Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztaltatok ilyet? Visszaté...

Tapasztaltatok ilyet? Visszatérhet a "betegségem" a baba születése miatt?

Figyelt kérdés

14-15 évesen lett egy nagyon rossz szokásom, ami a végén már betegség, mánia volt szinte. Míg más kamasz cigizni, zülleni kezdett, én vásároltam.

Apukám korlátlanul adta a pénzt és ez lett úgymond a hobbim. Ha boldog voltam, vásároltam, ha szomorú voltam, akkor ezzel dobtam fel magam. Volt, hogy az éjszaka közepén kezdtem el online vásárolgatni. Ez így ment évekig, emlékszem, még a tavalyi vizsgaidőszakban is ezzel vezettem le a stresszt. A gardróbom úgy néz ki, mint egy dzsungel, van olyan darab, amit 3 éve vettem, de még az árcédula rajta van. Bár a páromat is ezáltal ismertem meg, szóval van egy kis jó oldala is a dolognak.

Mostanában már nem voltak ilyen "hullámaim", eljártam vásárolni, de nem volt az, hogy unatkoztam, ezért rendeltem pár dolgot. Megtanulta kezelni, úgy éreztem.


Erre a napokban eluralkodott rajtam a Pokol.

Az anyósomnak is ez a "rossz szokása", csak Ő még durvább szerintem... Van egy 3 éves kislánya és mondta, hogy rengeteg babaruha van elrakva, mindet félretette és elhozza majd őket. A nagynéném (akitől ezt a szokást átvettem) is mondta, hogy Ő is tele van ruhával, áthozza őket. De ez ennyiben maradt, nem is beszéltünk róla többet.

Én a múlt héten beteg lettem és elkezdtem a neten babaruhás oldalakat nézegetni (külföldön élek, itt elég nagy a választék) és úgy voltam vele, hogy rendelek "pár" dolgot, Ő lesz az első kisbabám, legyenek saját dolgai. Tegnap elmentem a legjobb barátnőmmel nézelődni és eléggé bevásároltam babaruha ügyileg, ma pedig elhozta az anyósom az összes gyerekruhát, ami több zsákba és dobozokba fért el csak.

Először még tisztára boldog voltam, de most, ha benézek a gyerekszobába, inkább szörnyülködöm.

A másik meg az, hogy a férjem elment síelni és amikor még elment, egy nyugodt feleséget hagyott itt. Nem akarok Neki csalódást okozni azzal, hogy azt gondolja, nem lehet itthon hagyni engem pár napra, mert bekattanok.


De az egyik barátnőm is mondta, hogy nála a cigizés tért vissza, miután otthon volt a babával, pedig akkor már 3 éve nem gyújtott rá. Egy ismerősünk családja azért ment tönkre szinte, mert a felesége elkezdett online szerencsejátékozni a gyerekük születése után.


Van rá esély, hogy rossz szokások/mániák visszatérjenek a babával?



2015. febr. 27. 11:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Te vagy a múltkori akinek az anyósa adott egy halom babaruhát? Szerintem kezdd a sajátoddal, pakold ki a gardróbodat, aztán ami olyan, add el, vagy vidd el valami szeretetszolgálathoz, vagy keress pár barátnőt aki örülne neki. Aztán pedig a babaruhák... válogasd szét őket méret és funkció szerint, fiús-lányos, body, rugi, nadrág, szoknya, póló, kabát, stb, és ha valamelyik méretből is a feleslegesen túl is nagy mennyiséged lenne, add el vagy ajándékozd el azt is... szerintem anyósod nem fogja rajtad keresni, ő sem emlékszik minden egyes darabra pláne ha ő sem adta a gyerekre és címke van benne... ezzel egy jó időre elfoglalod magad, ha eladni akarod a ruhákat, végigfényképezed az összeset, feltöltöd egy albumba, aztán facen vagy akárhol elkezded hirdetni, a bejött pénzt meg elköltöd valami komolyabb érdekes dologra... gondolom hogy nem lenne rá nagy szükséged, de ez csak egy ötlet... de a rossz szokások nem a baba miatt térnek vissza csupán azért mert most épp nincs más amivel foglalkozz... nem azt mondom hogy ülj otthon és ne vásárolj, de inkább járj el a barátnőiddel valahova, vagy épp szülésfelkészítőre, kismamatornára, jógára, stb, aztán csak telik az idő... hanyadik hónapban jársz most? ha van kedved írj privátot aztán segítek még szívesen!
2015. febr. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Baba mellett az első időkben erre nem lesz időd. Aztán csak rajtad múlik... A lényeg, hogy ne maradj sokat egyedül a babával, keress majd egy baba-mama klubot vagy hasonlót és akkor lesz mivel "levezetni" a rossz szokásokat. A négy fal nagyon rossz tud lenni, mindenki máshogy éli meg. A leírásodból azt érzem, hogy neked megvan mindened, mégis magányos vagy, hiába vannak melletted emberek, valahogy mégis. Társaságot keress magadnak, ne pótcselekvést, meglátod, elmúlik a vásárlási láz. :-)

Addig is válogasd át azokat a babaruhákat, méret szerint, aztán mosd ki az első méreteket, amik kellenek, vasalgass, pakolgass, utána a baba mellett kevesebb időd jut az ilyesmire úgyis. Én legalábbis nagyon elvoltam a kislányom születése előtt ezzel.

2015. febr. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!