Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak? 4 hónapos...

Mit csináljak? 4 hónapos kislányomat rázza a hideg és öklendezik ha kanállal próbálom etetni?!

Figyelt kérdés

Második gyerkőcöm, kisfiammal is 4 hósan kezdtük a hozzátáplálást, nem mondom hogy könnyű volt vele de ő legalább érdeklődött a kanalas evés után és bár a gyümölcsöket eleinte nem ette, a tejpép nagyon izlett neki.

Kislányomnál is most 4 hósan akartam nekiállni kóstoltatni, beszereztem mindent, alma-barack-tejpép, mindegyiktől rázza a hideg, öklendezik pedig nagyon picit adok a szájába, próbáltam hogy tápszert adok neki kanállal (ismerős az íze) de azzal is ez volt, már azért hagytam abba az egészet mert hajszál híján hányt...

A higitott gyümölcslevet sem issza meg.

Most úgy döntöttem, hogy várok, igazából nem maradunk le semmiről ha csúsztatok 1 hónapot, de ha 1 hónap múlva is így lesz akkor mit csináljak?

(tápszeres amúgy már 4 hetes kora óta)


2015. febr. 17. 12:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem érett még meg arra, hogy hozzátápláld. Ne erőltesd és ahogy írtad, próbáld meg egy hónap múlva. Eljön az idő, amikor már Ő fogja igényelni a szilárdabb táplálékot és az új ízeket.
2015. febr. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen neki a kanál, az íz és az állag.

Pihentesd egy kicsit a dolgot, adj a kezébe kanalat játszani, vegye a szájába, csócsálja, ismerkedjen vele.

Nem kell egy hónapot várni, 2-3 hét múlva újra megpróbálhatod, játékosan. Előbb-utóbb úgyis megtanulja ő is.

2015. febr. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem pont így volt a babám, pedig én 5 hónaposan próbáltam először. Vártam pár hetet, újra megpróbáltam, egyre jobban ment neki, most már 6 hónapos múlt, olyan szépen eszik kanállal, hogy öröm nézni és egyből tátja a száját ha közelítek felé a kanállal :).
2015. febr. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Boven raer meg szilardat enni...enyem kb.10 hos koraig anyatejen elt pedig probalkoztam...nem tudtam beletuszkolni mast...es semmi baja 1,5 eves es mindent eszik.
2015. febr. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
bőven ráér még,hónapokat is akár. nem kötelező 4 hónaposan adni nekiakkor se ha tápos. ha 5,6,vagy akár 7 hónaposan fogadja el,az sem baj.
2015. febr. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor tényleg várok még, 2-3 hét múlva újra megpróbálom, ha akkor sem megy akkor megint hanyagoljuk.
2015. febr. 17. 13:09
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem a kislányom is és a kisfiam tápszeresek (a kislányom 4 éves, a kisfiam 7 és fél hónapos), mindkettőnél 5 és fél hónapos korban próbálkoztunk először, a kislányomnál nem volt gond, a kisfiamnál rá kellet várnunk még egy hetet. Úgyhogy semmit ne csinálj, ha akkor se, akkor próbáld egy hét múlva, 6 hónapos korig nem vagytok lemaradva semmiről!
2015. ápr. 6. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Végül nem erőltettem és 5.5 hónaposan megpróbáltam újra, elfogadta a sütőtök-almát és nagyon szépen is evett. 2 hete kóstoltatok és nagyon ügyesen eszik.
2015. ápr. 6. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!