Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kiütések a szem körül?

Kiütések a szem körül?

Figyelt kérdés

Babámnál (6 hós) már nem először fordul elő, hogy a szeme alatt apró kiütések jelennek meg. Nem könnyezik, váladékozik, "csak" a kiütés környéke pirosodik be, majd elmúlik 1-2 napon belül. Általában, miután elmúlik az egyik szemén, pár hétre rá megjelenik a másikon.


Jártam szemésznél, aki szerint hajlamos rá, hogy a mirigy-csatorna (könnycsatorna?) elzáródjon, és a pangó váladék miatt jelentkeznek a kiütések. Tobrex gélt és bórvizes lemosást írt fel, de a Tobrex a használati útmutató alapján elég brutálisnak tűnik (még szoptató anyáknak is tilos, erre föl nyomjam bele a baba szemhéja alá???)Ráadásul a neten más tüneteket láttam könnycsatorna elzáródás alatt. (Persze én nem vagyok szemész...)


Fordult már elő valakinél hasonló? Mi vált be?

Előre is köszi.


2010. febr. 11. 21:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, lányomnak is voltak ilyen kis apró kiütések a jobb szeme körül, de elmúltak magától. Egyébként régebben könnyezett a jobb szeme is, de az is elmúlt, lehet, van összefüggés a kettő között.
2010. febr. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
59%
Kisfiamnak 6,5 hónapos jelentek meg először kis apró pöttyök a jobb szeme körül, pár napig ott voltak aztán elmúltak, ez többször megismétlődött. Most 8 hónapos múlt, pár hete ismét előjöttek a pöttyök, de nem akartak múlni, sőt elterjedtek úgy, hogy az orrán és a szája felett is volt néhány. Elvittem bőrgyógyászatra is és szemészetre is, egyik helyen sem tudták megmondani hogy mi okozza. Már a harmadik féle kenőcsöt váltottam ki neki a héten, remélem ez már használni fog. Már látom a javulást, ez egy " kevert krém " az a neve hogy Boraxatum. Remélem végleg eltünteti a pöttyöket...
2010. febr. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
53%

Szoptatjátok még a babáitokat?

Ilyen tüneteket az anyai hormonok okoznak, melyek a tejen át jutnak a babába. Ha nem viszket és főleg 1-2nap alatt maguktól eltűnnek, akkor ez a baj, erre még a boraxos kenőcs sem megoldás. Semmivel nem kell kezelni, nem szabad piszkálni, nyomkodni, vakargatni!

2010. febr. 12. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Kedves legutóbbi válaszoló: igen, én még nagyban szoptatom.

Azt hiszem maradok annál, hogy nem bántom, max ha megint előjön, kamillateával picit átmosom a bőrt. Nagyon nem vagyok az agyon-gyógyszerezés - vegyszerezés híve...


Köszönöm a válaszokat!

2010. febr. 12. 10:02
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

2.válaszoló vagyok.

Igen még én is szoptatom a kisfiamat ( napi 6x ), lehet hogy a hormonok miatt van.... nem tudom.

A bőrdoki és a szemész is azt mondta, hogy ez kifejezett bőrgyulladás, ilyet azért a hormonok nem okoznak szerintem.

2010. febr. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
35%

Gondolj bele, ha neked a hormonok pici pattanásokat okoznak, ugyanazok a hormonok átjutva a babába, neki egy "lórúgásnyit" jelent, ezért csúnyább a bőre. Tényleg nem szabad bántani, esetleg amikor alszik már a baba, Sudokrémmel v. Neogranormonnal vékonyan be lehet kenni, reggelre szebb lesz. De a boraxos kenőcs hosszú távon nem jó még a felnőtteknek sem, a férjemnek írtak fel nemrég, 1 hete használja, és nagyon szárítja a bőrét.

harmadik válaszoló

2010. febr. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Írnátok, hogy mik voltak a pöttyök? Nekem 10 hós a lányom, hol előjön hol elmúlik. Szopik még Ő is.

Pöttyös a szeme körül, még a szemzugban is és vörös is...

2010. aug. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Biztosra nem mondta soha senki, hogy melyik kiütés mi volt...

Többen tippeltek, hogy ez könnycsatorna-elzáródás, és sima homeopátiás Occuloheelt csöpögtettem bele, mikor kijöttek a pöttyök, attól 1-2 napon belül mindig elmúlott. Most 12 hónapos, szerintem 3-4 hónapja nem jött elő (most másfajta kiütései vannak, amivel megyünk biorezonancia-vizsgálatra.)

2010. aug. 13. 14:58
 9/15 anonim ***** válasza:
Voltatok? Mitől vannak kiütései?
2010. aug. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Csak szeptember közepére kaptunk időpontot...
2010. aug. 24. 14:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!