Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fiam 16 hónapos és azt vettem...

Fiam 16 hónapos és azt vettem észre, hogy másfél-két hónapja nem nő a testsúlya. Magasságra nőtt, szépen jár, játszik, semmi rossz tünet nincs, csak furcsa, hogy nem nőtt a súlya?

Figyelt kérdés
Én aggódom túl? Arányos baba, tehát nem túl sovány...de ilyenkor már nem kellene híznia is? 83cm magas, 10kg
2015. márc. 16. 10:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez teljesen normális.
2015. márc. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Teljesen normális.

A mozgásfejlődés beindulásával arányosan a hízás is lassul. A kalóriadús anyatej, kezdő tápszer mellett már mást is eszik a baba, megkezdődik a hozzátáplálás, változik az anyagcsere. Közben mozogni kezd, ami iszonyú munka neki, sokat gyakorol. A járás pedig hihetetlen módon égeti a kalóriákat, figyeld meg, mennyit gyalogol, guggol, feláll, leül, feláll, megy... szinte egész nap mozog.

Egy éves kor után már drasztikusan csökken a hízás, jól is nézne ki, ha még akkor is havi 800-1000 grammokat híznának. :)

Az a lényeg, hogy nem beteg, nem fogy (pl. hányós-hasmenős vírus után), látszik rajta, hogy egészségesen táplált, mozgékony gyerek.

Nekem 14 hónapos most a kisebb fiam, kb. ugyanezekkel a paraméterekkel rendelkezik és ő sem hízott semmit vagy két hónapja. Pedig rengeteget eszik, szerencsére jó evő. A dokink nagyon elégedett vele.

2015. márc. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Fiam 1 éves státuszon 11,5 kiló volt. Most másfél évesen sincs még pontosan 12. :) Teljesen normális!
2015. márc. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

Szerencsére nagyon jó evő, nem válogat, szívesen eszik.

Rengeteget mozog az tény...nincs fogyás, ránézésre kifejezetten arányos, izmos combú baba. Orvos is látja rendszeresen, sosem szólt, hogy baj lenne a formájával:)

Megnyugtattatok:)

2015. márc. 16. 11:59
 5/7 anonim ***** válasza:
Nagyjából egy éves koráig van a nagy ütemű hízás, aztán ez lelassul. Nekem 4 éves lányom 15kg, 2 éves öccse 12kg. Átlagos súlyúnak számítanak.
2015. márc. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom 8-9 hónaposan 9 kg volt, 18 hónaposan 11-12, és most 3 és fél évesen 13 kg. Lelassul a súlygyarapodás 1 éves kor után.
2015. márc. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem kell aggódni :)

Lányom így hízott és nőtt :

1 évesen 76/10240

15 hónaposan 82/11400

18 hónaposan 86/11800

24hónaposan 92/12000

Most lesz 2,5 éves,talán most van úgy 12,5 kg és vagy 98 centi

Nem híznak annyit már másfél éves kortól.Sőt,szerintem nagyobb baj ha híznak,mintha nem.Itt a bölcsiben van gyerek,aki a 96 centihez 14-15-16-17,de van még itt 105 centis 19 kilós is.Sőt van ismerősöm,akinek 24kg és 100 centi a gyereke.Ez sokkal rosszabb,mintha nem hízna.

2015. márc. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!