Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg kell már a cipő?

Tényleg kell már a cipő?

Figyelt kérdés
Azt mondta a gyerekorvos, hogy vegyük meg a babánk első cipőjét és abban legyen már, hogy ne forduljon befelé a bokája. Még csak 1 hónapja állt fel, totyog a bútorok mellett, de leginkább mászik még. Most azt olvastam, hogy amíg nem járnak stabilan addig hagyjuk mezítláb, mert úgy jobban érzik a talajt a lábukkal, jobban tudnak egyensúlyozni és jobb a lábnak. Akkor most mi az igazság? Vegyek neki cipőt és abban legyen vagy ráér még? Ti mikor vettétek meg? 8 hónapos

2015. márc. 6. 10:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekünk 1 éves, most fogjuk megvenni, mert a bútorok mentén megy és 4-5 lépést elmegy közöttünk, vagy a foteltól az ágyig.

Olyat vegyél majd (de szerintem ráérsz), ami a bokáját is tartja, meg a talpa is kemény, hogy ne legyen bokasüllyedése.

2015. márc. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekünk is most szólt a gyógytornàsz hogy vegyünk, màr 2 hónapja jàrkàl a bútorok mellett, de mostmàr làtszik hogy az egyik bokàja kicsit befelè dől....gondolom meg akarja előzni a bajt :-S
2015. márc. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én várnék vele, ráér akkor, mikor már magától jár, amúgy az teljesen természetes, hogy mikor még csak tanul lépegetni "összevissza" áll a lába. Ha cipőt adsz rá, ami fogja a bokáját, akkor nagyon megnehezíted neki a járástanulást.
2015. márc. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
En 14 honapos koraban vettem, mikor mar az utcara is kimentunk. A lakasban nem adtam ra cipot, de nem is tapasztaltam semmi deformaciot.
2015. márc. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

11 hónaposan kapta meg az első cipőjét, mert akkor tette meg önállóan az első pár lépését.

Után még 2 hétig inkább a bútor mellett közlekedett, de születésnapján már lent sétált mellettünk az utcán.

Most 13 hónapos és szinte már szalad. Nagyon élvezi, hogy végre járhat. :)

2015. márc. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
9 hónapos kora óta áll és 10 hónaposan sétált a bútor mellett.
2015. márc. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kisfiam 8 hósan állt fel, akkor még nem vettünk neki cipőt, tél közepén voltunk, zárt overálban vittem mindenhova, ezért sem akartam akkor még cipőt neki. Viszont 11 hósan elkezdett egyedül járni, előtte 2 héttel kapta az első cipőjét (bőr, bokafogós). Az alatt a 2 hét alatt tanult meg cipőt viselni, először nem tetszett neki mert ugye furcsa volt hogy nehéz a cipő a lábának, de megszokta és mire megtanult egyedül járni már szépen járt cipőben. Szerintem lassan vehetsz majd neki, én várnék a tavaszi cipőig, télit már ne vegyél neki.
2015. márc. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
6 honaposan felallt,ket het mulva lepegetett a butorok mellett.nekunk is mondta a vedono h vegyunk szandalt.na vettunk...abban felallni sem volt hajlando.9,5honaposan kapta az elso cipojet mert mar a bevasarlokocsiba acsorgott.meg neha neha letettuk.10,5honaposan elindult.bent azota is mezitlab van.(zokniban) ha kimegyunk akkor vesszuk fel a cipot.
2015. márc. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!