Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3. napja kapja a germicid...

3. napja kapja a germicid kúpot. Ugye nem lesz komolyabb baja?

Figyelt kérdés

Csütörtökön kapott a kislányom oltást. Eddig egy oltásnál sem lázasodott be, de most meg igen. 39.1 volt a láza csütörtök éjszaka, adtam neki egy fél germicid kúpot, és szép lassan, de levitte neki. Pénteken észrevettünk hogy nagyon feldagadt a kis combja. Felhívtam a doki nőt mert megijedtem, ő azt mondta borogassam. Mondtam neki hogy így este, 37.1 a hője azt mondta adjak neki egy fél germicidet mert a fájdalmat is enyhíti. Akkor is adjak ha nem megy feljebb a hője, nehogy éjszaka meg feljebb menjen és bele aludjon. Ma mértem neki 6 órakor, akkor volt 36.9 este 8-kor meg 37.1. meg a lába is duzzadt még picit. Úgy hogy megint adtam neki egy fél germicidet. De közben itt olvasom hogy sok kúptól leállhat a veséje meg a máj meg ilyesmik és most nagyon nagyon megijedtem. :( Nem akarom tömni vele, most kapott a 4 hónap alatt először és ezen a 3 félen kívül amit éjjelre adtam neki nem kapott többet.


Szerintetek? Honnan venném észre ha baj lenne? Ráadásul a kis foga is jön és attól is szenvedünk :(


2015. márc. 7. 21:09
 1/9 anonim ***** válasza:
nyugodj meg az égvilágon semmi baja nem lesz :) viszont én 38 alatt soha nem adok lázcsillapítót , elég lett volna a borogatás is szerintem, de nem csináltál semmi rosszat nincs mitől félned, csak a későbbiekre javaslom, hogy nem kel egy kis hőemelkedésre rögtön kúpozni :)
2015. márc. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!!!
2015. márc. 7. 21:13
 3/9 anonim ***** válasza:
37,1-re lázcsillapító? Durva.
2015. márc. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 sandrachnologic ***** válasza:
Nem hiszem, hogy gond lenne 3. Db fel kuptol, de nem vagyok orvos. Igazabol mar kaphatna szirupot is, pl. nurofent, panadolt, algoflexet. Elvileg ugy van, hogy váltogatni kell ezeket lazcsillapitasnal is. Pl ha felmegy a laza reggel akkor adok neki nurofent az leviszi delig, ha megint felmegy akkor kap panadolt (az gyengébben hat neki, de délutánra eleg), este meg a mai napig ha felmegy neki akkor éjjelre kupot kap. Most 3,5 eves. A sziruposak azert ia jok, mert azokban gyulladáscsökkentő is van. Tartaléknak szerintem vegyél otthonra nurofent, abbol ia van kúp meg szuszpenzio is, mert meg a fogzas ia okozhat olAn fajdalmat, hogy esetlen adnod kelljen neki, de ahhoz meg szerintem a germicid durva. 😊
2015. márc. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 sandrachnologic ***** válasza:
Ja igen, 38.0 alatt semmit nem kell adni egyebkent 😊
2015. márc. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

azt azért figyeled hogy 6 óránként adható újra?


és hőeelkedésre nem adunk!

2015. márc. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen igen én is úgy tudtam, hogy 38 alatt nem kell csillapítani, csak a doktornő mondta hogy adjak neki, nehogy feljebb menjen így az oltás után. Meg ugye a lába miatt fájdalomcsillapításra is jó. Csak is ezért mertem neki adni! De többször nem adok 38 alatt. Köszönöm a segítséget!
2015. márc. 7. 21:18
 8/9 anonim ***** válasza:
A szervezet lázzal védekezik, magas hőmérséklettel pusztítja a baktériumokat. Ha teljesen lenyomod a hőmérsékletet lázcsillapítóval, akkor nem tud védekezni. Talán ezért is húzódik el az egész. Csuklójára köthetsz hűvös nedves zsebkendőt, amit mindig cserélhetsz.
2015. márc. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Természetesen figyeltem,de írtam, hogy csak este kapott egy felet. egy nap egy felet. Egy nap nem adtam neki többet!
2015. márc. 7. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!