Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan foglalkozzak a 14...

Hogyan foglalkozzak a 14 hónapos örökmozgó kislányomma? Sokszor úgy érzem, h elrontottam valamit.

Figyelt kérdés
Kislányom mióta elindult (1 éves 2 naposan), csak megy és megy és megy. Semmivel nem tudom lekötni, semmi nem érdekli. Se könyv, se vers, se ének. Nem ül meg az ölemben, h bármi fejlesztő játékot játsszunk. Egyszerűen jön-megy és pakol, mrgszerez, hurcol dolgokat. Ebből áll a napja. Teljesen kétségbe vagyok esve. Hogy fog megtanulni így bármit is? Nagyon szeretem, napjában többször próbálok vele játszani, de semmi eredménnyel. Hetente 2x elmegyünk foglalkozásra, versek, zene, ölbeli játékok, minden gyerek szépen ül az anyja ölében, és csinálja, amit kell (csipcsip csóka, hüvelykujjam almafa, kerekecske stb.), az én gyerekem meg össze vissza bóklászik, játszik, ha ölbe veszem sír, hisztizik. Olyan hülye kellemetlen érzés, mintha nem szeretne. Pedig sír utánam ha kimegyek az ajtón, ha a velünk együttélő Mama itthon van, akkor is. Nagyon aggódom. Ez normális? Természetesen első gyerek, és nincs nagyon összehasonlítási alapom.

2015. márc. 9. 01:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Még kicsi a mondókákhoz.

Most a jövés-menés-pakolást tanulja. Ebben a korban ez normális!

Én is megszenvedtem ezt az időszakot, úg éreztem nem is szeret, szarana vagyok.

Most már négy éves múlt, énekel, táncol, mondókázik.

A nagylányomnak ébben a korban az volt a játék, hogy a kezébe adogattam a dolgait.

2015. márc. 9. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megértést. Igen, teljesen olyan érzés, h én akkor minek vagyok itt, bm?!?! Nekem is hoz dolgokat egyébként.

Már azon is gondolkodtam, h visszamegyek dolgozni, h vmi hasznom is legyen, ő meg megy bölcsibe, ott legalább szakemberek vannak.

2015. márc. 9. 05:10
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szintén 14 hónaposom van, ő már 11 hónaposan járt, de még mindig tart ez az állapot, viszont van javulás! Amikor valami új, akkor azt tanulja, gyakorolja, ez teljesen normális, lányom a kezemet is csak akkor fogja meg, ha fél, vagy nem tud fellépni egy padkára, amúgy nem hajlandó, ő most egyedül akar vonulni. A fejlesztő játékok és mondókák nélkül is megtanul majd mindent, amit kell, ne aggódj, sétálj vele, "beszélgessetek" közben arról, amit lát vagy felvesz, most ez a korszak van, nem az ölbeli játékok, azt most kinőtte egy időre. Emiatt ne add bölcsibe!
2015. márc. 9. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a mai anyukák túlzásba akarják vinni a fejlesztést. A gyerek akkor is fejlődik, amikor megy, pakol. Most éppen olyan korszaka van, hogy a mozgása fejlődik.

Az értelmi fejlődése is növekszik közben. Ha menet közben beszélsz hozzá, sétáltok a természetben, válogattok kavicsokat, stb.

Pakolászhat színek szerint vödörbe labdákat, stb.

