Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hét az egyben légyszi amire...

Hét az egyben légyszi amire tudtok?

Figyelt kérdés

1. 3 hetes babám van,baj ha kétoránként eszik nem 3 oránként és 60 ml elég ennyi idösen?

2.császárom volt,véralvadásgátló szurit kell adnom a hasamba,husz napig,de már nagyon kemény a hasam nincs olyan hogy tuladagolás?és 8-10 ora között kell azt mondták.baj ha 6-kor vagy délben kapom?

3.elektromos fejöt használok,meddig lesz igy tejem?fél év,1 év?

4.ha olyan lassan eszik,hogy közben kihül a tej vagy tápszer az baj hogy hidegen issza? Ujramelegités káros? És mikroban melegités?

5.hogy oldjátok meg,hogy az uton ha menni kell valahova,legyen meleg tej,tápszer a babának?

6.3 hete volt császárom,görcsöl a hasam,szuriktol lehet? Vagy ez természetes?

7. Még kék a babám szeme,mennyi idösen változik?


2015. márc. 7. 13:49
 1/7 anonim ***** válasza:

1. Nem baj ha 2 óránként eszik 3 hetesen. Ha nem elég neki sírni fog mert éhes lesz, és észre fogod venni :).

2. Ezt nem tudom, beszéld meg szerintem az orvossal. Ha azt mondták, hogy 8 és 10 óra között add, akkor szerintem akkor kell, nem véletlenül mondták.

3. Nem lehet tudni ezt sem így előre. Szoptatod is? Vagy csak fejed neki a tejet?

4. Nem baj, újramelegíteni már nem szabad ha beleevett. Mikróban sem szabad melegíteni, tedd forró vízbe a cumisüveget.

5. Lehet kapni ilyen "termoszos" cumisüveg tárolót.

6. Nem tudom, ezt is inkább az orvossal beszéld meg.

7. Húúúúú, az még nagyon sokáig változhat, 3 hetesen még minden babáé kék. :D Olyat is hallottam akinek 9 hónaposan kezdett barnulni...

2015. márc. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1. nem baj, ha 2 óránként eszik, de valszeg nem eszi tele magát így hamarabb lesz éhes, a babák biológiai órája 3 óra, ennyi kell az emésztésnek, lassacskán térj rá, kicsit emelj az adagon, nem emlékszem én babóm ennyi idősen mennyit evett, de van rá szorzó, ha jól emlékszem testsúlykg szor 150 osztva étk száma (de ez hatalmas adag én babám soha nem evett ennyiket, de ezt kórházban mondta szakápoló)

2. ha azt mondják 8-10 között ell, próbáld betartani, amúgy nem tudom mit adsz be, annak lehet utána lehet nézni, hogy túladagolásnak milyen tünetei vannak, ha tapasztalod, ált csökkenteni kell az adagot

3. egyénfüggő(amúgy a kézi jobb sokan mondják, valamint én olvastam prospektust ahol össze vannak hasonlítva, és a kézi jön ki mindig a legjobb helyen)volt anyuka aki örökbe adta a babát, de fejt, kb 5 hónapig tudta csak fenntartani fejéssel, ha lehet inkább szoptass

4. olyan hű de hidgre nem hűlhet ki, max szobahőmérsékletre, az még teljesen jó. én mikroellenes vagyok mert megváltoztatja a molekuláris kristályokat, meg bárhol olvasva csak rosszat hallani róla, Oroszo-ban be is titlották. és nincs ilyen, hogy bezzeg a mai mikrók...állítsd lábas vízbe, úgy melegítsd, hamar megvan

5. van, aki termoszban viszi a vizet és külön a port, így lesz tápszer (én cumisüvegbe tettem a forró vizet és simán alufóliával betekertem, csak mert nem voltam félnapokat sehol, tökéletes volt, meg lehet kapni cumisüvegmelegentartót is, ami habszivacsból készült, ez meg tejnek jó lehet..habár meleg tejet tárolgatni, hogy meddig szabad, miközben mindig azonnal hűtőbe kellene tenni...én ha vendégségben voltam, elvonultam szoptatni, amikor meg nem lehetett(gyógyszerek miatt)kimentem, lefejtem, kuka(ezzel amúgy el is apadt a tejem, maradt csak regel-estére, utána arra sem)

6. nem tudom

7. általában fél év a vízválasztó, de akár 3 éves korig is képes változni. a kék akkor marad kék, ha elkezd világosodni, ha sötétedik, akkor nem.

2015. márc. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1.

2 óránkénti evés is teljesen normális,hidd el.

2.-őt nem tudom

3. én gépit használok,dupla szívófejjel,azzal nagyon jól lehet tejet szaporítani is (mondják,hogy nem,de igen csak kemény meló) kell ugye egy jó mellszívó, meg elégszer elég ideig kell fejni, ha szaporítasz (ha nem szoptatsz) akár óránként is fejhetsz 20 percet. ha nem szaporítasz már, akkor se telljen el 3 óránál több idő két fejés közt, ha már eszik bébikaját akkor lehet 4 óra is. éjszaka én eleinte 3,majd 4 óránként fejtem

4.

annyira nem hülhet ki,hogy jéghideg legyen :-) tápszert 2 óránként felhasználhatsz,a tej meg ha mégis hidegnek látod,szerintem melegítés után ilyen negyedórával simán meglangyosíthatod még újra.mikróban ne melegísd mert nem egyenletesen melegít,plussz a tejben a tápanyagoknak nem tesz jót

5. a legjobb ha veszel termoszt és forró vízet teszel bele vagy a tápszerhez,vagy abba állítod bele a tejet az üvegbe. az autós melegítő kb 1000 év mire felmelegít.

