Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kisgyerekednek (2 év körüli)...

A kisgyerekednek (2 év körüli) te minden órában adsz valami kaját, főleg amikor ordítozik érte?

Figyelt kérdés

Következő a helyzet: nővéremnek van egy 2 éves kislánya, együtt lakunk. A konyhába kimenni nem lehet nyugodtan, mert bármit veszel elő, gyümölcs, főtt étel, szalámis kenyér, édesség stb, a kislány rögtön elkezd visítani hogy ő is olyat akar enni, az anyja meg természetesen mint egy idegbeteg orangután majom vagy csitítja, vagy türelmet parancsol, vagy szenved. Szóval ezt a hülye ordítozást kell minden egyes konyhába lépéskor elviselni.

Normális kaját nem enne a gyerek, ha anyu nem főzne minden nap, mert ha 2 napig nincs főtt kaja, akkor vajas kenyér párizsival napi 3x 2 napon át! :D Olyat hogy főzött babaétel, zöldségpürék, zöldségfőzelékek a gyerek nem ismer. Azt se bánja az anyja ha zsíros pörkölt van ebédre, az is jó nekik.

Ha a gyerek 2 kinder tejszeletet akar megenni, akkor bizony kettőt is fog, ha egy alma után kell még egy narancs, meg egy mandarin, meg egy banán, akkor ámen, úgy is lesz, nem baj hogy a fél gyümölcs utána a konyhaasztalon van hagyva.

Nyugtassatok meg, h ez nem normális!!! Nem a nővéremet akarom lejáratni, de nem hiszem, h ez egy jó gyereknevelési példa! De lehet h tévedek....?

18/L


2015. febr. 27. 18:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hát igen, ezt nem így kéne.

2 éves a fiam. Reggeli , ebéd, uzsi, vacsi, lefekvés előtt junior ital. Közben nem kap mindenfélét, kivéve ha gyümit akar enni. Meg dupla krémtúró, tejszelet sincs.

2015. febr. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom ez hová fog vezetni. De hogy már alsó osztályban cukorbeteg lesz a kislány, az tuti! Miért jó valakit konkrétan felhízlalni...?! Szerintem egyáltalán nem lenne szívtelenség megtiltani néha a kaját, ha az nem fér már bele az étrendbe.
2015. febr. 27. 18:51
 3/12 anonim ***** válasza:
69%

2 évesen napi 5x evett. én is max annyiszor ettem, nem ettem a gyerekem előtt se csokit, se pörköltet 2 étkezés között. szerintem ez gonosz dolog.

mondjuk nem is evett 2 évesen bébipapit, enyém is pörköltet, zsíroskenyeret meg hasonló finomságokat evett, persze emellett sokszor volt leves meg főzelék, de a fent említett ételekkel sincs semmi baj, 2 éves már nyugodtan eheti, főleg ha szereti. gyümölcsöt én se tagadtam meg tőle soha, örülök, hogy szereti, sok gyümölcsöt eszik enyém is

2015. febr. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az én 2 éves kisfiam is egy éhenkórász, ez ebben a korban szerintem normális /legalábbis hasonló korú gyerkőcök az ismeretségi körben ilyenek/. De! Bizony kell tudni határt szabni! Mi szigorúan tartjuk a napi ötszöri étkezést, ez 3 főfogást, a tízórait és az uzsit jelenti /ezek általában gyümölcs, joghurt, ritkán egy túrórudi vagy tejszelet/, és ezek között nem eszünk, így a fiunk sem kórincsál extrán. Úgyhogy valóban nem normális és nem is egészséges, ha a tesód folyton eteti a kislányt.
2015. febr. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
58%
2 évesen ne is egyen püréket...
2015. febr. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az én fiam is kétéves, napi 5ször eszik. Reggeli, aztán tízóraira gyümölcs v joghurt, de nem korátlanul. Van h többet kérne, de nem kap. Délben azt eszi, amit mi. Alvás után kaphat kis nasit, aztán vacsi. Ha zörgök a konyhán, ő is jön kiváncsiskodni, meg néha unalmában áll a hűtő előtt, h kér valamit, de ritkán kap ilyenkor. Nagyszülők ugyis kényeztetik és olyankor a főétkezés elmarad.
2015. febr. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
48%
Szia! Szerintem nem tesz éppen jót ha egész nap eszik és azt amit akar. 2 éves a kisfiam, 5-ször eszik egy nap. Az egyedüli amit egész nap előtte hagyok az egy alma mandarin, körte vagy más gyümölcs mert gyümölcsöt sajnos nem akar nagyon enni de ha így előtte van egész nap akkor azt az 1 darabot elcsipegeti estig. De étkezések között nincs plusz nasi és ha uzsira tejszelet van akkor csak egy darab és nem több akkor sem ha hisztizik. Amúgy én sem járok egész nap a hűtőre, szerintem nem túl szép, hogy én tömöm a majmot a gyerek meg csak nézheti.
2015. febr. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
49%

