Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos a babám és 1 ujjnyi...

6 hónapos a babám és 1 ujjnyi hely van csak a kutacsánál! Azt mondta a gyerekorvos, hogy védőnő rendszeresen mérje! Valaki babájánál van hasonló helyzet?

Figyelt kérdés
2015. márc. 8. 09:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

mi akárhol voltunk akármikor (házidoki, kórház, ügyelet)mindenhol csak lemérték felírták a papírra, soha nem mondták, hogy érjem én..

annyiban érdekelt csak hogy tudtam, ha be van esve/horpadva, az a kiszáradás jele nagyon kell vigyázni, percek alatt el is viheti a babát.

2015. márc. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha az orvos túl korainak ítéli meg a benövést, elküldi a babát sebészetre, idegsebészetre, UH-ra.

Ameddig nő a fejkörfogat is, addig nincs baj, de ha nem, és az agya viszont nőne, akkor gondot okozhat.

Egy kutacsos kérdésre egy orvos válasza:

" Sokszor a kutacs zártnak tűnik, de a koponyacsontok közötti varratok még nem csontosodnak el, ezáltal az agy fejlődése biztosított. A biztonság kedvéért érdemes a kicsit elvinni egy gyermekideggyógyászati vizsgálatra, ahol koponya ultrahang segítségével meg tudják ezt nézni. "

Barátnőméknél volt egyébként hasonló a helyzet, nagyon korán benőtt a kutacsa és a fiút UH-ra kellett vinni, rendben volt minden szerencsére.

2015. márc. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én nem gondoltam volna hogy ez baj lehet. :S Voltunk egyik ismerősnél ahol 1 éves elmúlt a gyerekük és ki voltak akadva, hogy a babámnak milyen kicsi a kutacsa a mi babánkhoz képest. Akkor 6 hónapos volt és tényleg elég kicsi volt már a kutacsa, most 8 hónapos múlt és szinte semmit nem lehet érezni a kutacsából. DOki nézte azt is, gondolom szólt volna ha baj...bár nem a legjobb az orvosunk...jó hogy ezt kiírtátok, megemlítem majd a védőnőnek....
2015. márc. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
én nem merem neki kitapintani,mindig méri a védőnő!de aggódok,mert azt mondták,hogy ez ellen nem tudnak mit tenni!ha összenő és csontosodik,akkor műtét!úgy tudom!csak azért érdeklődtem,hogy volt-e valakinél ilyen,hogy fél évesen ezt mondták,de nem volt aztán semmi baj!köszönöm a válaszokat egyébként!
2015. márc. 8. 17:27
 5/13 anonim ***** válasza:
nálunk már három hónaposan alig volt helye. Nem én mértem, doki rendszeresen, csökkenteni kellett a d vitamint. Most 10 hónapos, még mindig kicsi, de továbbra is érezni, szóval nagy baj ebből nincs. Annyit szoktam, pusztán magam megnyugtatása érdekében, hogy két hetente mérem a fejkörméretét, ha nő, akkor jó. Most már annyira sem foglalkoztat a dolog, pedig nagyon ráparáztam az elején.
2015. márc. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
remélem nekünk sem lesz ebből probléma!mindenesetre én is rendszeresen viszem mérni!
2015. márc. 9. 10:16
 7/13 anonim ***** válasza:

