Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kismamik, a baba arcát külön...

Kismamik, a baba arcát külön testápolóval kenjem vagy az egész testét babaolajal kell kenni? Első baba.

Figyelt kérdés

2015. febr. 17. 10:17
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
A baba testét csak akkor kell kenni, ha valóban száraz a bőre és csak ott, ahol száraz. A gyógyszertári babaolaj a megfelelő a baba bőrének. Az illatosított és kőolajszármazékok kerülendők.
2015. febr. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%
Én külön vettem arcra való krémet neki. De ha a babaolajra rá van írva, hogy jó az arcára, akkor természetesen azzal is kenheted. :)
2015. febr. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

egyáltalán nem szükséges kenni. masszírozáshoz vehetsz olajat, amúgy teljesen felesleges, csak lerakódik a kádra aztán tiszta dzsuva lesz.

ha kipirosodik a bőre a hajlatokban, akkor fürdés után vékonyan bekenheted a gyógyszertári fürdetővel, reggelre nyoma sem lesz. előre olajozni felesleges.

2015. febr. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én fürdetés előtt beolajozom az egész gyereket fejtetőtől a talpáig, nem használok külön testápolót az arcára. A kisfiam ha nyűgös, karmolássza az arcát, amitől hámlani kezd, maximum akkor kenem be hipoallergén testápolóval. Szintén első baba.
2015. febr. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mi baja van, hogy kenni kell?
2015. febr. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Még nemszültem,pár hét mulva fogok,és érdekel pár dolog.Nálunk a családba a gyerekeket mindig kenték babaolajjal fürdés után tetőtől talpig,azért is érdekel.Láttam vannak külön arcra krémek..ezért is gondolkoztam el hogy mit vegyek még mert a kozmetikumos részét még nemvettük meg.
2015. febr. 17. 11:02
 7/10 anonim ***** válasza:
Soha nem kentük olajjal. A gyógyszertári fürdető kellőképpen hidratál, amellé nem kell semmi. Ha meg valamilyen bőrproblémája adódik, úgyis a gyerekorvossal kell konzultálni, hogy mit ajánl arra, konkrétan.
2015. febr. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A fürdés előtti olajos kezelést azért szokták tanácsolni a védőnők (a hajlatoknál csak, nem az egész testen!), hogy ha esetleg ott vizes marad, akkor ne pálljon ki a baba bőre. A hónaljat, a fül mögött, a nyakat, térdhajlatot szokták bekenni, mivel ezeket a részeket nehezebb teljesen szárazra törölni. Az olaj pedig lepergeti a vizet. A hidratálásra jó a gyógyszertári fürdető, vagy a gyógyszertári babaolaj, ha szükséges.
2015. febr. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is elejétől fogva a gyógyszertári fürdetőjét kenem rá, ha látom, hogy ki van száradva valahol esetleg, nem kell lemosni, nagyon hamar beszivódik. Doktornőnk szerint még az arcára is kenhetem. Nagyon jó, nekünk is van itthon olaj (Nivea talán) de nem nagyon akarom használni, eláll még egy darabig. :)
2015. febr. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem kentem semmivel se a testét, se az arcát.
2015. febr. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!