallná de félünk , h. ha valami gond lenne vagy sírnak nem tudna felébredni az altató miatt...Gondoltunk babysziterre , de olyan rémvideókat meg cikkeket találtunk a neten , hogy meggondoltuk magunkat...Hogy lehetne ezt megoldani van esetleg olyan hely , ahol a gyerekekre felügyelnek , de tisztességesen?Pénz nem okozna gondot csak biztonságban és teljes ellátottságban szeretnénk őket tudni abban az 1-2 órában.Illetve olyan anyukák ahol szintén 3 ilyen korosztályú (vagy hasonló) hogyan oldják meg gyorsan a házimunkát van vmi praktikájuk?Szeretnék több ténylegesen hasznos időt tölteni a gyerekeimmel lehetőleg nem úgy , hogy éppen azt magyarázom , hogy például hogy főzom ezt meg azt mármint persze házimunkából is tanul , meg szívesen kutyulásznak meg stb. , de jó lenne mondjuk leülni velük kicait festeni gyurmázni stb.Ezekre pedig sajnos már csak este 7 után jut idő...Azon is gondolkoztam , h. Mi lenne ha tápszeres lenne a pici...fárasztó és nagyon időigényes a szoptatás és valamikor annyira fáj mikor megölel a 2 nagyobbik , h kedvem lenne órdítani...nem tudom h. Mit tegyek ...

2015. febr. 12. 18:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem 4 éves volt a nagy, és 15 hónapos a középső amikor megszületett a kicsi. Hát az első pár hét kemény volt, nagyon fáradt voltam, de aztán belerázódtunk. Segítségem nem volt, a férjem is sokat dolgozott. Most már elmúlt 3 éves a kicsi. Gyerekekkel foglalkozom, tehát nem okoz gondot ha "sok" a gyerek, de azért szülés után az első időszak kemény. Nem tudom, kire tudnád rábízni őket, a pici még elég kicsi, és ha anyatejes akkor eléggé hozzád van kötve.

A házimunkába vond be őket játékosan. Nekem imádják ha nyomhatják a mosógép gombot, vagy a mosogatóét stb. Próbálkozik a porszívóval.. persze nem sok sikerrel de egy időre lefoglalja amíg mondjuk teregetek. Főzni több napra főzök, vagy ha úgy van rendelek. A lakás sokszor szalad, dehát ez van, azért próbálom szinten tartani. Hova valósi vagy?

2015. febr. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha pénz nem akadály es nem bízol bebiszitterben, akkor fogadjatok fel egy bejaronot, aki takarít es főz is. Igy sokkal tobb időd lenne a gyerekekkel játszani, jobban mondva igy csak velük tudnál foglalkozni.
2015. febr. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Rémvideokat mindenről nézhetsz, ennyi erővel azvutcara se menjetek ki. Lehet normalis babysittert talalni, csak akarni kell, eloszor olyankor hivod at amikor te is otthon vagy igy a gyerekek is megszokjak. A hazimunkat hetente egyszer csinalnam a helyedben, de ha anyagilag belefer nehanapjan takaritonot is igenybe lehet venni, esetleg etelt rendelni. A nagyobb lassan 3éves óvodas lesz, valamivel talan konnyebb lesz a helyzet is.
2015. febr. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Budapest 6. Kerület.És bejárónőt hol találnék esetleg?
2015. febr. 12. 18:33
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]


esetleg ő?

2015. febr. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!