Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha tejfogból letört eg kis...

Ha tejfogból letört eg kis darab políroztassam, tömessem, vagy várjam feketedik e a foga? Anni mindent olvasni a neten.

Figyelt kérdés

egyik helyen ezt írják, máshol azt


egy anyukának akinek a babájának a tejfogából 1 éve kis darab tört le és már feketedik az egész tejfog(mintha belülről ütne át a feketeség), annyit írt a fogdoki, hogy figyelje, ha ínyén piros duzzanat lesz, akkor az a tejfog elhalását jelenti, akkor kezelni kell, egyéb esetben nem.


de máshol meg azt írják ilyen kisebb sérülésekre, polírozzák, vagy tömik a sérült tejfogat és nagyon fontos ha szájsérülés is történt(vagy fej)röntgenezni kell(én babám szája alul felül szétrepedt, vérzett, most sebes-kétszer történt baleset tegnap, egyszer arcra esett, akkor sérült a felső, utána meg a kiságy rácsot "fejelte le" akkor meg az alsó ajka repedt)


most mit tegyek?


2015. márc. 13. 10:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mennyi van hátra a fogvaltasig, mennyire akadályoz a beszedfejlodesben és mennyire zavar (a szülőt ) esztétikailag
2015. márc. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Inkább keress fel egy jó dokit, őt faggasd a lehetőségekről.
2015. márc. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

10 hós, nem tudom mikor van fogváltás,felső első metsző


először szerettem volna ismereteket szerezni a témában, mielőtt szentírásnak veszek egy fogdokit..

2015. márc. 13. 11:00
 4/5 anonim ***** válasza:
5-6 éves korban kezdődik a fogvaltas.... Csecsemonel meg érdemes megcsinaltatni a tejfogat is.
2015. márc. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönet

pont du van rendelés

2015. márc. 13. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!