Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan bírtátok "rávenni"...

Hogyan bírtátok "rávenni" babátokat a hason alvásra?

Figyelt kérdés
Tornára kell járnunk és ott mondták, hogy legyen minél többet hason, lehetőleg nappal így is aludjon. De eddig csak 1 nap sikerült ezt kivitelezni, amúgy ha lerakom hasra emelgeti a buksiját, két perc után pedig sír és az istenért sem akar úgy aludni. Van valakinek valami hasznos praktikája?
2015. márc. 7. 18:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%

Amint hazajöttünk a kórházból mi már rögtön hason altattuk. Hanyatt annyira kapálózott a kezecskéivel, lábacskáival, hogy 1-2 perc után rögtön felébredt.

Próbáljátok meg akkor hasra tenni amikor már kidőlt.

2015. márc. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%

Mindhárom hason szeretett aludni, bár 2 hasfájós volt. Simogasd, enyhén paskolgasd a a hátát, popsiját,dúdolj neki, beszél hozzá.

Esetleg fürdés után,mikor ellazultabb.


Én a babakocsiban altattam őket délutánonként, akkor is hasra tettem, órákat aludtak így.

2015. márc. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Wiky93 ***** válasza:
72%

Sehogy! Pár napos korába fektettem hasra a kiságy, mert ha hanyatt volt megrángott és felijedt, vége volt az alvásnak. Azóta is csak úgy alszik!

2hós baba anyukája

2015. márc. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Az én lánykám meg annyira jó alvó, hogy eszembe se jutott, hogy hasra kéne rakni aludni. Remélem azért sikerül egyszer-kétszer úgy altatni.
2015. márc. 7. 19:25
 5/15 anonim ***** válasza:

Az első gyerekem kimondottan utált hason lenni, babaként szerintem soha nem aludt így. Ha hasra raktam üvöltött. Mikor megtanult hátról hasra fordulni, azonnál ordítás volt, hogy fordítsam vissza. 6-7 hónaposan tanult meg hasról visszafordulni, azóta nincs gond. Sőt, most 6 éves és kb. 2 éves kora óta hason alszik magától. :)

A kisebbik gyermekem elvolt így is, úgy is. Ő pl. kimondottan jókat aludt hason úgy, hogy a szopipárnára fektettem hason. Esetleg ezt kipróbálhatod. Igazítsd úgy, hogy a feje fentébb legyen, a kezei oldalt. Így jobban lát és a mozgás szabadsága is megmarad, talán jobban fog neki tetszeni.

2015. márc. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó:


Köszönöm szépen a tippet, igaz szopi párnánk nincs, de ha mondjuk a takarót olyan vastagságúra hajtom, mint mondjuk egy szopi párna, szted az is jó úgy? Nem lesz kényelmetlen a nyakának?

2015. márc. 7. 20:30
 7/15 anonim ***** válasza:
Az én fiam szeretett hason aludni, már a legelejétől úgy alszik. de mikor már nagyobb volt, kb 2-3 hós, hiába tettem hasra annyira feszengett, erőlködött hogy folyton bukott. tehát nálunk az jött be hogy hanyatt fektettem, és ahogy elaludt rá 20-30percre már meg is ébredt, akkor bementem és hasra fordítottam és aludt tovább. persze nem kell megvárni a 20-30percet, meg azt hogy megébredjen ( én azért altattam hason mert hanyatt nagyon sokszor felkelt). próbáld ki nappal, hátha alszik úgy is.
2015. márc. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Kérdező, az 5-ös szerintem nem csak a feje alá tette a párnát, hanem egész testtel fektette rá, úgy, hogy oldalt lelógtak a kezei. Ha jól értettem.

A nagyobbik lányom hipotón, csak ébren lehetett hasra fektetni.

A kisebbik szeretett kb 3 hónapos koráig, csak így tudott huzamosabb időket átaludni, mert háton 10 perc után felébredt a saját kapálódzására. A mellkasomon aludt el, utána óvatosan leemeltem magamról, és betettem az ágyába, hason fekve. Így aludt tovább.

Ha tornára jártok, akkor gondolom van egy kis probléma a mozgásfejlődésével. Ezek a babák sokszor egyáltalán nem szeretnek hason lenni, lehet ez az oka, hogy nem alszik el.

2015. márc. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Hát nálunk az a helyzet, hogy utolsó pár hétben már kevesebb volt a magzatvizem, valószínűleg emiatt, az egyik oldala kicsit kötöttebb. Szerencsére nem vészes, gyógytornász szerint 5-6 alkalom tornával ez orvosolható. A másik hogy a nyakánál pedig picit lazábbak az izmok, hason már viszonylag ügyesen emelgeti, fordítgatja a fejét, csak nem szeret sokáig így maradni, viszont ülésbe felhúzáskor egyáltalán nem akarja tartani a fejét.
2015. márc. 7. 21:58
 10/15 A kérdező kommentje:
Azt hogy értetted, hogy csak ébren lehetett hasra fektetni? Csak akkor hagyta, vagy orvosi utasításra csak akkor, ha igen akkor miért?
2015. márc. 7. 22:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!