Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor vezessek be vacsit?...

Mikor vezessek be vacsit? 9honapos

Figyelt kérdés

Így néz ki egy napunk!

Reggeli Fel7korul 200ml tápszer

Tízórai:10-kor 200gramm gyümi

Ebéd:fel2korul egy üveges bébikaja

Uzsi:fel5korul 200ml tejpep

Vacsi:8-kor fürdés utána 200ml tápszer. Majd alvás reggelig.

Be kellene már vmit vezetni az Uzsi és a fürdés között?


2015. márc. 3. 18:43
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Már régen kellene kapnia otthon főzött, darabos ételt is.

Délben akár abból is, amit magatoknak főztél. A gyümölcsbe tegyél kekszet neki, délután pedig kapjon tejterméket: joghurtot, tejfölt vagy túrót.

2015. márc. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Leírom nálunk hogy néz ki a napi étrend:


Reggeli fél 5 körül 210 ml tápszer

Később olyan fél 8 körül 90 ml tápszer

Tízórai 160 gramm gyümi grízpéppel, rizspéppel vagy zabkásával

Ebéd 160 gramm főzelék husival

Uzsona 140 gramm gyümi keksszel vagy babapiskótával

Vacsora 160 gramm főzelék hús nélkül

Utó-vacsi elalvás előtt 210 ml tápszer


9 hónaposan már táplálóbban kellene étkeznie.

2015. márc. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
utolsó: neked magátol kel fél 5kor?
2015. márc. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen fel kel fél 5-kor, bevágja a tápszert és alszik tovább.
2015. márc. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én babám 7,5 hónapos de van hogy kap a tápszer mellé vacsit. Ez általában vagy egy kevéske kifli túróval, vajas kenyér sajttal, paradicsommal, rizspép, ilyesmik. Nyilván nem egész adagot kap, de kap egy keveset a tápszer mellé. 9 hónaposan már bevezetheted. Én a délelőtti gyümibe szoktam áztatni puffasztott rizst, zabkását, vagy morzsolok bele győri "zabálom" kekszet stb. szóval nem csak gyümit kap reggelre. Illetve én reggelire vagy uzsira néha adok joghurtot is. Ez vagy humana baba joghurt, vagy sima natur joghurt gyümivel és imádja. Szóval a tápsez mellett én ár adok neki napi 1x valami tejterméket is.
2015. márc. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
* bocsi a reggeli az a tízórai akart lenni, reggelire tápszert kap
2015. márc. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az 1-es valaszadoval nem ertek egyet. Eleve tehentejet es tehentej alapu eteleket 1 eves kor alatt nagyon nem ajanlott adni a babaknak! Masodszor, darabos etelt akkor, ha mar par fog kint van, es ez is babafuggo.


Szerintem a babat is figyelni kell, h mikor mit szeretne. A kisfiamnal pl egyertelmuen lathato, hogy mar kevesbe akarja a tapszert, es inkabb rendes etelt enne. Akkor kell valtani, amikor a baba is "jelez". Ha azt latod, hogy ehesebb, vagy mar kevesbe erdekli a tapszer, akkor vezesd be az uzsit is. Bar 9 honaposnal mar siman el lehet kezdeni, de mint irtam, ez teljesen egyedi; vannak korabban es kesobb ero babak. :)

2015. márc. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!