Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor jöjjenek a nagyszülők...

Mikor jöjjenek a nagyszülők babanézőbe?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hétfőn szültem, valószínű péntek-szombaton mehetünk haza. Itt az influenza miatti látogatási tilalom van, eddig csak a férjem hozott be pár dolgot,.ő látta a babát.

Szüleim 2 hete otthon vannak,mert betegek. Anyum tüdőgyuszis, apum lázas, göthös volt, a héten már jobban vannak. Utaltam rá, h nem akarom, h elkapjon valamit a pici vagy én, szerintük már nem fertőznek..

Mikor jöjjenek? Merjem a kezükbe adni a picit vagy túlaggódom? Biztos jönnek rögtön szüleim, nagyim, mikor hazamegyünk, -persze kérdés nélkül, ami nem is lenne, ha nem lettek volna betegek- Ők is nagYon várták már az unokát/dédunokát, de félek, h baja lesz a picinek, így is szörcsög a nózija.

Ha azt mondom ne jöjjenek,csak pár nap múlva tuti a sértődés részükről ( a férjem szülei simán megértették).

Túlbonyolítom?


Köszi a választ! Egy első babás.



2015. márc. 4. 13:41
 1/5 anonim ***** válasza:
50%

A második lányomat úgy vittem haza hogy a nagy lázason nagyon betegen feküdt otthon.


Persze aki eltudja kerülni az ne menjen, a felnötteknél ez csak 2-3 nap amivel késöbb láthatják.


Ami fontos, hogy olyan menjen akinek nem kell minden 5 percben orrot törölni, köhögnie, és nem hány, nincsen óránként fosása. Amikor bemennek eleve mossanak kezet(ez még egészséges idöben sem rossz az elsö 3 hónapban), majd amikor kézbe vennék akkor elötte megint mossanak kezet,és teríts rájuk egy textilpelenkát.

Ha hirtelen trösszenteni köhögni kell(ez lehet egészséges emnbereknél is), akkor mindenképpen a földfele forduljanak, ha lehet egy sarok felé a földre menjen. Ha nincsen zsebkendö a közelben akkor semmi esetre sem kézbe, vagy ha oda megy, akkor mindenképpen nagyon reös kézmosás rögtön.


Nem kell túlaggodni, de nem is szabad nagyon betegekkel össze találkozni.

2015. márc. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A kicsi és a te egészséged a legfontosabb. Szerintem illő lenne megvárni, mire teljesen felépülnek. A kicsi nagyon könnyen megbetegedthet. Ha nagyon szeretnék látni a kicsit, akkor mindenképpen kapjanak maszkot, mossanak kezet, és ne érjenek az arcukhoz. (Cseppfertozes végett) a kicsi kezét ne fogják meg, se az árcahoz ne nyuljanak. Ha odafigyelnek, akkor nincs akadálya a baba látogatásnak.
2015. márc. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mond meg nekik, hogy 7végén mehettek haza és szeretnétek 3-ban (te, férjed, pici) kicsit együtt lenni, összeszokni. Valamint, hogy az első otthoni hetet is így eltölteni, ha valamire szükségetek lesz, akkor majd szólsz nekik azonnal.

Jövőhét hétvégén pedig várod őket sok szeretettel (ebéddel pl.), mert addigra már könnyebb lesz nektek is (össze lesztek hangolódva) és már a kezdeti stressz és nehézségeken is túl lesztek.

2015. márc. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%

A nagyszülőknek lehetne annyi eszük, hogy maguktól mondják azt hogy nem mennek, nehogy megfertőzzenek titeket. Amikor hoztuk haza a kislányunkat a dédi felhívott hogy ő most nem jönne át mert beteg volt és még érzi hogy nem jött teljesen rendbe, nehogy baj legyen. Megértettem, sőt, hálás voltam hogy jól gondolkodik.

Szerintem alap, hogy betegen nem erőltetjük magunkat másokra.

2015. márc. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nem engedném őket amíg teljesen fel nem épülnek. Ha kérdezés nélkül beállítanak nem engedném be őket amíg nem teljesen egészségesek. Az sem érdekelne ha megsértődnek. Nekem sokkal fontosabb h az újszülött gyerekem ne tüdőgyulladással vagy épp náthával kezdje az életet, épp h megszületett és rögtön antibiotikummal tömnék. Ha azt nem tudod velük megbeszélni h ne menjenek amíg betegek és mennek akkor azt sem fofod velük megértetni h mossanak kezet és ne fogják meg.
2015. márc. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!