Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A mozgásfejlődés és az értelmi...

A mozgásfejlődés és az értelmi fejlődés összefügg, vagy teljesen külön fejlődik egymástól?

Figyelt kérdés

Van ahol azt olvasom, hogy a mozgás kihat az értelmi fejlődésre, máshol meg azt olvasom, hogy a mozgásfejlődés az genetikailag van kódolva és öröklődik.

Azért is kérdezem, mert van egy kislányom aki oxigénhiánnyal született, elég nehezen indult a kis élete első pár napja. Azóta szerencsére minden rendben vele, a mozgása is teljesen jól fejlődik. 2 hónaposan hátra, 3 hónaposan hasra fordult, 7 hónaposan mászni kezdett, most 8 hónaposan feláll, próbál kapaszkodva lépegetni, ha kérdezem 1-2 dolgot már meg tud mutatni hol van. Nevére odafordul, tiltást megért ha olyanja van.

Szóval a mozgása eddig teljesen normális, de ezért is érdekel, mert félek azért kicsit hogy hogyan fog az értelme fejlődni.


2015. márc. 4. 19:36
 1/10 anonim ***** válasza:

ahogy tanul mozogni forogni, kúszni mászni, a szerint alakulnak az idegpályák az agyban ami elsősorban a saját testéének irányítását épezi, majd ezzel párhuzamban a gondolkodást (ott a játék odamegyek érte)


ha valamelyik lépés kiamardna, azért kell rá őgyelni, bepótoltatni a babával mert még későbbiekben tanulási nehézségeket, fogyatékosságot, diszlexia, stb vonhat maga után.


pl az egyensúlyérzékelés a matematikai képességekre lesz később hatással, tanácsos is nagy labdára fektetni a babát és előre-hárta-jobbra-balra tologatni, hogy egyensúlyozzon, fontos szerepe van még egy hintának is.

2015. márc. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

*nagyon jól teszed, hogy fokozottabban figyeled a babád, igen oxigánhiányosaknél elő is fordul ez az.

de úgy néz ki rendben van :)

2015. márc. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Kúszni nem kúszott, mármint a maga módján megszerezte a játékokat, 1-2 métert elkúszott értük, hasán forgott de az a kimondott kommandós kúszás kimaradt és egyből mászni kezdett.
2015. márc. 4. 19:47
 4/10 anonim ***** válasza:

Pont forditva van mint ahogy elkepzeled!

Az agy iranyit minden mozgast! Vagy is ahhoz, hogy forduljon, masszon vagy mast csinaljon az agy adja a iranyitast! Amig az agy nem eleg fejlett addig ezeket nem tudja csinalni!

Ami aggodasra ad okot, ha nem egyenletesen fejlödik! Az orvos ezt nezi a statusz vizsgalatokon! Ha a gyerek tul lassan fejlödik, pl felevesen meg nem tud fordulni egy iranyba sem... Vagy tul gyorsan csinal dolgokat pl 1 evesen mar beszelni tud... Az agy eresenek vannak szakaszai amikor az agy hetekig pl az ülesre konzentral, ekkor nem fog nagyon a beszed fejlödni, majd megtanul ülni es ezek utan lelassul a mozgasfejlödes de elkezd gügyögni...

Szoval amig a gyereked egyenletesen fejlödik( es amit leirtal az szerint szuper) nem kell aggodnod!

2015. márc. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm amit írtatok, utolsó ez a mondatod most kicsit megnyugtatott "Az agy eresenek vannak szakaszai amikor az agy hetekig pl az ülesre konzentral, ekkor..." és igaz is, mert most hogy elkezdett mászni, felállni a babám szinte egy mukkot nem szól egész nap. Kezdtem megijedni, hogy nem gügyög csak maximum nyög, vagy hümmög egész nap de remélem tényleg csak annyi, hogy most nem arra koncentrál.
2015. márc. 4. 20:55
 6/10 anonim ***** válasza:

Pl. a beszédfejlődés összefüggésben van a mozgás fejlődésével. Mivel mindkettő igen bonyolult folyamat, a kis agyuknak. Ha a mozgásfejlődésében nem marad ki semmi, akkor valószínűsíthető, hogy nem lesz gond a beszédével sem. Ugyanis a mozgás fejlődését összefüggésbe hozzák a beszéd fejlődésével.

