Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos babám csak kúszik,...

10 hónapos babám csak kúszik, nem mászik, nem áll még fel. Van olyan anyuka akinek hasonlóan halad a babája?

Figyelt kérdés
Járunk Dévényre, már hónapok óta.Gyönyörűen kúszik, négykézlábra áll, és felül ebből a helyzetből. Nem tudom lesz-e ebből mászás. Csak már látom, és hallom, hogy kisebb babák már rég felállnak.
2015. márc. 15. 14:47
 1/5 anonim ***** válasza:
szia. mi is jarunk devenyre, mert kotottek az izmai. nekem 10 es fel honaposan allt fel, akkor kezdett negykezlabra is allni...utana ket hettel kezdett el maszni. tehat majdnem 11 hosan.
2015. márc. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az én lányom 6-11 hó között kúszott, 11-15 hó között mászott, 16 hósan kezdett járni.

Most 6,5 éves, úszik, balettozik, stb. Nem verseny tényleg. Igen, így nem marad, az tuti:) Biztosan nem kúszva fog oviba járni. :D

2015. márc. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
az én fiam is ennyit tud, azt mondta az orvos, hogy semmi ok az aggodásra, teljesen idoben van, azt mondta 15 honapos korig "kell" felállni. mi nem járunk sehova.
2015. márc. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az enyém 11 hónapos koráig csak megfordulni tudott. Egy évesen kezdett kúszni, 13 hónaposan mászni. Arra már nem emlékszem, hogy mikor állt fel, de 20 hónaposan indult el. Mi is Dévényre jártunk vele. Ma 12 éves, tájfut és ping-pongozik.
2015. márc. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mi is jártunk Dévényre, aztán úgy alakult hogy kimaradt 3 hónap egészségügyi okokból, utána pedig egy másik gyógytornászhoz tudtunk csak menni, aki Bobath féle módszert alkalmazza. Na ő csodákat tett vele. Nem biztos, hogy csak maga a módszer volt nagyobb hatással, lehet hogy egyszerűen a gyógytornász maga ilyen szuper, nálunk őt mindenki nagyon dícséri, tényleg érti a dolgát. Hozzá kilenc hónaposan kerültünk, akkor még csak kúszott, de már 2 hónapja, ráadásul féloldalasan. Az első alkalom után elkezdett mászni szabályosan, aztán 2 hét múlva felállt, és nemsokára rá elkezdett kapaszkodva lépegetni, ezzel egyidőben megtanult végre önállóan felülni, előtte úgy ült csak le, hogy valamiben kapaszkodva térdelésbe húzta magát, és valahogy kifordította a lábait ülésbe.


Én azt hittem nem fog mászni, mert már hamarabb négykézlábra állt, és hintázott, mint ahogy elkezdett kúszni, aztán 2 hónap alatt ebből nem hogy mászás nem lett, de a hintázást is abbahagyta. Aztán az első torna után meg rögtön elkezdett mászni, és ez komoly, már aznap délután csinálta, hogy pár lépést mászva tett meg, aztán 2-3 nap alatt szépen begyakorolta, 1,5 hét alatt pedig teljesen elhagyta a kúszást.

2015. márc. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!