Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináltok ha nyilvános...

Mit csináltok ha nyilvános helyen kezd el hisztizni a gyereketek?

Figyelt kérdés

Lányom 1,5 éves. Kint voltunk a játszótéren csúszdáztunk és egyszer csak ott akart felmászni ahol le kell csúszni. Szóval pont fordítva. Többször is elmagyaráztam neki hogy ott nem szabad és nem is tud felmenni. Megmutattam neki hol kell felmászni. De mindig csak a csúszdarészén akart felmenni. Én levettem és elvittem onnan. Olyan szinten elkezdett hisztizni, hogy mindenki minket nézett mintha bántottam volna. Fetrengett a földön csapkodott a lábával. Nagyon kellemetlen volt. Felvettem ott is csak feszítette magát. Vajon azért néztek mert rosszul kezeltem?

Megvártam míg befejezi a hisztit , közben próbáltam elmagyarázni neki hogy nem szabad felmenni hogy hol kell felmászni, másik játékhoz vittem.

Ti ilyenkor mit csináltok? Engedtek inkább neki hogy mások előtt ne hisztizzen?


2015. márc. 17. 21:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Csúszdázott más is? Én ebben a konkrét szituban hagytam volna hagy próbálkozzon úgy is játszani. Majd rájön, hogy nem megy neki, uncsi úgy és magától ráhagyja. Persze megint más ha tele volt a játszótér és a többiek meg csúszkáltak volna...Vagy max 1x segítettem volna neki felmászni rajta, hogy na megnyugodjon hogy ezt is kipróbálta és elvittem volna másik játékhoz. De ezeket a hisztiket sokszor nemigen lehet jól lekezelni ha behergeli magát, szóval nemigen tudtál volna mást csinálni, életkori sajátosság ne gondold más gyereke nem volt/lesz ilyen. Bár az én babám még kisebb, de ha megyünk mondjuk turiba, vásárolni, játszótérre stb akkor próbálok akkor menni mikor kaja után vagyunk, nyugisabb és ha látom rajta, hogy kezd már kicsit nyűglődni akkor befejezzük a nézelődést/játékot és indulunk haza. Amúgy szerintem sok hisztit mi magunk generálunk, legalábbis én magamon látom hogy sokszor olyanért is már rászólok amit simán rá lehetne hagyni.
2015. márc. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Amíg kicsi, addig az elterelés segít (hú, nézd ott egy repülő!), néha még nekünk is szórakoztató az a sok butaság, amit ilyenkor kitalálunk. Amikor már nagyobb, akkor nyugodtan kell beszélni vele. Én is úgy gondolom, hogy sok esetben tényleg rájuk lehet hagyni dolgokat (dackorszakban jót is teszünk ezzel nekik) és tényleg csak akkor "ellenkezni" ha nagyon muszáj. Az enyémnek is sokszor el kellett mondani, hogy ott nem mászunk fel, mert orra buksz. Hagytam neki párszor kipróbálni, szerintem magától rájött, hogy lecsúszni jobb dolog rajta... :-)
2015. márc. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ilyenkor kizökkentem valamivel,általában sikerül.De olyan esetekben,amikor nem veszélyes,más számára problémás stb. egy szitu,én hagyom a dolgokat kipróbálni.Konkrétan a csúszdát is,én még segítek is a lányomnak fordítva felmenni.Nagyjából 20 sima csúszásra jut egy ilyen,mikor senki más nincs ott.Tudja,hogy nem így kell,mégis izgalmas.Akkor meg miért ne?
2015. márc. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

anno mi is próbáltunk felmászni a lejtős részén, ezt szerintem minden gyere próbálgatja, tök izgalmas, hagytam voln aneki felügyelve, kezeim közelében


amúgy én rögötn másik játékra terelem a figyelmét

2015. márc. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Miért ne hisztizhetne mások előtt?

Aki nem elég tapintatos hozzá, hogy ne bámuljon feltűnően, az szégyellje magát, ne te. Persze odapillant az ember a hangra, ez elkerülhetetlen, ennyit kell kell viseljetek.

Egyébként meg várd meg, míg a dühös ordítás elkeseredéssé alakul, akkor vigasztald, tereld el a figyelmét, vagy csináld, ami nálatok bevált, de ne engedd meg azt, amit a visítás előtt még megtiltottál.

2015. márc. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%
Megfogom és hazaviszem. Én fiam már 4 lesz és nem hisztis. De ma leült a csúszda aljába és nem akart eljönni amikor egy kislány leakart csúszni, mert állítólag az oviban is így játszanak, elhoztam onnan, erre elkezdett hisztizni, erre közöltem, hogy hazamegyünk és elmentem, ő meg bőgve utána. Nem tűrüm a hisztit. Ha nagy ritkán ilyen van azonnal megyünk onnan, Nem égetem magam.
2015. márc. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tele volt a játszótér és mások is szerettek volna csúSzdázni. Akkor nem csináltam semmit rosszul megnyugodtam. Köszi.
2015. márc. 18. 07:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!