Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondolhat a baba a tükörké...

Mit gondolhat a baba a tükörképről?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem ismeri fel, hogy a tükörképe önmaga. Viszont vajon szimpatikus neki a másik baba? Amikor fogom a kisfiamat, aki 6 hónapos és játszik a tükörrel, engem kinek hihet? Azt hiszi 2 van belőlem? Hiszen az anyukáját már felismeri, elkülöníti idegenektől. Sosem látom viszont, hogy az én tükörképem érdekelné. Nem méregeti, nem hasonlítja össze velem az igazival a tüköranyut. Tudtok erről valamit?

2015. márc. 5. 12:04
 1/4 anonim ***** válasza:
2015. márc. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2015. márc. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Alapjában véve a babák 1 éves korig azt hiszik, hogy anya és baba egy és ugyan az a személy.

Az, hogy ő látja magát a tükörben, nem azt jelenti, hogy azért mosolyog, mert felismeri magát. Ez még később fog kialakulni.


Egyébként pedig az anyuka az áruház egyik csücskében meghallja hangzavarban az áruház másik csücskében lévő gyermeke sírását.

A gyermek meg ugyan ilyen módon "működik".

Az első pillanat az anyukába és a gyermekbe is "beleég", mely a tudat alatt mindig ott van.

A természet nem hiába alkotta úgy a dolgokat ahogy.

Pl. újszülött korban max. 15 centire látnak (anyamell és az anyuka arcának távolsága).

2015. márc. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
az én fiam 7 hós. már régebb óta "ismerkedik" a tükörrel. a fürdésnél a kiskád úgy vagy a szobájában hogy ha hasra fordítom akkor lát mind a kettőnket. eddig csak vigyorgott a tükörbe, de kb egy hónapja nézi a tükröt beszélek hozzá és fel néz rám. vissza a tükörbe vissza rám. nagyon édes. nem tudom mire vélni én se, hogy jaj két anyukám van.... vagy ilyesmi.
2015. márc. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!