Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy bírjátok ha már...

Ti hogy bírjátok ha már reggel hisztivel indul a nap?

Figyelt kérdés

1,5 èves a lányom. Vannak napok mikor már kora reggel hisztizik,semmi nem jó neki.

Tegnap is ilyen volt. Felkeltünk, kimentünk a konyhába hogy a reggelijét elkészítsem. Hisztizett semmit nem akart megenni. Már reggel mindent lerámolt a polcról hiába szóltam rá.

A kávét is kiöntötte. A kaját kiborította. És sajnos kicsit erélyesebben rászóltam, kicsit hangosabban mint ahogy beszéünk. (Nem ordibáltam vele) mielőtt belelépett volna a kávéba elhúztam onnan de mivel tiszta piszok volt az egyik kezem nem odébb emeltem hanem az egyik kezét fogva odèbb húztam(olyan mintha megrángattam volna,de mégsem mert húztam) kicsit megréműlt de pakolt tovább.

Ezt már elfelejthette? Olyan rosszul érzem magam emiatt. Meg mikor a kutyát üti- vágja. Hiába szólok 100-szor szépen kicsit erélyesebb kell hogy szóljak hogy nem szabad, majd megmutatom neki hogy simogatni kell.

Szerintetek ha erélyesebben szólok néha rá nem hagy mély nyomot benne? Ti is szoktatok?


2015. márc. 6. 21:09
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Viccelsz? Persze hogy szoktam erélyesebben szólni. Szerintem nincs szülő, aki ne tette volna meg jó párszor. Semmi baja nem lesz attól,ha neveled, hidd el.
2015. márc. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%

Persze.Ha csak simán szólok kinevet.De ha megemelem a hangom kicsit már tudja hogy nem tényleg nem szabad.

Bírni én se nagyon bírom az ilyen napokat mindig reménykedek ha alszik utána jobb lesz ... :)

2015. márc. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%

Az én másfél évesem ma a kompótos tálat törte ezer darabra. Közben millió dolgom lett volna, odaég a kaja, mert azt porszívózom, de közben sípol a mosógép, hogy lejárt a program és ha ő ér oda hamarabb, akkor újraindít egy másfél órás programot, amit megint csak nincs idő kivárni, mert el kell rohanni a másik gyerekért időre az oviba, különben lefeketetik aludni etc. Szóval erélyesen kivettem a halom törött üvegszilánk közepéből és hagytam , hogy kibőgje magát. Amíg felszedegettem a nagyobb üvegdarabokat, addíg legalább egy kicsit lehiggadtam én is. Simán fel fogja dolgozni.

Amúgy dettó u.ezt csinálja az enyém is. És most már a székről az asztalra is felmászik, ha kell onnan valami, mondhatom 1000-szer is hogy nem szabad.

2015. márc. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Olyannyira nem baj, ha néha erélyesebben szólsz rá, hogy épp az erélytelen szülő az, aki mellett a gyereknek nincs biztonságérzete.

A gyerekek úgy "működnek", hogy keresik a korlátaikat, naponta tesztelik, hogy meddig mehetnek el. Ha nem jelölöd ki egyértelműen a határokat, akkor sok ilyen hisztirohammal számolhatsz még. (Ha kijelölöd, akkor is lesz hiszti, csak szép lassan egyre kevesebb.)

Azt pedig, ha a kutyát "üti-vágja", egyértelműen kézre ütéssel büntetném (lehet lepontozni). Nem vagyok híve a verésnek semmilyen szinten (ez az egyetlen kivétel), de ha egy "nem szabad, mert fáj neki" illetve egy erélyesebb rendreutasítás nem elég, akkor bizony nem baj, ha tudja, mit jelent a "fáj neki". És utána el lehet magyarázni, hogy a kutyusnak pont ugyanilyen rossz, ha megütik.

2015. márc. 7. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nagyon nehezen!! Főleg, hogy nálunk amikor hisztisen kel, előtte éjjel sem alszik jól, szóval nulla alvás után kelünk már hisztisen, hááát, gondolhatod...

Ha akarnék sem tudnék extra türelmes lenni!

Persze, hogy szoktam erélyesebben rászólni! 2 éves, ha kedvesen mondanám neki, akkor észre sem venné, nem is figyelne rá! Határozottan kell fellépni, ha az ember el akar érni valamit. Ezalatt nem azt értem, hogy üvöltözni kell vele, bár már megesett párszor, hogy hiába mondtam neki határozottan, erélyesen, normál hangerővel, a füle botját sem mozgatta.. "kicsit" megemelt hangerővel egyből észrevette magát és abba is hagyta...

2015. márc. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem lesz baja, kellenek a határok, amiket ő így tanulhat meg.


A kutyaverést viszont én kézre csapással büntetném, vagy elzárnám őket.

Az állat egy ideig türelmes, de ha odakap, akkor azt jogosan fogja tenni, csak késő a bánat...

2015. márc. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!