Az én fiam pl. nem mászott csak kúszott. Igen korán, 1 évesen önállóan el is indult, de most 5 évesen is igen rendezetlen a mozgása, kajla. Tavaly kiderült, ennek oka a fejlődési diszfázia. Nézz utána a diszfáziának, figyeld, nem-e lesznek jelei, mert igazából 4 éves kor előtt ezt nem tudják pontosan diagnosztizálni.

Fiam mindent időre csinált a mozgással kapcsolatban, de a mászás kimaradt és jött a beszéd, ami időben megindult, de helytelen ragozással, betűk felcserélésével.

[link]

2015. márc. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

5 nálun is így volt, a mozgásformák nagy gyakorlása közben elmúlt az a sok sok gügyögés, ami korábban volt (vagy olyan artikulált hangok) de most, hogy már feláll kapaszkodva lépeget, megint elkezdett dumálni :) és már szótagokat is :)


"evü evü evü"

ab ab ab ap ap ap (néha olyan, mintha azt ismételgetné apa, de nem :) csak ap ap ap a a b-ből lett p

2015. márc. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk pont nem úgy volt, mint amit az 5 írt. Kislányom minden mozgást időben csinált, nem maradt ki semmi, a beszéd mégis későn indult. Én pont az ellenkezőjét olvastam és azt is mondták. Vagy a mozgás vagy a beszéd megy jobban, mert közben a másik háttérbe szorul. A kislányodnál most a mozgás van előtérbe.
2015. márc. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az én fiam is enyhe oxigénhiánnyal született, ő egy kicsit le volt maradva mozgásban, Dévényre is jártunk.

11 hónaposan mászott és állt fel, de csak 16 hónaposan indult el. Viszont nálunk nem igazán késett a beszéd, sőt 18 hónaposan már rengeteg szót tudott, két évesen mondatokban beszélt. Most 3 éves, a mozgása kissé ügyetlen, talán többet esik, mint más gyerek, de nagyon szépen, választékosan, érthetően beszél.

2015. márc. 5. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én lányom mozgása teljesen átlagosan fejlődött.

3hónaposan hasról hátra forgott,6hónaposan hátról hasra.6hónaposan kúszott hátra,körbe-körbe.7hónaposan előre is,négykézláb is volt és fel is ült. 8hónaposan állt fel,ekkor kezdett szavakat mondani(anya,apa,hörcsög-tudatosan)és elkezdett mászni.9hónaposan kapaszkodva lépegetett,bővült a szókincse is.Önállóan 15hónaposan indult el,egyszer csak felállt és ment,nem mászik azóta,nem is esik el.Szókincse 18hónaposan utólag összegyűjtve volt 90 szó,biztosan maradt ki pár darab.20hónapos korától mondatokban beszél és értelmes is nagyon.

Barátnőm lánya már 1 évesen járt,ő most lesz nemsoká 2 éves,most kezdett el szavakat mondani.

Szóval szerintem nem hat ki rá.Aki elöbb jár,nem fog előbb beszélni sem.

Nekem a beszélő gyerek okosabb,mint aki járni tud.Főleg,hogy 2 évesen már az összes ugyanúgy jár,viszont sok nem beszél még.Szerintem fejlettebb egy beszélő 2éves,mint egy nem beszélő 2 éves.

De ettől függetlenül is még az is normális ha nem beszél egy 2 éves,mert 3 éves kortól kell elkezdeniük.

Szerintem totál egyén függő a mozgás,beszéd és szobatisztaság is.Öcsém pl 1 évesen járt már,másfél évesen mondatokban beszélt és szobatiszta is volt.Most 6.-os és kitűnő tanuló,szorgalmas és értelmes.Ő pl sportokban nem túl ügyes,pedig 3 éves korától karatézik és most lesz 13 éves.Viszont nagyon magas is,koordinálatlan a mozgása(mint amúgy minden hamar megnövő embernek). Ő most 176 centi és 43-as a lába,május végén tölti a 13.évet.

2015. márc. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!