Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülöttet hogyan kell jól...

Újszülöttet hogyan kell jól fogni? Ha hasra szeretnéd lerakni, vagy hasról felvenni? Nem találok képet sem hasonló videót.

Figyelt kérdés

Hogyan fogod közben a fejét is?

Azt láttam hogy a mellhasát kell fogni,de a másik kézzel mit?

Baba látogatóban voltam és az anyuka mondta hogy vegyem ki a babát.De nem mertem,majd ő kivette de nagyon gyors volt.


2015. márc. 1. 10:52
 1/6 anonim ***** válasza:
28%
A gyerek feje oda van növe a gyerekre, nem kell akkora problémát csinálni belöle, egyszerüen felveszed és kész. Nem esik le a feje, azt a gyerek megtaertja.
2015. márc. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Újszülött nem tartja meg a fejét. Ha hason van a baba, úgy tudod a fejét tartani, ha az egyik kezeddel a mellkasát tartod, és azzal az alkaroddal tartod kicsit a fejét.
2015. márc. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
De, szerencsére egy egészséges újszülött is tartja valamennyire a fejét. Függőlegesen, és háton fekve emeléskor kell alátartani, hason fekve alányúlsz mellkasnál, kb combnál és óvatosan átgörgetedmagad felé, ekkor kerül a feje a karodra. Így semmi baja nem lesz.
2015. márc. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én hasról úgy emeltem meg, hogy a tenyeremmel a szegycsontját támasztottam, két ujjammal pedig az állkapcsát, vigyázva, hogy a torka ne nyomódjon meg. A másik kezemmel a medencéje alá nyúltam, így a terhelés egyenletesen oszlott el.


Háton fekvő babát hasonló módszerrel kell felemelni: egyik kéz a medencét tartja, a másik pedig a lapockánál és a tarkónál (ujjakkal) támaszt.

2015. márc. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Baba-mama klubban tanultam h ha felveszem a kicsit háton fekvésből, mindig az izületekre fogjak rá. a hónaljánál alákanalazol kétoldalt, és akkora a kezed, h az ujjaid megtámasztják a kis fejét a tarkójánál. Most úgy állnak a kézfejeid, mint ha egy könyv kinyitását utánoznád.

Amikor a karodban fekszik, akkor az alsó karoddal, amin fekszik hanyatt, szintén ráfoghatsz a combtövénél az izületre, akkor nem ficánkolja ki magát a kezedből.Ezek erős fogódzók, ha bármi lenne, akkor is biztonsággal megmarkolhatod őket.

Ha hasból nem megy az emelés, fordítsd hanyatt, a kis kezeit behajlítva húzd a törzséhez,olyan legyen mint a bontott csirke, majd oldalra gurítod. Lefektetésnél is így guríthatod.

2015. márc. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

[link]

Tényleg szuper!

2015. márc. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!