Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti minden este fürdetitek a...

Ti minden este fürdetitek a babátokat? Van aki azt mondja hogy ne fürdessük minden nap mert valami élőflórákat lemosunk ami agyerek bőrének kell.

Figyelt kérdés
A gyerekorvos is azt mondta hogy semmi gond ha kimarad egy-egy fürcsi, de nem indokolta meg. 7 hetes babánk van. Vélemények tapasztalatok?

2015. febr. 19. 10:05
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
mindennap megfürdettem.
2015. febr. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Én élőflóra szempontból nem tudom, de mi minden nap fürdetjük, a napirendje szempontjából szerintem jobb így, hogy megtanulja, hogy minden este fürdés, utána kicsi játék vagy később mese, szopi és alvás.
2015. febr. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Inkább csak lemosdattam, nem tartottam sokáig a vízben, de ezt mindennap.
2015. febr. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Minden nap fürdik, viszont nem használunk semmi lemosót. Kis ideig, meleg vízben megmosdatjuk és kész. Már másfél éves, semmi baja :) Még nem volt beteg.
2015. febr. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen, minden este.
2015. febr. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%
Minden este, de mi sem használunk lemosót. Vagy tiszta vízben fürdik, vagy a fürdővízbe teszünk pár csepp bioszappant. A nemi szerveit bio gyermekfürdetővel megmossuk, de ezt utoljára, utána már ki is vesszük a kádból.
2015. febr. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%

Kisfiamat kb 4 hetes koráig (amíg be nem állt valamennyire a napunk) 2 naponta fürdettük, utána minden nap, kivéve ha valami közbejött, későn értünk haza, akkor aznap kimaradt, de ilyen ritkán van.

Van egy 4 hónapos kislányom akit 2 naponta fürdetünk, megmondom őszintén hogy picit lustaságból is meg elég zűrösek az esték egy 4 hóssal és egy 2 évessel, így sokszor örülök ha gyors áttörlöm popsitörlővel a kényes területeket, adok rá egy tiszta rugit és megy aludni.

Természetesen ha tudom, hogy totál lebukta magát vagy hátközépig összekakilta magát akkor fürdetek mindenképp. Később amikor már mozog (kúszik, mászik) minden nap fog fürdeni mert tudom hogy akkor jobban összekoszolják magukat.

2015. febr. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%
itthon nem sok olyan családot fogsz találni, aki többnaponta fürdet. Kicsi északabbra meg olyan nincs nagyon, aki naponta. Mi kiskorában nem fürdettük naponta, de mindenki úgy néz ránk emiatt, mint az ufókra.
2015. febr. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Általában naponta, de ha egyszer-egyszer kimaradt, mert nagyon fáradt a fiam, nem lesz semmi baja. Én is hallottam, hogy más országokban nem szokás a napi fürdetés, babánál talán még nem számít, ők nem lesznek izzadtságszagúak, mint a felnőttek.
2015. febr. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én minden este fürdettem, mert szerintem a popsitörlőzés azért nem olyan hatékony, mint egy esti fürdő. A bukásnak is van egy jellegzetes szaga. Egyébként meg 4 hetes koruktól látványosan kezdték megszeretni a fürdést, és várni, mint az esti rutin részét. Nem volt gondunk egyik gyerek bőrével sem.
2015. febr. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!