Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi volt a legnagyobb szülői...

Mi volt a legnagyobb szülői inkompetencia, aminek tanúi voltatok?

Figyelt kérdés
Én egy olyan sokgyerekes anyáról hallottam sztorit (szociális munkás mesélte), akinél a 7-8. gyereknél már előrelépés volt, hogy a tápszert meleg(!) vízzel készíti és már össze is rázza.
2015. márc. 17. 16:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
58%
Három hónapos gyerekéről rakott fel facebookra képet miközben a kicsit tejbe áztatott kaláccsal eteti.
2015. márc. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
55%
3 hónapos babát úgy ,,védtek" a dohányfüsttől, hogy a szoba másik sarkába mentek cigizni. Gyümölcsjoghurtba mártott cumit adtak neki. Minden nap ment a tv mellette.
2015. márc. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy hetes korától minden adag tápszerbe tettek egy kanál mézet, mert csak úgy ette meg a gyerek a tápszert, másikat nem próbáltak. Ugyanez a család egy hónapos korától ültette a gyereket napi fél órát kitámasztva, hogy megtanuljon hamar ülni, négy hónapos korától kompba tették, hogy hamar megtanuljon járni. De szívós a gyerek, mert eddig úgy néz ki, hogy egészséges.
2015. márc. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
67%
Folyamatosan lenyalta anyuka a cumit, miközben láncdohányos.
2015. márc. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Kilenc hónapos gyerek szénsavas üdítővel való rendszeres itatása, semmi víz ("mi se szeretjük")
2015. márc. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Rendszeres étkezés Mcdonaldsban (6 éves gyereknél). Szerencsére aztán változtattak. Otthagyni a gyereket a nagyszülőkre, ahol a nagyszülő hajlamos volt lerészegedni, és a gyerekek szeme láttára megverni a másik nagyszülőt.
2015. márc. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

mindegy milyen a tápszer, nem baj ha nagyobbaknak való mert ingyen kapott valakitől



mostanában ilyeneket tapasztalok:

(játszóbölcsiben)apuka leszidja a gyerekét, csak mert a kicsi a játékok közé nyúlt a polcra és leverte véletlenül és nem engedte ott tovább játszani; több óra után a gyerek fáradt, nyűgös volt, sírva bújt apjához, aki elmagyarázta, hogy nem sírunk, minden katona dolog, fejezze be, ne játsza magát, ne hisztizzen..

2015. márc. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
60%
Milyen világot élünk, Jesszusom!!!??? Én két hetesen fára másztam és magamnak szeleteltem az oroszlánt!
2015. márc. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
80%

Nekem csak az a szülők állítólagos intelligenciája (mindketten többdiplomás, értelmes emberek) miatt szúrt szemet.

Pl. sírt a baba, mert hasfájós volt, ezért hónapokig (!) nem vitték sétálni, nem tornáztatták, gyakorlatilag csak a gyerekszobában voltak. Majd a védőnő közölte, hogy vigyék vizsgálatra, mert el van maradva a mozgásfejlődése, kikérték maguknak, azzal, hogy "kimaradt" neki néhány hónap (???). Közben minden létező könyvet elolvastak a gyereknevelésről. Azóta is könyvből nevelik, és nem számít, hogy nem működik minden gyereknél ugyanaz, így náluk sem.

De láttam iszonyat elhanyagolt gyerekeket is, ahol anyu csillogott-villogott.

2015. márc. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
18%
fél éves volt a lányom, mondtam a rokonoknak adtam neki gabonapépet tejjel. 2-en kérdezték meg a 3-ból, akkor már eszik bolti tejet? ugyanaznap: hát mér meddig akarsz még szoptatni? szintén 2-en, de mások, küldtek babapiskotát, adjam neki. fél éves volt ekkor is. rá 1 hétre kaptam a hozzátáplálási papírt, fekete listán 1 éves korig a babapiskóta. persze nem adtam neki. hallgattam múltkor 1 nénit, 3 hónapos volt a gyereke, és a kezébe adta a banánt úgy ette egészbe. jó,hogy nem fulladt meg.meg 1évesen már csak bilibe wc-zett. én persze már főtt húst ettem 3-4 hónaposan meg kb mindent. mamám állandóan húst mindent tol az orra alá, biztos kivánja. ja, úgyanúgy néz egy telefont is, azt is kivánja? vagy amikor összekulcsolva nézegette a kezét 3 hónapos kora körül, kitalálta rokon, imádkozik. :D azóta ezt mondja, még együtt imádkoznak :D :D :D
2015. márc. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!