Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyelőre nem tudom megemészten...

Egyelőre nem tudom megemészteni, hogy nem lehet több gyermekem. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Van egy Kisfiam, imádom. Párom nem szeretne több gyermeket, mert neki előző kapcsolatból van már kettő. Anyagilag és egyéb családi dolgok miatt nem tudunk vállalni többet.


Hogyan tegyem túl magam?


2015. márc. 12. 13:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Bárcsak ez olyan egyszerűen menne, hogy itt mondunk valami okosat, és egy csapásra túlteszed magad ezen... csak te segíthetsz magadon. Vagy úgy alakítod az életed, hogy mégiscsak lehessen még gyerkőc, vagy elfogadod. Ha egyedül nem megy, fordulj szakemberhez! Nem szégyen segítséget kérni! De nem itt a gyik-en fogod megkapni, az fix.
2015. márc. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát mindenképpen a pároddal kell leülnöd és beszélgetni, mert ha így marad csak ő fog tudni átsegíteni ezen a dolgon. Nem tudom mikor összejöttetek, ill. eldöntöttétek, hogy együtt lesztek erről volt-e szó köztetek. Ha igen akkor ezt már akkor el kellett volna fogadnod, ha nem akkor így utólag sokkal nehezebb lesz neked. Bár azt kétlem, hogy még egy gyereket már nem tudnátok felnevelni.
2015. márc. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Lencsibaba0121 ***** válasza:

Nekem sem lehet még egy babám, a kislányom 19 hónapos! Nekem egészségügyi okok miatt nem lehet. Igazából a szülés után 2,5 hónappal volt egy műtétem, ami után derült ki, hogy nem lehet több baba. Megmondom őszintén, mai napig összefacsarodok a szívem, ha egy terhes nőt látok. Nagyon szerettem volna még legalább egy babát.

Igazából csak annyit tudok tanácsolni, ami nekem enyhíti ezt a fájdalmamat, hogy szeresd azt, aki van! Adj meg neki mindent és légy hálás, hogy egészséges! Nekem még az segít, hogy a hugomnak is van egy gyermeke, most 6 hónapos. Őt úgy szerethetem, mintha az enyém lenne! Kitartás!

2015. márc. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekünk is csak egy gyerekünk van, egy lassan 5 éves kislny és nem valószínű hogy lesz testvére. Én azzal "nyugtatom" magam, hogy milyen jó, hogy cal legalább egy gyerekünk. Egyre többen vannak körülöttem, akik szeretnének babát, de nem sikerül, nekünk legalább van.


Nem tudsz mit tenni, Fogadd el. Megértem, hogy a párod már nem szeretne többet. És ha ezt már az elején is elmondta, tudtad, mire számíthatsz.

2015. márc. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen megbeszéltük az elején, hogy egy közöset vállalunk. Viszont így, hogy megéltem a terhességet, babázást....vágyom rá, hogy újra átélhessem. Viszont az eszem tudja, hogy miben állapodtunk meg az elején. Csak fáj a szívem. Őt nem akarom ezzel bántani, nagyon szeretem és nem akarom, hogy emiatt lelkiismeretfurdalása legyen. Éppen ezért szeretném lezárni valahogy a lelkemben.
2015. márc. 12. 16:04
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekünk kettő van, de anyagi okok miatt nem merünk többet vállalni. Az eszem tudja, hogy ennek így kell lennie, de a szívem nem fogadja el... őrlődtem, vágyakoztam, kezdtem belezakkanni. Szerencsére észbekaptam. Elkezdtem az óvóképzőt(úgyis mindig gyerekek mellett kötöttem ki akár hobbiszinten pl szakkörök, zsúrok, vagy délutáni spontán játszópartik stb, akár mellékállásban gyerekre vigyáztam), és feladtam a végzettségemnek megfelelő állásomat: míg be nem fejezem a fősulit, bébiszitter vagyok feketén. Ugyanannyit keresek, csak azt csinálom ,amiben örömöm is lelem. 1 éve vagyok a kisfiúval, nagyon szeretem, kicsit kiélem a babázást, az enyémek már úgyis nagyok ehhez (ovisok már).

Harminc évesen ismertem fel, hogy az én utam a gyerekekhez kötődik, és nem csak a sajátjaimnak juttathatok magamból... önmagamért.


Szerintem neked is érdemes lenne elgondolkoznod azon, vajon tényleg azért szeretnél-e új babát, hogy átélhesd a várandósságot pl ahogy írod? Hisz az csak pár hónap, és azt elárulom, hogy nem lenne ugyanolyan/ugyanaz, csoda lenne persze, de másféle mint az elsővel volt. És pont azért, mert már ott a nagytesó... Gyerekekkel nem csak akkor lehet foglalkozni ha a "tiéd". ÉS igazság szerint hosszútávon ha gondolkozol akkor a sajátok függetlenednek, kirepülnek stb, tehát az életed igen rövid szakaszában maradnának a "tieid" olyan értelemben, mint akit tutujgatni kell stb .

2015. márc. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

bocs elküldte a hülye telefonom. szóval: mint akit tutujgatni kell. nagyon rövid ideig lenne a "babád". és utána mi lesz? szülsz még egyet hogy babázhass?

inkább keress olyan alternatívát, ami számodra még elfogatható, és a család érdekei sem sérülnek.

én pl első körben megbeszéltem az óvónőkkel és kihirdettem szülőin, hogy x napokon ekkor-meg-ekkor ráérek, ha valakinek dolga van, szívesen vigyázok kistesóra-ovistársra stb. És működött, mások is bekapcsolódtak amivel tudtak. És kialakult egy olyan háló, hogyha valakinek sürgős dolga akad akkor van aki elhozza a gyereket míg érte nem megy, vagy meg lehet szervezni körforgóba szombati játszódélutánokat, hogy időnként felszabaduljon a szülő aki pont nincs soron. Elmentem a könyvtárba meg a művházba, elmondtam hogy ehhez-meg-ehhez értek, erről-arról van papírom, gyakorlati tudásom, kértem segítsenek mihez tudnék kapcsolódni. Két szakkör kerekedett ki belőle. A védőnői szolgálatnál is jelentkeztem, kiirányítottak két közeli családhoz, kéthetente 1-1 délután én vigyáztam a babákra míg anyuka ügyeket intézett pl vagy volt hogy csak aludt addig egy nagyot.

2015. márc. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nemcsak a babázásra vágyom. Szeretnék újra terhes lenni és a saját gyermekemet a kezemben tartani. Arra nem vágyom, hogy más gyermekével legyek. Ötletnek nagyon jó volt, de azóta többször átgondoltam és letisztáztam magamban, hogy nem más gyermekére van szükségem, hanem csak sajátra.
2015. márc. 15. 21:08
 9/9 A kérdező kommentje:
Meg jól kisírtam magam este...párom sajnos észre vette. Félt, hogy bele betegszem.
2015. márc. 15. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!