Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1-2 éves kor után a környezete...

1-2 éves kor után a környezetemben lévő összes gyerek alig akarja ezeket megenni, miért utálják a zöldséget, gyümölcsöt?

Figyelt kérdés
Rosszul vetetjük be az étrendjükbe, nem szeretik meg eléggé? Mit kell tenni hogy gyerekkorban is szivesen fogyassza a zöldségeket?
2008. aug. 23. 10:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nagyjából minden gyerkőcnél korral jár, később majd újra megszeretik. Én a babámba sem tudom belekönyörögni a zöldségeket, csak ha gyümölccsel keverem. A gyümölcsöket szerintem azért szeretik a gyerekek, nem?
2008. aug. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát erről lehetne vitatkozni. Van egy olyan nézet, hogy azért lesznek finnyásabbak a gyerekek manapság, mert sokáig nem ismerkednek meg az ízekkel (gondolok arra, hogy 6 hónapig csak anyatejet kapnak), és már kevésbé van hajlandóságuk az újhoz hozzászokni. Engem megfogott ez a gondolat, mert ha megnézzük, az utóbbi években találkozhattunk igazán az "ételfóbia" fogalmával, azzal, hogy a gyerekek szinte semmiféle ételt nem esznek, csak nagyon kevés dolgot. Régebben ilyen elvétve akadt. Régebben, amikor még 2-3 hónaposan már adtak gyümölcsleveket illetve három hónapos kor után főzeléket is.

Persze én nem állítom, hogy ez konkrétan így van, ez csak egy feltevés, és biztos most sokan meg fogják írni, hogy 6 hónapig csak anyatejet kapott a gyerekük és x évig szoptattak, és mégis eszik mindent. De akkor is manapság sokkal gyakoribb jelenség az olyan gyerek, aki pl. csak csokin és sültkrumplin él, vagy egyáltalán nem hajlandó zöldséget/húst enni.


De amúgy több oka is van a dolognak. A másik szerintem az, hogy amikor már egy kisgyerek több mindent kaphat, akkor nagyon el lesz kapatva. Pl. amikor már ehet csokit, pudingot, stb., akkor néha néha veszünk neki, mert persze szereti, de ebből a néha-néhából kicsit több lesz, meg ugye ha szülinap névnap van, vagy csak jön valaki, mindig csokit, édességet kap a gyerek. Pedig kaphatna gyümölcsöt is, akkor azt tekintené jutalomnak, az lenne a finomság. De a gyümölcsöt manapság természetesnek tartjuk hogy van, az nem nagy dolog. Régen egy gyerek hogy tudott örülni egy szép piros almának...

Ja, meg hát a szülők is milyen példát mutatnak... Szóval ha valaki otthon falja a csipszet, a hamburgert, mindent tésztával eszik, akkor a gyereket sem fogja érdekelni a zöldség. Nálunk ebédre hétköznap szinte mindig főzelék van, egyrészt mert egészséges, másrészt meg szerintem teljesen normális dolog, hogy hétvégén van húsétel. Persze szokott lenni a főzeléken is feltét, de az nem mindig hús. És ha húst csinálok, akkor ahhoz általában vagy zöldségköret van, vagy ha rizst csinálok hozzá, akkor salátát adok hozzá, mert szükség van a zöldségekre. Nálunk nincs is gond a zöldséggel, gyümölccsel, pedig nincs tiltólistán a csoki meg a cukorka sem, csak nem adom ész nélkül, és ha a kisgyerek csokit kap, akkor gyümölcsöt is kap. És persze este csokievés nincs, viszont azzal semmi gond, ha este megeszik egy körtét vagy almát.

2008. aug. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én egy 10 éves lány vagyok. Szerintem csak vagányságból nem akarnak egyesek zöldséget enni kettesek meg egésszégtelenek.

Velem és a tesóimmal úgy csinálták ezt hogy ha 10 lassabb másodpercen belül nem nyeltük le az ételt kapunk egy pofont a fenetünkre. Nálunk ez használt és nincs semmi baja a gyereknek én mondom mert megérdemeltem és mostanában nyersen eszem a zöldségeket. És jólvan a kelbimbó nem finom de ha befogjuk az orrunkat enyhéb lessz az íze.

2010. júl. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!