Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek mennyit van a babátok...

Nektek mennyit van a babátok járókában? Valamiért lelkiismeret furdalásom van ha beleteszem, pedig elvan, játszik, nem sír. Hülyeség, ugye?

Figyelt kérdés

Nem teszem bele órákra, vagy állandóan, csak néha, mert így jobban tudok haladni a háztartással, stb.

Már kúszik, gurul, kezd mászni, ha nincs bent, akkor ha egy percre nem nézek oda már veri be a fejét valahova, vagy bont szét valami olyasmit amit nem kéne, vagy mindig talál valami veszélyforrást...

Viszont ha beleteszem annak ellenére lelkiismeret furdalásom van, hogy tök jól elvan, meg sem nyikkan, játszik, forgolódik, gagyog... Jogosan van lelkiismeret furdalásom, rossz ott neki, vagy hülye vagyok??


2015. márc. 12. 14:14
 1/6 sandrachnologic ***** válasza:
Ha rossz lenne akkor annak szrintem hangot adna 😊 ha szepen elvan akkor hagy legyen, a babaknak isbszuksege van arra, hogy maguknak felfedezzek a világot. Nyilvan nem napokat tolt el a jarokaban, hanem amig elvegzed a dolgos. Gondolom szoktal vele te is jatszani 😊 nincs ktt semmi baja! 😊
2015. márc. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mintha en irtam volna a kerdest :-) Az en fiam mar 11 hos. Nekem is lelkifurdalasom van, ha belerakom, amig gyorsan megcsinalok valamit. Elvan o, de csak setal benne korbe-korbe. Pedig van jateka boven. Sajnalom olyankor...De biztos nem rossz nekik, hisz nyilvan szolnanak, ha nem lenne jo.
2015. márc. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

én ugyan még nem járókára, hanem ágyra, szőnyegre, hintára rakom le (8 hós) de úgy sajnálom mindig, hogy nem vele foglalkozom hanem a háztartással, de hát annyi dolga van az embernek. Mégis lelkiismeret furdalás, főleg ha kicsit nyüszög hogy menjek már...

kb minden játékkal töltött órából felet van egyedül, felet velem.

2015. márc. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nézd, neki nincsenek még előítéletei, sztereotípiái, ő azt fogadja el természetesnek, amibe belenő.


Nem feltétlenül teszel neki jót azzal, ha minden percben körülötte forog a világ, mert később pont ebből alakulhat ki szorongás. Ha idősebb korában épp nem vele foglalkoznak és nincs meg a képessége, hogy magát szórakoztassa, akkor lesz igazán rossz neki.


Amíg nem panaszkodik miatta, addig nyugodtan hagyd benne és örülj neki nagyon, hogy elfoglalja magát. Ez a későbbi koncentrációs készség előfutára, iskolában nagy hasznát veszi majd!

2015. márc. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

8,5 hós a kisfiam. Egészen addig gyönyörűen elvolt a járókájában, amíg meg nem tanult felállni. Azóta max fél órát ügyködik benne, de akkor is túloztam. Feláll, és kiabál, hogy engedjem már ki. :)

Nekem is lelkifurdalásom volt akkoriban, hogy olyan csendben elvan, és ezért előbb ki is vettem, mint hogy ő szólt volna.

Most meg visszasírom ezt az időszakot!

Ne legyen lelkifurdalásod. Teljesen felesleges. Szól ő majd, ha unja, addig is tedd a dolgod, vagy pihenj inkább. :)

2015. márc. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ahh de jó neked!!! Komolyan irigyellek!!!

A fiam 2 éves, soha nem volt meg 1 pillanatra sem a járókában. Lányom 6 hónapos, ő sem.

Pedig van és szívesen beletenném néha, mert nem tudok egyfolytában rájuk figyelni. De rögtön visít mint akit nyúznak és abba sem hagyja. :(((((((((((((

Ha rossz lenne neki, észrevennéd, hidd el. :D

Ne legyen lelkiismeret furdalásod emiatt!

2015. márc. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!