És a foglalkozáson sétálás közben is raktározza a dolgokat, hidd el. Nem minden gyerek egyforma. Hagy, minden jó így. Vedd lazábban. Lehet, később is pörgős lesz, de ettől még lehet okos. :D

2015. márc. 9. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

Ennyi idős korában a lányommal jóformán egész nap csak mentünk. Még az udvar sem volt elég neki, menni kellett. Kint barangoltunk az utcán, jóformán csak enni és aludni jártunk haza. :)

Közben nagyon sokat beszélgettünk, elmondtam neki mindig, hogy merre megyünk, mi vesz minket körül. Beszélgettünk a növényekről, állatokról, kavicsokról. Nagyon élvezte, sosem fáradt el. :)

Aztán elmúlt, megnyugodott, most már inkább a leül az asztalhoz és gyurmázik típus. :)

2015. márc. 9. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Hagyni kell a kicsit, hogy azt tegye, amit akar. Nem kell állandóan mellette lenned. A kreativitása is akkor fejlődik, ha magától talál ki dolgokat, megtapasztalja a kudarcot is. 14 hónaposan még nem köti le a mondóka, vagy a mese, mert nem érti még a fogalmakat. A fejlesztő játékok többsége nem fejlesztés, hanem nyűg egy pici részére. Megmutathatsz neki dolgokat, aztán vagy érdekli vagy nem. Bízd rá, hogy mit csinál szívesen.

A lányod remekül fejlődik, és megtanul majd mindent, amit kell.

2015. márc. 9. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Most komoly ezért beadnád bölcsibe mert egyedül elszórakoztatja magát? Nem csak akkor fejlődik ha felolvasol neki egy könyvet. Mi kislányunk 9 hónaposan kezdett önállóan járni 3 hónapig mást nem is nagyon csinált csak ide oda hordta a játékokat de csakis állva, esze ágában nem volt mászni. Most 13 hónapos már más az új szám nem a járás most azokaz csinálja sokszor. Pl most állandóan kipakolja a játékdobozokaz és beleáll, ül. Na meg nagyon szeret labdázni. Semmi baja sincs a gyerekednek csak most a járás neki az újdonság belejön akkor majd szépen talál magának mást.
2015. márc. 9. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, megnyugodtam. (Sehol nem találtam erre infót, h ez normális lenne. Mindenhol azt olvastam, h mondókák, szerepjátékok, mese. De akkor ráérünk. Nem akarom siettetni, mert nem is lehet. Nem vagyok az a szuperanyu, csak ez ijesztő már hetek óta. :)
2015. márc. 9. 07:37
 9/11 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 13 hónapos ugyanilyen. Mi is jártunk ringatora de már nyűg volt neki nem csinálhatta amit akar. Most hogy ilyen szép az idő egésznap kintvagyunk. Sétálunk motorozunk játszótérre járunk ezt élvezi. Szerintem semmit nem rontottál el neki most ez új. Élvezd hogy önnálosodik. Amikor sétáltok mesélj neki mit lát éppen. Az én kislányom szereti kergetni a galambokat, virágot szedni, kavicsokat gyűjtögetni. Én szeretem nézni ahogy neki indul a világnak. Már most tanitom neki hogy az úttesten autok mennek körbe kell nézni, meg kell várni amig zöld lesz a lámpa. Szeret homokozni. Olyan dolgokat csináljatok amit élvez hagyd a foglalkozást nem neki való.
2015. márc. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Bizonyára nem olvasol elegendő Vekerdyt. :) Nyugalom, ez tökéletesen természetes ebben a korban, és a mozgásuk egyben a kognitív képességeiket is fejleszti. Az én kislányom 18 hónapos koráig ezt csinálta, utána kicsit higgadtabb lett (már ha ez jó szó rá). Most borzasztóan érdeklik a különböző "okosító" játékok, és szerintem totál korának megfelelően fejlődik, imádja a szerepjátékokat úgy 20 hónapos korától, meséket, verseket, ezer és egy dalt fúj kívülről, önállóan végez mindent, mindenről koherens véleményt alkot, büszkék vagyunk rá, egy igazi okostojás. :) Élvezd ezt az időszakot is, aztán majd fél év múlva feltesz 10 perc alatt 72 kérdést a napocskától kezdve a nemzetközi árufuvarozáson át mindenről, akkor majd picit hiányolod néha ezeket a napokat. :)))
2015. márc. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!