Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Veteles eseten mindig kell...

Veteles eseten mindig kell kapni anti d ellananyagot ha az anyuka rh negativ az apuka meg rh pozitiv?

Figyelt kérdés
En rh negativ vagyok a ferjem meg rh pozitiv.Tavaj juliusban volt egy vetelesem kb 8 hetesen de a magzat mar korabban elhalt ennem nem volt szivhangja,es veteles utan nem kaptam anti d ellenanyagot.Most lehet h ujra terhes vagyok es felek h esetleg valami gond lerssz.Kerlek irjatok ha voltatok mar hasonlo helyzetben

2015. febr. 20. 21:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
csak akkor kell kapni, ha a magzat pozitív, biztos megnézték és negatív volt, ezért nem kaptál ne idegeskedj, minden rendben lesz :)
2015. febr. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
bár nem tudom, hogy egy 8 hetes magzatnál számít-e az rh összeférhetetlenség, lehet egy elhalt magzatnál nincs is jelentősége, ezt nem tudom, de ha számít, akkor biztos megnézték "1"
2015. febr. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Az a gond h nem neztek meg,de talan 8 hetesen meg nincs gond es ezert nem kaptam.remenykedem
2015. febr. 20. 21:52
 4/12 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom valaszaitokat es varom a tovabbi valaszokat is.
2015. febr. 20. 22:05
 5/12 anonim ***** válasza:
kicsit utána olvastam most neked, azt írják mindenhol, hogy ha bevérzik a méhlepény vagy szülés közben keveredhet a baba pozitív vére az anya negatívával, ezekben az esetekben kell az ellenanyag... na mármost, nálad egy elhalt terhesség volt, ahol nem volt se bevérzés se szülés, így az olvasottak alapján úgy gondolom, lényegtelen volt a baba rh faktora, ha mész orvoshoz kérdezz rá, de szerintem semmi probléma nem lesz
2015. febr. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Koszonom valaszod!
2015. febr. 20. 22:15
 7/12 anonim ***** válasza:

7 hetesen derult ki az ures petezsak, engem 10 hetesen mutottek. Kaptam anti d-t, pedig itt sem alakult meg ki a baba. De a mutet miatt sem kockaztattak.

Azota mar 27 hetes terhes vagyok, es kaptam meg 1 anti d-t, amikor nem voltak biztosak abban, hogy fertozes miatt van barnas folyasom, vagy esetleg verzek.

Igaz, ez nem Magyarorszag. En rakerdeznek az orvosomnal, tuti jo-e, hogy nem kaptam.

2015. febr. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Vetélés és abortusz után is kell az anti-D. Biztos, hogy nem kaptál? Lehet csak nem kötötték az orrodra, hogy az van az injekcióban, nem?
2015. febr. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem kaptam Semjenn injekciot.Mikor elveteltem visszamentem kivizsgálásra,a doki azt mondta h minden rendben kitisztultam és ha szeretnénk újra babát akkor ír vitaminokat nem mondta h kell vagy sem injekcio
2015. febr. 21. 22:47
 10/12 A kérdező kommentje:
Az lehetséges e hogy ha vettek tőlem vert megalapozottak h a magzat is rh negatív és ezért nem kaptam anti d oltóanyagot?vagy máskülönben hogy tudnak megnezni egy magzatnal az rh összeférhetetlenséget?
2015. febr. 22. 10:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!