Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig hagyjam aludni 1...

Meddig hagyjam aludni 1 hónapos babámat?

Figyelt kérdés
Tápszeres baba, hasfájós is. Az utóbbi pár napban a délelőtti alváshoz hasra fektettem, nagyon jóízűeket alszik így, de kicsit sokallom: reggel negyed 9-kor evett, fél 10 körül aludt el, és most egy óra van...5 órája nem evett. Eddig négy óra után finoman felkeltettem, de gondoltam hogy ma hagyom aludni ameddig akar. Még mindig alszik, csak álmában "nyekken" néha....:) Nem lesz ez sok?
2015. febr. 13. 13:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Nagyon sokféle választ fogsz kapni.

Az orvosunk véleménye szerint 4 óránként fel kellene kelteni egy pici babát nappal, a védőnőnk szerint elég 5 óránként.

Kislányunk születése óta rengeteget alszik. (most 4 hós) Éjszakákat végig alussza 2 hetes kora óta, nappal 1 hónaposan 6 órát is tudott aludni. Én is sokáig örlődtem hogy ébresszem vagy ne, hát én abban maradtam magammal hogy nem ébresztem.

Nem is ébresztettem, 6 óra alvás után fel kelt magától és evett. Ha nem sárgult be és amúgy jókat eszik amikor ébren van akkor szerintem hagyd, had aludjon.

2015. febr. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem hagyd aludni, ha éhes lesz, felkel.

Az 1 hónapos babák még a nap nagy részét átalusszák.

2015. febr. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én is azért őrlődöm, mert a védőnő szerint 6 hetes koráig fel kellene keltenem 3 óránként. Etetésenként kb. 120 milit szokott megenni, és általában tartja is a 3-4 órát. Ha csak simán háton, vagy oldalt fektetem le, akkor hamarabb ébred. Éjjel 1x vagy 2x szokott enni kérni.
2015. febr. 13. 13:24
 4/5 anonim ***** válasza:
67%
Minket sem kelt fel senki az éjszaka közepén, hogy együnk, felkelünk magunktól ha éhesek vagyunk. Hagyd aludni, fel fog kelni ha éhes lesz!:)
2015. febr. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Közben felkelt fél 2-kor! Köszi a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz! :)
2015. febr. 13. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!