Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig van szuksege egy...

Meddig van szuksege egy kisbabanak az ejjeli evesre?

Figyelt kérdés
Nem igenye. Szuksege
2015. febr. 27. 11:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A fiam 3 hónapos elmúlt, amikor átaludta az éjszakát szopi nélkül. Gondolom, akkorra vált a tejcsi laktató számára.
2015. febr. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Örülj neki. Kb. egy éves kort szoktak mondani, nálunk fél éves kora után inkább a foga miatt kelt, nem enni.
2015. febr. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
36%
kelteni 2 hónapos koráig kell...utána ha ébred magától, 6 hónapos korig kell még etetni, onnantól pedig nincs szüksége az éjjeli evésre/ivásra, ha mégis felkel, az megszokás vagy szeretet éhség
2015. febr. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Szerintem 3 hós kor után megszokás. Lányom 4 hósan már nem kelt fel éjjel, csak hajnalok hajnalán. Fiam cicisebb volt, de mivel 4. hónaposan két gyerekkel hulla voltam, szépen leszoktattam. Én sokáig szoptattam, és fél éves korukig csak anyatejesek voltak, de ehhez ki kellett lőnöm hamar az éjszakát, mert azt nem bírom. Elsőnél sem bírtam.
2015. febr. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Az én fiam 8 hetesen már nem evett éjszaka. Egyébként nem kell kelteni a gyereket 2 hónapos koráig sem, csak ha sárga, nem gyarapszik. Egy egészséges, jól fejlődő babát vétek éjszaka kelteni, hogy egyen. Ha éhes felkel, ha nem, aludjon csak.
2015. febr. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Sosem keltettem fel, örültem, ha aludt végre. Meg én is aludtam :)
2015. febr. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Meg kell mondjam, hogy nálunk a gyerekorvos megkérdezte minden vizsgálatkor, hogy kell e felkelnem még éjszaka. És 3hó vége felé (jól fejlődő gyereknél) már ő adott tanácsot, mit kellene tennem az éjszakai kelés ellen. Nem kell önkínzónak lennem mondta, mert látszik rajtam, hogy hulla vagyok.
2015. febr. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Es milyen tanacsokat adott, kedves utolso?
2015. febr. 27. 12:44
 9/16 anonim ***** válasza:

Szüleim mondták, amikor hazajöttem a kórházból, hogy ne kövessem el azt a hibát, amit ők nálam: durmoltam volna egész éjjel, ők felráztak többször is, hogy legalább igyak, biztos kiszáradok.


Gyerekorvost, védőnőt is kérdeztem. Egybehangzóan azt mondták, hogy alapvetően igaz, de az első két hétben azért ébresszem fel enni. Két hét után ráhagytam, hogy ha kel, akkor keljen.

Egyre ritkábban kelt, aztán 6 hetes korától már 10-12 órát alszik éjjel. Most 10 hónapos.

2015. febr. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Teáztassuk, vagy vizet adjunk neki, és ne én menjek, hanem apa, ha lehetőség van rá. Nagyjából maximum 2 hét volt a leszokási idő az éjszakázásról, ha jól emlékszem. Aztán volt, hogy nyugtalankodott éjjel, de már egy simi is elég volt. Aztán amikor tudta már fogni az üvegét, akkor ha szomjas volt éjszaka, kiszolgálta magát, mindig beraktunk neki egy üveg teát, vagy vizet, ez főleg akkor kellett neki, mikor aktívan fogzott. Másodiknál a cumi sokat segített, ő nehezebb gyerek volt ilyen szempontból, valahogy éjszakai bagoly. Sokan mondják a cumizavart, hogy máshogy szopik stb. Én ezt nem tapasztaltam a cumisnál, ő nagyon jó evő/szopó/hízó volt.
2015. febr. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!