Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire "beszédes egy 2-3...

Mennyire "beszédes egy 2-3 hónapos baba? Ha már most sokat beszél, elképzelhető, hogy "hamar" beszélni fog?

Figyelt kérdés

2. babámról lenne szó. Már pár hetesen elkezdett hangokat kiadni, ellentétben a nagytesójával, aki ilyenkor még nem kezdte el a "beszédet". Elég keveset gőgicsélt és "későn" indult meg a beszédfejlődése. Úgy értem kicsit lassabban, de az átlagba belefért. 2 évesen még csak szavakat mondott, nem túl érthetően. 3 évesen már egész jól beszélt, de igazából folyékonyan olyan 3.5 évesen kezdett el. Most 4.5 éves és a mai napig van, hogy harapófogóval kell kiszedni belőle a szót. Néha csak nyújtja a poharat, hogy kér vizet, vagy nyűglődve odaáll elém, hogy segítsek neki, mert begubancolódott a ruhája, nem boldogul vele és olyankor mondani kell neki, hogy kérjed, mert nem segítek máskülönben. Mintha lusta lenne beszélni....vagy nem tudom.

Most meg 2.5 hónapja megszületett a kistesó és ő már most sokkal kommunikatívabb, szeret "beszélgetni" Először, mikor "megszólalt" elkezdtem utánozni, ugyanolyan hangokat kiadni, mint ő. Pár hét múlva már rövid "párbeszédeket" is lebonyolítottunk hatalmas mosolygások közepette. Először csak nagyon ritkán kezdeményezett ő, inkább én próbálkoztam és egyre többször reagált rá. Most már nagyon sokszor kezdeményez és hosszasan "elbeszélgetünk", láthatóan élvezi és azonnal válaszol. Elképzelhető, hogy ő hamarabb fog beszélni? Nálatok hogy volt? Akinek hamar sokat gőgicsélt a babája, hamar is tanult meg beszélni?


2015. febr. 22. 23:49
 1/5 anonim ***** válasza:

nem sok még ugyan a tapasztalatom, de az én babám is "nagy dumás" volt, az orvosnő is mondta ilyen gyereket még nem is látott, mert 5 hónaposan folyamatosan hümmögött, artikulált a doktornőnek olyan arckifejezéssel, mintha valami életbevgóan fontos lenne, ahogy azt az utca emberének is tette.

ahogy viszont elkezdett forogni, kúszni, mászni, alábbhagyott, a szerparációs szorongás beköszöntött a doktornőre elsírja magát..

2015. febr. 23. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem maga a kommunikációs készség, igény elég korán megmutatkozik. A kommunikáció pedig tágabb fogalom, mint a beszéd.

Úgy vélem, hogy van összefüggés, némely babáknál/gyerekeknél veleszületetten nagyobb az igény arra, hogy kifejezzék magukat, ennek pedig idővel a legkönnyebb módja a beszéd lesz.


A motiváció már megvan, már csak az eszköznek (hangképző szervek, idegrendszer fejlettsége) kell megérkeznie hozzá.

2015. febr. 23. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A lányomnak is be nem állt a szája, de csak 3 évesen mondta ki az első értelmes szavát, addig halandzsázott.

A fiam most alig gagyogott, másfél évesen beszél, vagyis 100 szót tud kb. Es énekel is már:)

2015. febr. 23. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam mindig is nagy dumás volt. Nem viccelek, 6 hónaposan már mondta, hogy "baba". Ez volt a leggyakrabban neki mondott szó, így elleste. Most 13 hónapos és használ pár szót: mama, papa, mámmá (étel), apa, anya és pár napja jött a cica (tita), illetve a kutya (tut), valamint a pipi (tyúk). Nagyon sok mesekönyvet nézegetünk, mutogatunk mindenre, hogy mi micsoda és élvezi, próbál kimondani mindent. Legtöbbször azért babanyelven halandzsázik, de szinte egész nap: tátátátá, gugug stb.
2015. febr. 23. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én 4 hósom időszakosan gagyog, utána van egy-két csöndes óra.

A nagyobbik fiam rengeteget dumált, de ennek ellenére megkésett beszédfejlődésű lett.

2015. febr. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!