Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hagynád a babát sírni, hogy...

Hagynád a babát sírni, hogy leszoktasd arról, hogy állandóan kézben akar lenni?

Figyelt kérdés
2015. febr. 14. 19:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hány hónapos a baba?
2015. febr. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
55%
A baba nem kézben akar lenni, hanem számára az a biztonság, ha érzi a testmeleget, a test illatát, a meleg test szívdobbanásait. Akkor sír, ha mindezeket a biztonságot jelentő ingereket nem érzi, az ilyen babákból lesznek az idegbeteg gyerekek.
2015. febr. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Sírni nem hagynám és nem is hagytam soha, de leszoktatnám és le is szoktattam az enyémet. Kisebb korában ne volt kézben tartva, csak ameddig evett, nagyobb korában volt egy időszaka, akkor elkezdett kapaszkodni, jönni állandóan. Én felvettem, megpuszilgattam és eltereltem a figyelmét, majd letettem aludni. Ha kezdődött elölről, hát kezdtem elölről.
2015. febr. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
17%
az ejjeli alvas miatt hagytam, mert megvagyok rola gyozodve hogy a nulla alvasnal neki is jobb ha sir egy orat es utana atalussza az ejszakakat hetekig. de a kezben levesnel nem.igy gondolom azert nem hagynam sirni mert a kezben leves kovetkezmenye annak hogy valamt szeretne: nezelodni, almos, nyugos stb.
2015. febr. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
4 hónapos
2015. febr. 14. 19:54
 6/14 anonim ***** válasza:
62%
Én nem hagytam sírni és nem bánom. Fél éves kora óta egyre kevesebbet igenyelte, kb 9 hónapos korától pedig egyáltalán nem. Már másfél éves, és ritka, hogy lehet babusgatni, csak ha fáj valamije vagy nagyon álmos. Én visszasírom az ölben levős korszakot, pedig mi is rengeteget ringattuk, tutujgattuk. Ne akard, hogy hirtelen leszokjon róla, neked is.hiányozni fog.
2015. febr. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
82%

A fiamat rengeteget cipeltük, ringattuk, sosem hagytuk sírni, lestük minden kívánságát. És nagyon megérte, egy igazi vagány, magabiztos kisfiú lett belőle, aki már csak ritkán jön egy-egy ölelésre:-[ De ez az élet rendje.

A kislányunk most pici csecsemő, sírni direkt Őt sem hagyjuk, de nyilván egy nagyobb gyerek kellett nem lehet annyit kézben, ha nagyon igényli, inkább magamra kötözöm, és úgy szabadok a kezeim.

2015. febr. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
82%
Nem hagytam! Jól tettem! 6 hónapos volt, amikor elkezdődött, hogy nem tudott egyedül lenni, mindig velem akart, ha nem látott sírt stb... Kicsit megijedtem, de gondoltam egyszer vége lesz, így én is magamra kötöttem, hurcibáltam jobbra-balra, ölelgettem... Most eltelt 3 hónap, olyan édesen játszik egyedül, kúszik mindenhová, és most én megyek utána :))) Szerintem kell a babáknak a biztonság, és a te vagy. Gondolj arra, hogy olyan hamar felnőnek :( 4 hónapos a babád, ő még nagyon kicsi, nem kell "nevelni", még ösztönlény! Nem tud manipulálni, hisztizni. Csak veled szeretne lenni. Add meg neki ezt :)
2015. febr. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
82%

Nekem anno a gyermekorvos amikor panaszkodtam neki, hogy a gyerek állandóan sír és kézben akar lenni, azt mondta: Kedves Anyuka! Az anyán lenne annyi szőr, hogy a kisgyermek megtudjon benne kapaszkodni akkor biztos nem kéne állandóan kézben tartania.... A gyermek is boldogabb lenne mert bármikor érezhetné az anya közelségét. A kötődés elősegítésének feltétele: a bőrkontaktus! Ennek hiánya; a nem megfelelő anya-gyerek kapcsolat pedig későbbi pszichés eredetű problémákat eredményezhet!

Összegezve: Én ezek után akkor is, és ha most lenne gyermekem most is: Nem hagynám sírni, inkább kézben tartanám! El fog jönni az az időszak is, amikor már nem fogja igényelni az állandó kézben tartást!

2015. febr. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
85%
4 hónapos babát semmiképp sem hagyunk sírni.én később sem hagytam. (képzeld el, hogy valami bajod van és arra lenne szükséged, hogy a párod megölelgessen, de nem teszi, mert szerinte akkor elkényeztet. szerintem nem lenne túl jó érzés.) inkább szottyongasd amíg tudod, úgyis olyan hamar elmúlik ez az időszak.
2015. febr. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!