Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos babám köhög mit...

2 hónapos babám köhög mit tehetek érte?

Figyelt kérdés
tegnap előtt kezdett el köhögni és náthás is, fel is vittem a dokihoz aki csak egy orrcseppet írt fel de még a tejem is jobb annál. csúnyán köhögcsél szegénykém ma délután viszem vissza, esetleg van olyan szirup vagy hasonló amit lehet ilyen kicsinek adni, hogy felírassam vele?
2015. febr. 27. 12:26
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
Sinupret, nem receptköteles. Orrfolyásra én mindig homeóst adok. Ha vizes orrfolyás, akkor pulsattila 15 ch. Ennyi idősen talán 3 golyó kell. Pici tejben oldd fel. Az enyém nagyobb, kapott még coryzaliat és orrsprayt. 1 nap alatt fogta meg, éjszaka már nyugiban aludt.
2015. febr. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon pici még. Én nem variálnék, azt adnám, amit az orvos mond. A legtöbb szirup 3 hónapos kortól adható. A hétvégére való tekintettel biztos vagyok benne, hogy alaposan fogja megvizsgálni, és ellát gyógyszerrel, jó tanáccsal.

Nekem 3 gyerekem van, a legkisebb másfél éves, de inkább megvárom mit mond az orvos, minthogy én kezdjek kúrálgatni, vagy megmondani neki mit adjon.

2015. febr. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen pici babának csak olyan és annyi köptetőt adj, amit az orvos mond. Remélhetőleg rendesen meghallgatja a tüdejét. Az orrába meg csöpögtethetsz anyatejet is (bár a mi egyik gyerekorvosunk kifejezetten nem javasolta), meg sósvizes orrcseppet is.
2015. febr. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Kislányom is köhögött ennyi idősen. Nekünk a gyerekorvos mondta a Sinupretet, annyi módosítással, hogy a tájékoztatón szereplő 10 csepp helyett csak ötöt adjak neki. Kicsi anyatejben adtam kanállal, mert eléggé keserű. Két nap alatt szépen felszakadt neki, utána még 3 napig kapta.

Reggel és délután kapott, estére nem adtam neki, nehogy zavarja az alvásban a feljövő váladék, esetleg ne tudja kiköhögni az alvás miatt.

Ám én is úgy gondolom, mivel pici babáról van szó, azért kérdezd meg a gyerekorvost is, ő mit gondol, nem e tud köhögéscsillapítót ajánlani.

2015. febr. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Ilyen kisbabával te komoly kisérletezel mint h az orvosra hallgass??? Azt add neki amit ő mond, nem azt adod baja lesz akkor még neked áll majd felljebb.
2015. febr. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
mindenkinek köszi a válaszokat!! És kedves utolsó! Ki kísérletezik??? elolvastad egyáltalán mit írtam te szerencsétlen mit kell itt rosszindulatoskodni, okoskodni?
2015. febr. 27. 20:27
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Te vagy a szerencsétlen h képes lennél egy 2 hónaposnak azt adni amit itt írnak, nem az orvostól kérni. Szegény baba :(
2015. febr. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Ki mondta, hogy váltsa ki az orvost??? Ki olvasta, hogy az általunk javasoltakat akarja adni orvos tudta nélkül??? Szimplán tájékozódik, kinek mi vált be. A sinupretet a háziorvostól kaptuk, a homeóst szintén gyerek körzetes háziorvos mondta, csak nem a mi orvosunk. Mellesleg ismerős miatt megkérdeztem tőle, hogy még kisebb baba kaphatja-e a pulsattilat, és igent mondott. Ő mondta a golyószámot is.
2015. febr. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm... :) nyilván ha az orvos nem ajánlja akkor nem veszem meg, de az azért szeretek én is képben lenni, tapasztalatokat olvasni. Egyébként meg azt mondta hogy nyugodtan használhatjuk a Sinupret-et, mert erre kérdeztem rá általatok.
2015. febr. 28. 09:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!