Főzött babaétel meg pürék egy 2 évesnek? Kicsit el vagy tévedve. Nyugodtan eheti a pörköltet is, már régen nem baba.

Amúgy a többiben van némi igazad, de fogalmad a gyerekekről nem sok és elég rondán beszélsz a testvéredről és a kicsiről is.

2015. febr. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

A pürés ételeket nyilván nem egy 2 évesnek gondoltam, úgy értettem, hogy olyat soha nem látott, mármint az anyja soha nem érzett késztetést arra, hogy ilyenekkel kedveskedjen a gyereknek ... legalább akkor, ha nincs igazi ebéd.

Nem is arról van szó, hogy nézzen bennünket a gyerek, mint egy kis éhenkórász a sarokból, mikor mi jóízűen eszünk, de mármilyen étel neve eszébe jut hirtelen, (nutella, hús, kenyér, majonéz) azt anyja rögtön kapja elő a hűtőből, kitálal neki, utána meg ordít vele, ha nem kell neki. Mérlegelni nem tud, hogy vajon tényleg éhes-e az a gyerek, tényleg komolyan kívánja-e az ételt...?! És ezért szerintem nagy pazarság az, hogy egy fél banánt meg egy fél narancsot ott hagyunk az asztalon, utána meg megy a kukába... Megehetné külön-külön jóízűen másnap, amikor tényleg kívánja.

És igen, tudom, h csúnyán beszélek a nővéremről, csak szerintem elég idegölő már azt hatszázszor meggondolni a szobádban, hogy éhes vagy e, vagy sem, vagy hogy megéri-e végighallgatni azt az ugatást. Mert higgyétek el, ez az! Idegbeteg módjára...

2015. febr. 27. 20:15
 10/12 anonim ***** válasza:
Szörnyű lehet, ha egy anya idegbeteg. A kisgyerek még nem tudja eldönteni, hogy mikor mit akar enni, ez tényleg az anya feladata lenne, de ha szellemileg nem alkalmas rá, akkor ez van. Az ilyen kicsi gyerek még a nagyokat utánozza, ha ti óránként mentek a konyhába enni, akkor ő is ezt fogja csinálni, nincs mit csodálkozni. A fél banánt, narancsot kidobni tényleg rettenetes pazarlás és butaság, én simán megeszem a gyerekek után a maradék gyümölcsöt, sőt, elosztjuk közöttük, van, hogy ketten esznek egy banánt, de ha marad belőle megeszem én, vagy az apjuk. Ti is megehetnétek, gondolom a kicsilány nem terjeszt semmi fertőző kórt, ami miatt ne ehetnétek utána vagy esetleg vele. És ordítani a gyerekkel amiatt, hogy nem eszi meg amit elétesznek? Amit leírtál, abból arra következtetek sajnos, hogy a nővéred agyilag nem áll felnőtt szintjén. És nem azzal van a baj, hogy a kislány 2 szelet csokit eszik, vagy többféle gyümölcsöt is egyszerre, sőt a párizsis kenyér is belefér ha a gyerek szereti, hanem az ordibálás és az étel kukába dobálása. Na ez olyan 2-3 éves gyerek színvonal, kb egy szinten áll szellemileg a 2 éves kisgyerekkel, és ezt nem bántásból írom, csak megerősítelek, hogy tényleg gond van a nővéreddel, sajnálom, hogy ezt kell mondjam.
2015. febr. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!