Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen módszerrel próbáljátok...

Milyen módszerrel próbáljátok kivédeni babátokat az állás, -járás tanulás közben bekövetkező esésektől?

Figyelt kérdés
Kisfiam 7hónaposan felállt,most is vígan ácsorog bútorok mellett viszont sokszor esik hanyatt és beveri a kis fejét.Szőnyeg van és raktam rá plédet is viszont így is úgy kopog szegénynek a buksija ahogy földet ér.. :-( Lehet erre valamit kitalálni,kivédeni,hogy ne üsse meg magát?
2015. febr. 26. 22:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmit.

Meg kell tanulnia esni is.

Lesz még rengeteg koppanás, mire stabilan menni fog. És még utána is...

2015. febr. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmi bsja sem lesz. Ha hagyod esni annál hamarabb megtanulja h nagyon kapaszkodni kell, vagy megtanul leülni, esni h ne üsse meg magát.
2015. febr. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

nekem ismerő javasolta vegyek járókát, mert az hálós


nálunk leginkább a kiságyban esik el, és koppan a feje a farácsokon, van amikor szemével szorul rá(arccal neki esik, nem tud felállni, nyomja a szemgolyót a rács)

2015. febr. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ebben a témában nagyon otthon vagyunk. Nekünk egészségügyi okok miatt nagyon kell vigyázni a picire, különösen a fejsérülésekre. Amit tudok javasolni: pléd helyett jobb a szivacs puzzle, mert azon nem csúszik a baba lába, és jobban véd, mint a szőnyeg. Újonnan elég drága, de az OLX-en olcsóbban is be lehet szerezni.

A másik a kutacsvédő. A kisfiamnak kötelező, de van ismeretségi körben akik szintén használják mióta egy éjszakát a kórházban töltöttek agyrázkódás miatt (az azért nem igaz,h a babák esései nem lehetnek veszélyesek). Vsz mi nem használnánk ha nem orvos mondta volna, mert a kisfiunk nem sokszor esik el. Sőt, korábban nem is hallottam róla. De nagyon nagy biztonságérzetet nyújt (mi biztos fogjuk használni a következő babánál is, akkor is, ha teljesen egészséges lesz), nagy hátránya,h nagyon beleizzad a kis feje. A brendon-os jól is néz ki, nekünk ilyen van.

2015. febr. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk kb. 2 hétig tartott a legveszélyesebb időszak. Annyi idő kellett, amíg megtanult állásból leülni. Az első egy hét szörnyű volt. Nem hagytam egyedül, próbáltam mindig mögötte lenni amíg gyakorolt. Vastag szőnyegpadlón+alatta szivacs szigetelőanyag. A bútorokat "kipárnáztam". Persze voltak esések, de sokat kivédtünk. Nem elkaptam amikor esett, hanem tompítani próbáltam az ütést. / odatettem a kezem a feje alá pl./ Azért, hogy tanulja meg. Ha dolgom volt akkor beleraktam a babkocsiba. Hálós járókánk is van, de abban is elesett és az aljába ütötte a buksiját. Mivel álmában is felállt és persze elesett a kiságyban, kb. 3 hétig velem aludt. Ő is 7 hónaposan állt fel, most 8.5 hónapos és kb. másnaponta esik el, nagyon ügyes már. Türelem, a te babád is rájön majd hamar, hogy vigyázzon magára!
2015. febr. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Huh hálisten lányom nem nagyon esett.Kapaszkodott,ha már nem bírt állni,nyavajgott és le kellett ültetni.Mindig ha áll,menj oda és mutasd neki,hogy üljön le.Nálunk ez elején az volt,hogy kinyomtam hátra a popóját,hogy arra huppanjon.

Nem lehet kivédeni az eséseket szerintem.Barátnőm lánya lassan 2 éves,még 1 sem volt mikor elindult.Hát többet esik még most is,mint én lányom elinduláskor.Igaz,hogy ő térdre esik,nem hátra.

Amúgy lányom is volt hogy esett már hátra,mert ugrált,aztán egyszercsak kopp a hátán,vagy ágyról lefordulva koppant.Volt hogy ágyon ülve hátradőlt,le az ágyról.Ritka az agyrázkódás azért,meg elég rosszul is kell esnie ahhoz szerintem.

2015. febr. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Anfiam 6hónaposan àllt fe gondolhatod , folyamatosan esett, ràadàsul minden a gyakorlàs cèlpontja volt..nem bizos dolgok is Mint a függöny, gurulós jàtèkok stb.... majd egy hónap volt mire megatanulta mit hogyan. Mostis esik 2 3 naponta de most az a baj hogy bútoról bútora megy es fèl kèzzel mèv nem olyan bizos ràadàsul olyanba is kapaszkodna ami túl magas. Kutacs vèdőt nem mondott az orvos de 7hósan màr zàròdòban volt. Nem nagyon tudok mit tenni, sziszmatikusan megtalàlja a feje azokat a helyeket ahol nincs szőnyeg hab tapi stb...remènykedem.
2015. febr. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezen én is agyaltam, de nemigen jutott eszembe semmi értelmes dolog. Próbálom én is kivédeni, de vannak azért nagy koppanások itt is és én sem gondolnám, hogy ezek teljesen veszélytelenek. Ami viszont nyugtat, hogy kb 2 hete kezdett el felkapaszkodni és egyre kevesebbszer esik el. Az első pár nap durva volt szegénynek de ma már először leült és már óvatosabb is. Gondolom ha majd elkezd járni akkor ismét lesz pár húzós hét de szerintem nagyon ezeket nem lehet kivédeni. Arra vigyázz, hogy ne legyen semmi olyan dolog a közelében amit leránthatna, magára ránthatna. Én átrendeztem a szobát, mert volt 1-2 veszélyes bútor. Nálunk parketta van meg egy kis szőnyeg, de hiába mert mindig elmászik róla. A habszivacs jó tényleg, de nem rakhatom ki az egész szobát vele, elég költséges lenne:).
2015. febr. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!