A korai varratelcsontosodással született babáknak is ugyanolyan mértékben nő a fejkorfogatuk, mint a többi gyereknek, mert a csont attól még ugyanúgy növekszik. Csak annál a csontszélnél nem tud megfelelően növekedni ahol össze van csontosodva, ezáltal torz fejforma alakul, ez már születéskor látszik, és idővel súlyosbodhat (nagyon ritka esetben később alakul ki a csontosodás és a furcsa fejforma, általában már veleszületett). Az elcsontosodás miatt nyomásfokozódás jön létre, ami kellemetlen, fejfájással járhat, esetleg bukásokkal, aluszékonysággal, kezeletlen (műtetlen) esetben később viselkedészavarok, tanulási nehezítettség alakul ki. Ha időben felismerik 6-7 kilósan megműtik őket, ez olyan 4-6 hónapos kort jelent. Ha később diagnosztizálják csak (mert a legtöbb gyerekorvos életében nem látott ilyet, és temperamentumuktól függően sokszor várakozó állásponton vannak, illetve előfordul, hogy a röntgen orvos ad téves leletet, mert halvány lila gőze nincs róla mit kellene néznie), akkor akkor műtik őket amikor felismerik, a legszélsőségesebb eset, amiről hallottam az egy 7 éves fiú esetében volt, sajnos csak 7 évesen műtötték meg, mert többször is téves diagnózist kaptak az egyébként tipikusan csónakfejűségre jellemző fejforma ellenére is.


A kutacsnak nem sok köze van ehhez az egészhez, az a varratoktól függetlenül záródik, 6 hónapos korban teljesen átlagos az egy ujjnyi kutacsméret. Ha aggódsz, akkor röntgenre kell menni, de a képet is ki kell kéretni az orvossal, mert a röntgenorvos tévedhet, sőt a mi városunkban még arra sem képes, hogy a beutalót értelmezze, és nem is a megfelelő varratot írta a leleten, az egyik ismerősünknek ezért csúszott egy évet a műtétje. A miénk szerencsére nem, mert én eleve az idegsebészhez vittem legelőször, mindenféle röntgen nélkül diagnosztizálta. Az én fiamnak teljesen normál méretű 3x3-as kutacsa volt születésekor, ettől függetlenül trigonocephaliával születetett, a homlokvarrata volt elcsontosodva, 6 hónaposan műtötték Debrecenben.


Ja és a D vitamint nyugodtan lehet adni a napi egy cseppet, nem fogja befolyásolni se a kutacs benövését, se a csontosodást, az genetikailag meghatározott. Viszont, ha D vitamin hiány alakul ki, akkor az már okozhat csontosodási zavart, rachitist, torz fejformát. És az immunrendszernek is szüksége van rá.

2015. márc. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ja az lemaradt, hogy az agy növekedése serkenti a koponyacsont növekedését, ha akadályba ütközik, akkor maximum benyomatokat képez a koponyacsont belső felszínén, de az agy akkor is növekedni fog, és a csont is: az elcsontosodás nem fogja megállítani ezt a folyamatot, viszont ez fájdalmas, a műtét mindenképp kell, ha ilyen probléma van. A koponya ill. a fejkörfogat csak akkor nem nő, ha maga az agy sem növekszik valamilyen betegség miatt, az a microcephalia, de olyankor nincs elcsontosodás.
2015. márc. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

most előkerestem a papirokat, mert már én is kezdek aggódni a kérdés miatt


én babám eleve 1x1 cm-es kutacsú volt, már újszülötten és olyan természetes kúp alakú fejű a szülés miatt.

viszont később teljes szabályos lett a fejformája(nincs csónakfeje sem, meg amiket még látok az egyik netes oldalon ahol a "deformált" babafejtípusok vannak.)


soha egyszer sem mondták hogy baj lenne, pedig a kórházban 1 hétig voltunk még, és jól felkészült szakápolók vannak és precíz orvosok, valamint 2 körzeti sem(váltottunk), és még neurológián sem, valamint baleseti röntgennél, orvosdiagnoszton sem mondtak semmit az égvilágon, hogy a kutacsa problémás lenne.


már 10 hós, szép normál, teljes szabályos koponyája van(de ügyeltem is arra, hogy minden pózban aludjon -jobboldalt, baloldalt hason háton), egyébre utaló jelek(sok bukás, stb)sem voltak, ma sincsenek.



merem állítani (leszámítva a c testtartást) hogy teljes egsézséges a babám, nem nyomják a csontok az agyát..

2015. márc. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
*de ahogy most tapintottam neki, még mot is 1X1cm-s...
2015. márc. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!