6.ost szintén nem tudom.

7-es 1 éves korig változhat a szem szín

2015. márc. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
*2 órán belül
2015. márc. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1: Ha ez jó a gyerkőcnek, akkor elég neki ennyi. Ő tudni fogja mikor éhes és mennyi anyatejre/tápszerre van szüksége. Ha anyatejes, akkor azt tudnod kell, hogy az eleje a szomjat csillapítja, a vége pedig az éhségét.

2: Nekem két császárom volt. Az elsőnél nem adtak semmi. A másodiknál szerettek volna, de én közöltem, hogy 40 napig nem fogom magam szúrni, felejtsék el. Aláírtam a papírt és mai napig nincs problémám. A háziorvosom, a védőnőm és még a gy.orvos is kiakadt attól, hogy minek kell 40 napig szúrnom magam, bőven elég lett volna egy hétig, max. 10 napig.

3: tejed mennyisége nem a szívótól függ, hanem a sok folyadék és egészséges tápanyag beviteltől. Emellett szedhetsz tejserkentő tablettákat vagy hasonló funkcióval ellátott teákat is ihatsz. Változó kinek mi jön be. Én több anyukától hallottam, hogy a tejserkentő teáktól fájt a gyerek hasa..

4: A nagyobbik lányom folyton bealudt evés közben. Kezdetben cicin, majd cumisüvegen (ő 6 hetesen abbahagyta a szopást, utána fejtem neki, amíg tudtam). Mindig ébreszteni kellett.. a fene se állt neki mindig melegíteni a tejet/tápszert. A kisebbik lányom meg pillanatok alatt mindent bepusztít a mai napig.

5: Megállok egy olyan helyen, ahol tudom, hogy lehet mikro. pl. benzinkút vagy étterem.

De előfordul, hogy forrón viszem magammal egy termosztáskában a vizet és ha kell, akkor készítem el a tápszert. Amíg kicsik voltak, mindig úgy indultam/indultunk útnak, hogy rögtön evés után legyen a gyerek. Így nyertem magunknak 2, jobb esetben 3 órát etetés nélkül, alvással összekapcsolva. Addigra a víz is kihűlt annyira, hogy elkészíthető állapotban volt. Bár ez többnyire már nem kellett, mert 3 órán belül mindig odaértünk, ahová indultunk vagy esetleg meg is jártuk a dolgunkat.

3: nem tudom .. nekem 2 hétig tartott még a vérzésem mind a két gyerkőcnél és 3 hónaposan voltak mind a ketten, amikor megjött elsőnek szülés után. Az első gyereknél azt hittem ott halok meg úgy fáj mindenem, a másodiknál a mai napig észre se veszem, hogy megjön.

Kérdezz rá a dokinál, vizsgáljon meg (újra) uh-val.

7: 2. hónap környékén már mind a kettőnek besötétül (barnult).

2015. márc. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1. Ha nem hasfájós akkor etesd nyugodtan 2 óránként, ha nem elég neki aztúgy is jelezni fogja.

2. Nincsen túladagolás a véralvadásgátlótól, keress a hasadon arrébb egy másik pontot ahova ezután fogod szúrni, a bekeményedés kb egy hét alatt elmúlik (borogathatod, jegelheted). A beadásnál pedig próbáld tartani az időintervallumot, amit megadtak.

3. Az hogy meddig lesz tejed sok mindentől függ, adottság, megfelelő mennyiségű bevitt szénhidrát, bő folyadék fogyasztás, elégséges alvás na neg persze kitartás, hogy hónapok múlva is leülj amikor hulla vagy és alvás vagy egyéb teendőd helyett fejj. Így lehet akár 1 hónap, de akár 2 év is.

4. Mi számít lassúnak? 20 perc? 40 perc? Egy 20 perces szopizás alatt természetesen hűl a tej/tápszer, de nem ledz olyan hideg, hogy melegíteni kelljen. Max 2 órán belül használd el a már elkészített tápszert, anyatejet. Ez időn belül ha nagyon kihűlne állítsd az üveget meleg-forróvizes tálba attól átmlegszik a tartalma, de semmiképpen ne mikrózd, mert megöli a tejben található összes immunanyagot és különben sem egészséges.

5. Ha el kell mennetek a cumisüvegbe készített tápszert, anyatejet tedd cumisüveg termoszba, úgy min. 2 órára meg van oldva a melegen tartás.

6. A görcsölés szúrkálás teljesen normális. A terhesség alatt dinnye méretűre nőtt méhed most húzódik össze szilva méretűre, plusz a szoptatásnál (esetedben a fejésnél) természetes oxitocin szabadul fel ami erős méhösszehúzó hatású és erős görcsöket okoz.

7. Korai ezt még megmondani. Változhat még 2 éves kora után is, de ilyen is maradhat. Ez majd idővel kiderül.

2015. márc. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lassan 7 hós a fiam és az elejétől fejem neki. Először csak kézivel majd idő szűkébe elektromossal. Nem hogy kevesebb lett volna de tejleadó lettem 2 naponta 3,5 L. Szóval ezt nem lehet így megmondani kinek mi. Sokmindentől függ.
2015. márc. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!