Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Orrszívás, hogyan?

Orrszívás, hogyan?

Figyelt kérdés

Taknyos, szívni kellene. Eddig soha nem volt rá szükség. Ha bármit(!!) próbálunk az orrához közelíteni, annyira ellenkezik, hogy ketten is tehetetlenek vagyunk. Annyira erősen kellene lefogni, hogy valószínűleg sérülést okoznánk.

Rángatja a fejét, kapálózik, ordít.


Reggel járt itt a gyerekorvos, akkor rátukmáltuk a feladatot, két mp alatt megoldotta. Neki miért sikerült (oké, akkor hárman voltunk rá, férjem a fejét, én a kezét fogtam le, a doki meg szívta), amivel most egyáltalán nem boldogulunk?


2015. márc. 17. 21:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

nálunk segít ha megsimogatom a homlokát, azzal megnyugszik, ezután szólok, most jön, ok, jöhet


(mindig megvárom míg alábbhagy a nagy ellenkezése, tudatom vele, hogy nem kínozni vagyok, hanem jót akarok, stb)

2015. márc. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Én (amikor még ilyen kicsi volt és nagyon ellenkezett) a lábam közé szorítottam őt, egyik kezemmel pedig magamhoz szorítottam a felsőtestét és a fejét a vállamhoz. Így sikerült egyedül is.. de mire rájöttem a technikára... :D

Később már magának csinálta.

2015. márc. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Nekem múlt héten volt alkalmam begyakorolni. Próbáltuk úgy, hogy apja lefogja, én szívom, de nem ment. Nálunk az vált be, hogy letettem a gyereket a kanapéra, lábbal oldalról megtámasztottam, hogy se leesni, se elmenekülni ne tudjon, aztán villámgyors mozdulattal elindítottam a porszívót és már dugtam is a csövet az orrába, a fejét az állánál fogva tartottam viszonylag stabilan. Mire észbe kapott, már végeztünk is.:)
2015. márc. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

mennyi idős volt? én egyedül voltam vele otthon, nem volt segítségem, de sikerült.

nagyon pici korában az egyik kezemmel fogtam meg a 2 kis kezét, a másikkal szívtam.

mikor már nagyobb lett, szépen ült, tudott kapálózni akkor a combomra ültettem úgy, hogy oldalt ült nekem, így egyik keze a hátam mögött volt, azzal nem kapálózott. amelyik kezemmel átkaroltam, hogy az oldalamhoz simuljon, ne tudja kivenni a kezét, azzal fogtam le a másik kezét, így szabad volt egy kezem és szívtam az orrát.

aztán mikor a lábával is kapálózott akkor ugyanígy de törökülésbe ültem, így a lábam alá tettem a lábait :)

majd mikor már nagy volt és erős, dackorszakos, akkor leültem a földre, 2 lábam közé fektettem, vállaira tettem a lábaimat, mindkét kezem szabad volt...

egyikkel se okoztam neki sérülést, nem szorítottam, csak épp annyira fogtam, hogy ne szabaduljon.

férjem ha itthon volt se tudott a lefogásba segíteni, mert egyedül így csináltam, ebbe belejöttem.


próbálgasd és legyetek túl rajta, gyorsan belejössz te is

2015. márc. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Nem írtad mennyi idős, de gondolom már nem olyan pici ha ennyire tiltakozik. Én itt olvastam egy remek taktikát, gyereket hanyatt fektetem a földön a lábaim közé, kezeit lefogom a lábammal. Nagyon durván hangzik, de nem okozok sérülést, így mind két kezem szabad, egyikkel lefogom a fejét, másikkal kiszivom az orrát. Mig kézzel próbáltam lefogni, az sokkal rosszabb volt, kirángatta a csövet, rángatta a fejét, na akkor féltem hogy felsértem az orrát a szivóval, ha oldalra rántja a fejét stb. Szóval ez bevált. És egyedül is megtudtam oldani.
2015. márc. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

10 hónapos. Ahhoz már elég nagy, hogy ellenkezzen, ahhoz meg kicsi, hogy ok-okozatot megértsen (rábeszélés kilőve).

A fejét rángatja rettentően, teljesen kihasználja a 3 dimenziót. Itt akadtunk meg, hoyg a fejét nem tudjuk rögzíteni. Annyira erősen kellene rámarkolni, hogy vagy bekékülne vagy megroppantanánk az arccsontját.


A testét le tudom fogni, a feje a problémás. De már az orrtörlést se engedi, pedig eléggé folyik kifelé a cucc. Papírzsepivel is próbáltam, ami biztos, hogy nem karcol, arra is rángatja a fejét - pedig tényleg csak az orra alá kifolyt matériát törölném egy mozdulattal.

(Cserébe önállóan beletörli a pólómba és a bútorszövetbe...khmm...)


Valami tipp, hogy miként rögzítsük a fejét anélkül, hogy a gyámügyön kössünk ki bántalmazás miatt...?

2015. márc. 18. 06:50
 7/17 anonim ***** válasza:
Én egyedül szívtam ki, pedig végig kapálózott. A lábammal lefogtam a testét, kezeit, így a kezemmel meg tudtam tartani a fejét. Ne aggódjatok, nem fog eltörni a gyere.
2015. márc. 18. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Nekem a gyerekorvos mondta, hogy le kell fektetni a gyereket, és a két lábunk közé kell venni. Vagyis a feje felénk van, a két kezét a két combunkkal le tudjuk így fogni. Oké, rúgni még tud, de annak ellenére ki lehet szívni.

A lányom okos gyerek, mindent meg lehet vele beszélni, bevesz akármilyen borzalmas ízű gyógyszert is, de az orrszívás soha nem ment másképp sajnos. :(

2015. márc. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Alapvetően nem sírós, de most reggel jelenetet rendezett, mert le mertem törölni az orrát egy papírzsepivel. Ha valaki hallotta, szerintem azt hiszi, hogy érzéstelenítés nélkül fűrészeltem a lábát... :)


Anyukám jön ma, ő már mondta nagy mellénnyel, hogy könnyű az. Úgyhogy szerintem a férjemmel leülünk egy tál pattogatott kukoricával és nézzük a műsort majd.

2015. márc. 18. 09:13
 10/17 anonim ***** válasza:
Egyébként szerintem sem nehéz, az meg szinte hihetetlen, hogy ketten nem tudjátok megcsinálni. Lefogjátok, megcsináljátok, mi ebben olyan nehéz? Utána úgyis megérti majd, hogy miért kell ez, meg is lehet majd vele beszélni, esetleg saját magának is csinálja majd. Addig meg simán meg tudjátok csinálni neki.
2015. márc. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!