Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A most 3 hónapos+1 hetes...

Gnézsu kérdése:

A most 3 hónapos+1 hetes kislánybabám folyton sír, nyűgös, nem érdeklik a játékai, mint más hasonló korú babát, lehet, hogy éhes? - csak anyatejet kap -

Figyelt kérdés
3230 g született és most 5850 g. Tehát ez szerintem normálisnak mondható. Tele van hurkákkal, jól táplált babának néz ki. Viszont tegnap elkezdtem méregetni, hogy mennyit eszik, és meglepődve tapasztaltam, hogy a mérleg 40-50, esetleg 60 ml.-t mutatott. Ez nagyon kevés És persze sokszor sír cici után, hogy még enne. Viszont az éjszakákat átalussza (gondolnám én, ha éhes lenne, akkor felkelne és jókat is alszik éjszaka) Nappal már kevésbé mondható ez el, és nagyon gázosodik is mellette, és két, ill. három naponta van széklete. Folyton nyomja ki a pukikat, feszíti a hasát. Éjszaka a felgyülemlett tejből most lemértem és 110 ml-t evett, és még maradt benne, de ennyire kellene feszítenie a cicinek, mint éjszakáról nappalra, hogy legyen benne ennyi tej nappalra is neki?

#tápszer #anyatej #3 hónapos #hasfájós #keveset #éhes #gázosodik #nappal nem alszik
2015. febr. 21. 07:02
 1/6 anonim ***** válasza:

a feszulesnek semmi koze ahhoz h o mennyit tud enni. a legtobb tej szoptatas kozben termelodik. 3 honapos kor korul van egy novekedesi ugras, emiatt akar egy heten keresztul is megtortenhet, hogy orankent ker enni. tedd minel tobbet mellre, ha hasfajos, akkor amugy is jobb ha nem tomi meg ugy magat. De hozzatennem hogy a hasfajos babak altalaba visitanak ejjel is, nem hinnem h emiatt nem eszik tobbet. szerintem csak eleg zsiros, taplalo most a tejed neki.


ha nappal zavarjak a szelek, tornaztasd, maszirozd, legyen hason amikor ebren van.

2015. febr. 21. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

NE szoptasd nagyon sűrűn, mert akkor még hasfájósabb lesz! Szopi közben sok levegőt nyelnek a babák.

Amit írsz, az kevés neki, beszélj inkább az orvossal. Jobb tanácsot ad, mint az ideírogatók.

2015. febr. 21. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
gyermekorvosunknak már szóltam. Felíratott tápszert.
2015. febr. 21. 08:55
 4/6 anonim ***** válasza:
biztos fáj a hasa is,de 3 hónaposnak kevés a 40-60 ml. 1 hetesen evett nekem 90-100-at.oké nem ugyanannyit esznek,de akkor is kevés. 30-60 ml tápokat adnak már a kórházba is a 2-3 naposnak. próbálj azért tejet szaporítani,jó,hogy van mérleged,látod mennyit eszik nem tömöd feleslegesen táppal. éjszaka is kell fejni,ne hagyd felgyűlni reggelig,mert csökken tőle a tej. szoptass minnél többet cserélgetve a melleket. ha adsz tápot,hasfájósoknak való csökkentett laktóztartalmút. előbb a szopi,aztán a táp ne hagyd ki akkor se ha azt hiszed nincs semmi tej.
2015. febr. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Annyira elképzelhetetlennek tartottam, hogy csak 30-40-et eszik, hogy kipróbáltam, elemet cseréltem a mérlegben. És láss csodát, most már 100-110-et mutat.. :) Persze, még az is kevesebb, mint kellene,viszont 14 hetesen már nem sok kell, hogy megduplázza a születési súlyát, így nem zavar, hogy kevesebb az elfogyasztott tejci. Viszont ennek ellenére valóban láttam, hogy volt mikor evett volna még többet. Az éjszakát alig vártam, hogy fejés nélkül át tudjam aludni, mert ő sem szokott felkelni. De úgy látszik, mégis jobb, ha lefejem. Csak azt hittem, nincs összefüggés abban, ha éjszaka nem fejek, akkor azért még nappal termelődik ua. annyi.
2015. febr. 21. 13:10
 6/6 Zsöff85 ***** válasza:
Nincs olyan, hogy kellene. Emiatt ad az anyukák 80%-a totál feleslegesen tápszert. Ha úgy látod, hogy éhes maradt, akkor addig váltogasd a melled amíg jól nem lakik. Nem is értem miért gondolják sokan, hogy ha valakinek 3 hónapig elég a teje, akkor utána miért lenne kevés hirtelen?
2019. dec. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!