Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek melyik név a...

Szerintetek melyik név a jobb/szebb? A Lúcia (Lúcsia) vagy az Imola?

Figyelt kérdés
Őszintén

2015. febr. 25. 21:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Nekem egyik sem tetszik.
2015. febr. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
45%
Mind a kettő szörnyű. Szegény gyerek.
2015. febr. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
72%

Van az ismeretségi körben egy család, ahol három gyerek van, Attila, Lucia és Richárd. Nagyon eltalálták a neveket, Attila középbarna, átlagos bőrszínnel. Lucia olajos barna bőrű, mélybarna szemű, fekete hajú, míg Richárd kék szemű, tejfelszőke, nagyon fehér bőrű.


Nekem egyébként tetszik a Lucia név. (Ha olasz nemzetiségűnek valljátok magatokat, akkor engedélyezni fogják ezt az írásmódot.)

2015. febr. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
31%
Lucia, de csak a jelentése miatt. :)
2015. febr. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%
Lúcia nem tetszik, Imola nagy kedvenc nálam.
2015. febr. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy Lúcsia, nem szép, így nagyon mű, de volt egy osztálytársam, az anyukája is Lúcia volt és ő is. A Luca becenév pl. aranyos, bár őket Lucinak nevezték. Meg az Imolát is lehet pl. Mollinak becézni, az is illik egy kisgyerekhez. Ezek a nevek sem rosszabbak, sőt, mint pl. a Noel fiúban vagy Napsugár lányban. :-)
2015. febr. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
55%

Ismerek Luciát (igen így írják, pedig magyar), Lucinak, vagyis Lucsinak becézzük.

Az Imola becézése,a Molli jobban tetszik, de a teljes nevek közül nem tudnék választani, borzasztóak.

2015. febr. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%
Nem tetszik egyik sem, de az Imola jobb, lehet Mollinak becézni.
2015. febr. 26. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
60%
Egyik sem tetszik, borzalmasak, de ha mindenképpen választanom kéne inkább az Imola, de hogy becézik Imike,Imi? (mint az Imrét?)
2015. febr. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek mindkét névvel személyt.

A Lúcia nekem nem tetszik, valahogy a Luca jut eszembe normálnak és ahhoz képest nekem túl furcsa. Luci becézés meg olyan nevetséges, komolytalannak érzem.


Az Imola egy fokkal jobban tetszik, de ezt se adnám a gyermekemnek. Talán Mollinak becézném, úgy tetszene.

2015. febr. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!