Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, hogy így fekszik hason?

Normális, hogy így fekszik hason?

Figyelt kérdés
Babám pár nap híján 2 hónapos. Ha hasra fektetem, a fejecskéjét már szépen emelgeti, de csak az egyik kezére "támaszkodik", a másik csak úgy el van neki oldalt, így egy kicsit mindig arra a felére billen, amelyik kezére támaszkodik? Ez normális így az elején?
2015. febr. 28. 14:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Normális.
2015. febr. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Normális. Az en kisebb lanyom meg 4 honaposan is ezt csinalta. Sokat tettem hasra es valahogy helyrejott :)
2015. febr. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mintha itt mindenki szakember lenne. Én azért nem lennék ilyen nyugodt. Esetleg ellenőrizhetnéd, hogy van e a babádnak redő asszimetriája. Ha van, én felkeresnék egy szakembert. Mondjuk én biztosan paramami vagyok, de egy ilyennel biztosan konduktorhoz, vagy dévényeshez fordulnék.
2015. febr. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha a fejét elfordítja, amerre az arca néz, az a keze kinyúlik, ezért támaszkodik csak egy kézre, akkor ez teljesen normális ebben a korban. Aszimmetrikus tónusos nyaki reflex, a fej mozdításával váltódik ki.

Ám ha mégis úgy érzed, gond lehet (az anyai megérzésekre érdemes hallgatni), nézesd meg szakemberrel, dévényessel, azzal csak nyersz. :)

2015. febr. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én kislányom sokáig inkább csak az egyik oldalra akarta fordítani a fejét, ő hanyatt szeretett lenni ebben a korban. Amikor voltunk csípőszűrésen, rákérdeztünk, megnézték, nem volt letapadás, ami ilyenkor esetleg még előfordulhat. Császáros voltam, magas egyenes állás, arctartás, a lába is beszorult, állítólag ez is okozhat átmeneti tartásproblémát a babánál, ezt mondták. Tornát esetlegesen javasoltak, ha el akarjuk vinni, de nem látták szükségét, a baba azonban nemsokára szépen elkezdte a másik oldalát is preferálni, azóta minden rendben van vele, a torna már nem is kellett. Viszont egy Dévény torna biztosan nem árt. Lehet, hogy elég egy-két óra és te magad is tudod neki csinálni a gyakorlatokat.
2015. febr. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!