Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Súlyos vérszegénysés, (Foetoma...

V. M. Eszter kérdése:

Súlyos vérszegénysés, (Foetomaternalis transfusio). Kinek a gyermekével történt hasonló? Tapasztalatokat, tanácsokat várok.

Figyelt kérdés

33. héten érzékeltem, hogy a kisfiam nem igazán mozgolódik, az UH-val minden rendben volt, viszont a CTG rossz eredményeket mutatott. A vége a dolgoknak sűrgősségi császár lett. Ha akkor nem veszik ki, akkor lehet már a következő napot nem éli meg. Marci fiúnk súlyos vérszegénységgel született. Olyannyira nem volt vörösvérteste, hogy nem tudtak tőle vért venni. Születése után újraélesztették, vért kapott, stabilizálták az állapotát és a kórházból átszállították a I.sz. Gyermekklinika PIC (NIC) osztályára. Kritikus napok után, úgy tűnt, hogy némi oxigénhiányon kívűl nem történt nagyobb baj. Az oxigénhiányról annyit mondtak, hogy a későbbiekben lehet a matekkal, olvasással vagy mozgáskoordinációval probléma, de semmi olyan baj nem lesz ami nem "orvosolható". Persze, annyira minimális az elváltozás, hogy aztán lehet semmit sem fog okozni.

Egyszerűen értetlenűl álltunk a dolgok előtt, hogy semmi előzménye nem volt... Az orvosok (a kórház orvosai, a nőgyógyászom, és a PIC dolgozói) is csak találgattak. Feltételezések voltak, vizsgálatokat végeztek, kérdezősködtek. Az egész terhességgel minden a legnagyobb rendben volt. 2 hét elteltével, már csak egy dologra tudtak gondolni a foetomaternalis transzfúzióra. Vagyis a magzati vér bekerült a méhlepényemen keresztül az én keringésembe. Az eredmény pozitív lett. Még értettetlenebbűl álltunk a dolog előtt. Erről még sosem hallottam/tunk. Amikor a kórház orvosainak és a nőgyógyászomnak elmondtam meglepődtek. Nem igazán találkoztak még ilyen "betegséggel". Hallani hallottak róla, de igen ritka eset (elvileg). Még szerencse volt, hogy a vércsoportunk megegyezik a kisfiammal, így csak annyit tapasztaltam a dologból, hogy 2x magasabb volt a vas értékem az átlagosnál még 3 hónappal később is.


Most már 8 hónapos, nagyon nyugodt baba és minden rendben van vele.


Sokszor eszembe jutnak a történtek. Keresem a miérteket... Mégis hogyan, mitől alakulhat ki? Hogy lehet megelőzni? Meglehet egyáltalán előzni? Szeretnénk második babát is, mennyi az esélye, hogy másodjára is előfordul? Megkérdeztem az orvosokat...azt mondták, hogy ez a méhlepény így alakult ki, a következő terhességet folyamatos kontroll alatt kell tartani...az esély 50-50 %... Felszeretnénk majd kereseni egy szakembert is. Ha esetleg valaki tud egy ilyen szakembert vagy vele is hasonló történt akkor írjon. Tanácsokat is szívesen fogadok. Neten nem sokat találtam...Köszönöm



2015. febr. 18. 21:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Annyit biztosan tudok állitani,hogy a legtöbb koraszülött baba vérszegény. Attól függetlenűl hogy mi volt a korai születés oka,legtöbben oxigénhiány mutatkozik.

Nincsen 38-hét előtt kifejlődve a velőjük olyannyira hogy "gyorsan" termeljék a vörösvérsejtet.

Az hogy bitosan összefüggés volt e, már nem fogod megtudni...

2015. márc. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Azukita válasza:
Szia. Ugyanígy jártam de nálunk 39 hetesen alakult ki... az nap meg se mozdult bementünk utolsó pillanatba szedtek ki szegénykémet, hammar helyre jött, pár napja alakulhatott ki azt mondták de érdemleges választ nem kaptunk miért.. ti jutottatok valamire? Azóta rendben van minden veletek? Kis tesó van azóta? Ott rendben volt minden (ha van) :)
2018. okt. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!