Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Oda szoktatok csapni a gyereke...

Oda szoktatok csapni a gyereketek kezére vagy fenekére?

Figyelt kérdés

Lányom 17 hónapos. Úgy belekapott az orromba hogy vérzett nagyon, elég jól lekarmolta és fájt nagyon. Egyből oda csaptam a kezére nem nagyot de lehet neki óriásinak tűnt. Olyan lelkiismeretfurdalásom van, olyan ártatlan nagy szemekkel nézett rám mintha azt mondta volna:anya ezt mért kaptam?ez fájt. Nem sírt meg semmi csak azok a szemek.

Amúgy nem szoktam odacsapni neki csak ha már nagyon a határokat feszegeti akkor egy kicsit a kezére odalegyintek.


2015. márc. 17. 17:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem lassan 3 éves a fiam, ilyenért nem csapok a kezére (nekem úgy jött le, hogy nem direkt csinálta), de egyébként kapott már a fenekére és a kezére is.
2015. márc. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ilyenért én sem csapok rá.

Fiam 2 éves.

Olyanért csaptam a kezére, amikor egy régi falilámpát piszkált, hiába szóltam rá 100-szor, nem hagyta abba.

2015. márc. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Direkt csinálta. Kétszer megcsípett elötte szóltam neki hogy nem szabad és ezt már csak azért is csinálta.
2015. márc. 17. 17:45
 4/12 anonim ***** válasza:

nem, ilyenért soha! egyszer egy vezetéket kezdett rángatni, akkor megijedtem és a kezére csaptam (szőnyeg alól szedte ki, a lámpa vezetéke), deakkor rá is jöttem, hogy teljesen felesleges.

aztán 2,5 évesen mászott fel az ablakpárkányra, akkor kapott még egyet a fenekére, azt tudatosan, nehogy majd a nyitott ablaknál is megtegye. 5 éves, azóta se kapott.

tehát a kettő olyan volt, ami rá nézve volt veszélyes.


nekem egyszer az enciklopédiákat rántotta a fejemre (ágy feletti polcon tartottuk, én aludtam, ő meg így ébresztett), akkor se ütöttem meg, pedig betört az orrom :D

2015. márc. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ne furdaljon a lelkiismeret, semmi helyrehozhatatlan nem történt. A kicsik keresik a határokat, próbára tesznek, mit engedünk meg, meddig mehetnek. Ebből értett, meglepődött. Ha bizonytalannak lát, továbbra is próbálkozni fog. Légy határozott, kitartó.
2015. márc. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

utolsóval értek egyet. a leírásodból úgy tűnt, nem csaptűl olyan nagyot, hogy fájjon, de megérezte. legközelebb óvatosabb lesz.

én nagyon verés-ellenes vagyok egyébként, tehát csak indokolt esetben kap a fenekére, vagy a kezére. de van olyan, hogy meglendül az ember keze.

2015. márc. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha többszöri felszólítás ellenére, (elmagyarázom neki, hogy ezt nem szabad, mert anyának fáj) továbbra is fájdalmat akar okozni, akkor én is rácsaptam volna a kezére. Nem vagyok a gyerekverés híve, de nem hiszem, ha egyszer-kétszer az ember rácsap a kezére vagy a popsira, azzal a gyermeknek hatalmas lelki törést okozna. Nekem is elverték néha a fenekem, vagy rácsaptak a kezemre és nem érzem úgy, hogy ezért bármilyen lelki trauma ért volna.
2015. márc. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
nem szoktam
2015. márc. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Egyszer legyintettem rá amikor sokadik rászólásra és elmagyarázásra is dobálta az ételt a Földre. Bevallom ideges lettem. De nem volt lelkiismeretfurdalásom. Amikor bánt ( direkt) akkor megszoktam szórítani a kezét ( nem erősen) és csúnyán nézek. Általában hatásos. Semmi baja nem lesz tőle max megtanulja hogy nem bántunk senkit. Próbálgatja a határait, fel kell állítani a szabályokat. Én is mindig mindent elmagyarázom neki, de láthatoan általában le se tojja.
2015. márc. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Sosem csapok ra semmiert! En latom mas anyukanal ezt es nem erti miert utoget mas gyereket. Sztem mert az anyja is ezt csinalja. Az en fiam is utogetett picikent de tolem sosem latta igy elhagyta. Nem gondolom h.jo fegyelmezesi modszer. Nem kiabalva de hatatozottan kell raszolni vagy megfogni a kezet es melyen a szemebe nezni h.lasd komolyan gondolod (es ilyenkor a legcukibbak ne nevesd el magad:)!. )
2015. márc. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!