Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti ebben az esetben elvinnétek...

Ti ebben az esetben elvinnétek magánorvoshoz vagy újra megpróbálnátok az sztk-s orvost?

Figyelt kérdés

Kislányom 4 hónapos, születése után elvittük ortopédiára, nálunk szokás születés után. A védőnő megkért hogy szóljak rá az ortopédus orvosra, hogy a kislánynak kicsit befelé fordul a lábfeje, szóltam is, de az orvos azt mondta hogy mivel jól mozgatható a lába majd elnövi, ezzel nincs teendő.

Múlt héten voltunk más miatt a háziorvosnál aki nézegette a lányom lábát és megállapította, hogy ez így nem jó, még mindig befelé fordul neki kicsit a lábfeje (én is láttam, de nem mindig áll neki úgy), vigyem el orvoshoz. Mindjárt kérdeztem, hogy akkor vigyem oda vissza ahol voltunk?! Erre azt mondta, hogy ne, ad nekem 2 nevet, egy magán ortopéd orvos és egy magán gyógytornász nevét, telefonszámát. Hívjam őket fel és menjek el, erre ne sajnáljam a pénzt.

Hát, megnéztem az árukat, a közelben lévő híres magánklinikán rendelnek csak, az orvos 10.000ft/1konzultáció, gyógytornász 6000ft/1 konzultáció...

Hát... nem mondom, hogy nincs 16.000ft-om, de felháborító hogy ezt magánorvosnál kell hagynom, mert az sztk-s orvos szerint nincs baja a lábának...

Én arra gondoltam, hogy megkérném a doktornőt hogy had próbáljam meg mégegyszer az sztk-snál, hátha megtudom győzni, hogy küldjön el gyógytornászhoz minket. (a háziorvos szerint mivel nem nagy a baj, ezért elég lesz ha a gyógytornász megmutatja hogy hogy kell tornáztatni a lábát és hamar helyrejön neki)

Vagy tényleg menjek el magánorvoshoz? Ezért fizetem a tb-t? Hogy ha baj van akkor magánorvoshoz kelljen mennem?

Nem állunk annyira jól anyagilag sem, kevés félre tett pénzünk van, pont annyi hogy ha nagy baj van, legyen mihez nyúlni.

Ti mit tennétek a helyemben?


2015. febr. 19. 10:57
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Amúgy az ortopédián jó fej orvos van, kedves meg minden, szóval lehet hogy hajlana arra hogy továbbküldjön minket.
2015. febr. 19. 10:59
 2/11 anonim ***** válasza:
Én elvinném a magánorvoshoz, vagy egy másik sztk-ba mennék.
2015. febr. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Fizesd ki és vidd el magándokihoz. Gyerek egészségével sosem kísérletezek. Persze engem is dühít az ilyen, de mit tudsz csinálni. Ha megint legyint az ortopédus, hogy nem baj, akkor elhiszed. A háziorvos nem tud adni beutalót gyógytornászhoz?
2015. febr. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem ad beutalót gyógytornászhoz mert szakorvos igazolása kell, hogy ez és ez a baj...
2015. febr. 19. 11:07
 5/11 anonim ***** válasza:

Kérnék az orvostól beutalót gyógytornászhoz.

Biztos, hogy ad. Legalábbis a miénk az bármire adna ha kérném.

Aztán onnan meglátnám. Ha vmi miatt nem lennék megelégedve a gyógytornásszal, akkor vinném magánhoz.

2015. febr. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Először újra elvinném az sztk-s orvoshoz, ha nem ad beutalót gyógytornászhoz akkor mennék a fizetőshöz.
2015. febr. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az én fiam valszeg elfeküdte a pocakban a lábát, mert sokáig az egyik befelé állt, elég rendesen. Doki mondta, kinövi, majd ha jár, rendbe jön. Így is lett, 1,5 évesen nyílegyenesen futott, semmi nem maradt a befelé fordulásból. Kislányomnak szintén egy kicsit befelé állt a lába, nála már kezdtem izgulni, mert már jár egy ideje, de nagyon sokáig csámpás volt, most, hogy már kezd futkorászni, kiegyenesedett. Szóval, csak azt mondanám, ha szakorvos mondja, hogy nincs baj, akkor lehet, hogy tényleg nincs.
2015. febr. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Volt szerencsém hasonló orvoshoz. A gyerekek 3/4-ét elküldte maszek gyógytornászhoz, mert olyan fene alapos volt,hogy mindig talált valami "hibát" a babáknál.

Utóbb kiderült, hogy nem kevés jutalékot kap minden gyerek után, akit a szuper szakemberhez küldött egy vagyonért.


Nem azt mondom,hogy a ti orvosotok is ilyen, de én tuti először az sztk-ban kezdenék, ha ott is normális az orvos hozzáállása.

Az, hogy 10 ezer csak egy konzultáció, nekem elég "gyanús"...

2015. febr. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A középső lányomnak is befelé állt a lábfeje. Nekem az ortopéd orvos megmutatta hogyan kell tornáztatni, nem küldözgetett sehova. Szerintem ha visszamész az sztk-ba, és megkéred, hogy segítsen, nem fog nemet mondani.

Most 3 éves, supinált cipőt kell hordania, és láb-tornázunk. Picit dől befelé a bokája.

2015. febr. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én is sztk-ba vinném. Megkérdezném,ez meddig normális így,meg hogy lehet-e tornáztatni.

Én is voltam lányommal,mert neki meg egyik lába kifelé áll.Nem dől ,csak kifelé van fordítva.Nem tudom elmagyarázni.Sztk-s doki mutatta a tornát rá.

2015. febr. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!