Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor éreztétek először, hogy...

Mikor éreztétek először, hogy nevelni kell a babát?

Figyelt kérdés
úgy értem, mikortól szabályoztátok? eddig minden igényét kiszolgáltam, de most 7 hónapos korára egyre többször kavarodunk olyan szituációba, hogy kihoz a sodromból, rá kell szólnom, amennyire egy babára rá lehet (pl dobálja az ételt, hisztizik pelenkázás közbe, hisztizik ha nem elég gyorsan kanalazok neki, vagy ha egy percre magára hagyom..) mennyire van értelme tudatos nevelésnek ebben a korban? ti mikor kezdtétek kezelni ezeket a reakciókat?
2015. febr. 19. 18:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

én még nem "szabályozom", csakmert humánusan megtudom oldani


nem adok a kezébe ételt, kivéve kenyérhéj, puffasztott rizs, azokat szépen elnyammogja

majd ha kanállal fogunk szórakozni, hogy tanuljon enni, majd zizivel kezdem, vagy hasonlóval


pelenkázásnál vagy eléneklem a paprikajancsit neki(amíg tart addig figyel, nem mozdul, csak rövid a dal nem a legjobb), de hatásosabb ha a kezébe adok valamit, pl törlőkendő csomag, stb egyből leköti


etetés közben csak a száját tátja hisztizésre nem volt még példa, viszont én lehet gyors is vagyok..csak mert van, hogy nekem kell várakozni a szája előtt, hogy nyissa, mert még nyeli


amúgy van értelme a nevelésnek, mert következetesnek kell lenni, pl ha azért akar valami játékot, hogy ledobja, akkor mégegyszer nem kell odaadni (viszont, amíg én azt látom hogy azt nézi mi történik a játékkal, magyarán a gravitációval játszik, addig én felveszegetem neki, ott ülök az ágya mellett, sokszor elkapom, tartom alatta a kezem, de az úgy nem jó neki, mert nem esett le, és igyeszik kezem mellé dobni :), de majd később ha sima elhajigálásokról lesz szó, természetes nem fogok ugrálni érte)

2015. febr. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
*9,5 h
2015. febr. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
ugy ertem hogy mikor viszem a szajahoz az etelt kiuti a kalat a kezembol, minden tiszta trutyi, kovetkezo pillanatban meg hisztizik hog miert nem kapja mar a kovetkezo kanalat..nszoval sokszor erzem mostanaban hogy amit muvel az egyertelmen hisztizes, tudom h még picike, ezert kerdem mikortol erdemes raszolni, mikortol erti ha "rosszat" csinal, mert elkapatni sem szeretnem.
2015. febr. 19. 18:48
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

7-8 hónapos kortól. De ilyenkor még más eszközöket kíván, mint mondjuk egy tizenévesnél.


A "nem"-et sokat kell ismételgetni nyugodtan, de határozottan. A kanál lecsapását úgy oldottam meg, hogy figyelem közben a kezét, ha nyúlna felé, akkor elhúzom magam felé és megvárom, hogy lenyugodjon, közben mondom, hogy "nem szabad".


De ugyanezzel a módszerrel már tízből nyolcszor működik a hajhúzás, karmolás, szemüveg lelopása és a konnektor birizgálása ellen. Amikor a szándékot látom rajta (nyúl valami felé, nézése, stb), akkor szólok, megfogom a kezét és valami megengedett dolgot csinálok vele.

Pl hajhúzás helyett végigsimítom az arcomat és közben dicsérem. Elég gyorsan rájött az összefüggésekre és egyre ritkábbak a kihágások, most 9 hónapos.

2015. febr. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem is 7,5 hónapos és én is azt érzem, amit te. Ezek már "hisztikezdemények". Most már muszáj vagyok néha rászólni, nevelni, ami azt jelenti, hogy tanuljuk a nemet. Azóta érzem szükségét mióta mászik és veszélyes helyeket is megközelít és ha elhúzom onnan, akkor elkezd vergődni a földön és ordít. Evésnél ő sem egyszerű eset, valamelyik nap az egész tányér sóska főzeléket verte ki a kezemből, úsztam a sóskában, és a konyhában minden. Úgyhogy szorgalmasan mondom, hogy nem, nem szabad, jujj és közben rázom a fejem. Néha már megérti, de eltelik egy kis idő és kezdi elölről.
2015. febr. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

nálunk általában, elfordulás, kalimpálás, hogy kiüsse csa akor van, ha nem ízlik neki, olyankor nem is erőltetem.

nagyon finomnál síri nyugalomban van :)

2015. febr. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez sajnos nálunk nem így van, mert imádja a sóskát, csak úgy tátogott neki és ette szépen, még örültem is magamban, hogy most milyen szépen eszik. A másik pillanatban meg rajtam volt minden. :( Valahogy evés közben sincs nyugton soha...
2015. febr. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!